Споделена история от Семейство

Брат ми
Има ли сред вас такива, които имат братя или сестри от друг брак на майките си?
Аз имам брат, който е от друг брак на майка ни. Цял живот е дистанциран от мен, опитва да настройва майка срещу мен и търси повод да ме изпорти за нещо. С годините пораднахме, всеки се отдели да живее сам и не съм го чувала никога по телефон, нито ми пише. Само си звъним за по една минута за рождени дни.
Не е бил лишен, дори в много случаи на него са дали много повече, отколкото на мен, но въпреки това има омраза.
Когато се случи да се засечем при нашите /било е един-два пъти преди години/, той не ме поглежда, не разговаря с мен и реагира гневно, виждам го как се тресе от нерви, тихо псува под мустак.
Аз дори не знаех, че не сме истински брат и сестра. Разбрах доста, доста късно. "Добронамерени" хора ме спряха да ми кажат в очите.
Ако вие сте в подобно или същото положение, какви са отношенията ви с брат ви/сестра ви?
Понякога виждам братя и сестри да се чуват, да излизат заедно, но аз такова нещо не познавам и изпитвам носталгия.

Коментари

1.   Просто следващият път, както сте се събрали си приближи така, ме да му навлезеш в личното пространство и го питай какъв мя е пржблемът и кажи кажи точно какви мислиш за него, за съжаление родитилите посаваттакива отношения.

2.   В този случай ти и бащати сте причина. Бащати заема мястото на неговия баща и започва натрупване на омраза поевяваш се и ти. Вината върху проваления брак е ваша в неговите очи. Сега кой прав кой крив неговия баща е заменен и за него товае важно. Познавам хора в такава ситоация мразят се карат се не си говорят. Моят син не иска да има каквито и да е контакти с новото семейство на майка си не му е казана дума против тях. В случея причина за раздялата стана новия и мъж после дете и так. Доста време ходих при детски психолог дадох всичко за максималнотому спокойствие но за тази омраза породена към тях психолога ми каза че това е между него и тях и няма да се промени нищо. Мисля че ако оставиш нещата така ще е най добре!

3.   Хора много,различни съдби. Имам син и дъщеря от различни бащи,и въпреки разликата във възрасста им,се обичат,търсят и общуват.Нито аз,нито вторият ми мъж,ги е делял на мое и твое.Отгледа сина ми като свой.Не му е казвал татко,но и не познава друг.Обича сестра си и помага,когато трябва.
Трудна е ситуацията ви...родителите ви не са създали нужната емоционална връзка между вас,за да се обичате и общувате..Жалко...

4.   Вероятно той е ревнувал от теб. Но най-добре остави нещата така, както са.

5.   Авторка: Благодаря номер 2, много ми отвори очите. Ще стоя безучастна като досега. Майка ми се е развела, защото първия и мъж и е изневерявал и я е биел, биел е и брат ми.

6.   От номер 2.. Както ти писах няма значение кой какво и защо. Брат ти е израснал без баща и с въпроса защо без моя тати защо с този за теб дори и завист защото си с майка и баща а той не се е вписвал в това семейство липсваломуе това. Чашата като се счупи може да се залепи но е счупена и той е така. Приказката за мечката и дърваря брат ти е забравил боя но емоционалната връзка не.се

7.   Авторка: Като бях малка брат ми постоянно ме биеше. Сега разбирам защо, а нищо лошо не е видял от мен. Вчера имаше рожден ден и му звъннах да му честитя, но той не ми вдигна телефона. Цял ден беше във вайбър на линия... накрая му писах и само ми отговори "благодаря". Наистина не зная с какво съм заслужила. Може би заради това, че съм се родила. Татко ми го отгледа и му даде повече отколкото на мен и пак не ме обича.

8.   Нямам такъв брат или сестра.

9.   Имам полубрат, но вече не поддържаме връзка. Като порасна малко майка му започна да го настройва против мен(настройваше и баща ми), караше го да ме следи какво правя и какво казвам, а после отиваше да докладва и на двамата, за да ме злепостави, ако може. Винаги за него всичко е имало, а аз бях като просяк - и за внимание, и за дрехи, и за пари за училище. Накрая като почина баща ми ме изгониха от къщата(майка му ме принуди да ми изплатят дела, въпреки че аз исках да си го ползвам). Като цяло, семейството ми никога не е било нормално. Имам и подобие на сестра - тя сега настройва майка ми, пак заради имоти. С нея (с майка ми) не мога да общувам - тя вярва на другата си дъщеря и на клюките, даже на абсурдни неща. А клюките ги пуска другата и дъщеря и виждам как майка ми си променя отношението към мен. Не помагат разговори.

10.   Имам братя и сестри които не познавам.
Остави нещата каквито са. Гледай твоя живот.

11.   Съжалявам номер 9.

12.   Ние с брат ми сме от първият брак на майка ми. Баща направи класическата мъжка постъпка - намери някаква млада фльорца и ни заряза. Баща на година!

3 години по - късно, майка ми се ожени за пастрока ми. Никога не съм му казвал "татко". Но този човек ми беше повече баща отколкото биологичният ми такъв.
Той и майка ми имат син и дъщеря близнаци. Аз бях на 13, брат ми на 10, когато се родиха тези деца. Никога е нямало делба на "мои" и "твои".

Много обичам тези деца (те са вече на 17, така че не са много деца) и винаги гледам да им купя по нещо символично. Майка ми и пастрока ми много се радват, че и двамата с брат ми имаме толкова силна връзка с малките. Сестра ми даже мрънка, че иска да гледа детето ми и бягаше от училище, за да дойде на да му се радва, докато не я скастрих, че трябва да си гледа училището.

Както казва баба ми "Свят шарен и луди много".