Споделена история от Семейство

Очаквания - реалност
Здравейте, Когато се омъжвах не знаех че ще бъде така трудно да се разбирам с този човек. Очакванията ми бяха розови а реалността е съвсем друга. Той не мечтае за това, което аз мечтая. Много се здухвам и пропускам щастливи моменти. Знам че няма как да го променя. Опитах се но става още по натоварва що. Трябва да се науча да съм си само достатъчна. Вече дори не искам да говоря с него, защото знам че няма смисъл

Коментари

1.   Развеждай се докато е време.

2.   Търпение. От колко време сте женени? Ако е отскоро трябва време, за да придобиете общи навици. Все има нещо, което да се харесва и на двамата. Фокусирай се върху него и от там надграждай. Всичко се поправя. Сериозни различия са ако единия от двамата иска дете/деца, а другия не. Всичко останало се изглажда с времето. Всичко, което смяташ за много важно и без което не можеш ще го отстояваш и обясняваш за решенията си, кротко и логично, за всичко останало може да правиш отстъпки. И той ще отстъпи за някой неща, когато вижда промяната в теб. Ще се получат нещата.

3.   Докато не кажеш оплакванията по подробно никой не може да прецени дали ти имаш нереалистчни очаквания или грешката е в него. Все пак може да имаш очакване той да накара техните да ви купят обзаведено жилище и да искаш да ти носи по 5 хил на месец, а реално повечето мъже не могат това и са невинни, ако не успеят да осигурят.

5.   Авторката. Семейни сме от 5 години. Искам от него внимание. Искам да седим заедно с децата да се смеем и играем. Да спре цигарите и да почнем да събираме пари за жилище. Искам да имаме романтични вечери и той да ме изслушва и подкрепя, когато аз се чувствам без силна а не да ме съди и да заспива

7.   Ако правите секс всичко е наред. Мнозинството и тва не правят след 5 години

8.   Скъпа, семейният живот е взаимни всекидневни компромиси. Колкото по-рано го разбереш, толкова по-добре за теб. Има неща, с които можеш да направиш компромиси, има такива, с които не можеш. ТИ избираш с кое да направиш компромис. После си береш плодовете на избора.

Жена с 20 годишен стабилен брак

9.   Отговори си на един лесен въпрос "Обичаш ли го? "

10.   Не са чак толкова страшни проблемите ви. Привлечи вниманието му по някакъв начин. Например ти можеш да се облечеш по секси, да направиш вечеря и с усмивка да го посрещнеш. Ето ти романтика. За цигарите не му се сърди, трудно се отказват. Ако той сам не реши няма да стане с натякване. Не става ясно кой определя семейния бюджет и кой изкарва парите, ако имаш собствени пари може да отделяш от тях, ако определяш общия бюджет пак ще станат нещата. За жилище се искат доста пари, много е относително положението, повечето хора теглят кредит, но вие си знаете приходите. По сериозния проблем ми се струва е, че се чувстваш неоценена. Пробвай първо с добро, както написах по горе има начин да привлечеш вниманието му, но ако не сработи, замини за някъде, например за около седмица или повече при родителите уж на почивка или нещо подобно. Ще почнеш да му липсваш и може да осъзнае грешките си.

11.   Да, понякога така се получава.