Споделена история от Семейство

Кученцето ми
Здравейте, пиша тук, защото просто вече не издържам. Живота ми от няколко години насам само дадолу върви. А сега и кученцето ми се разболя. Хора, толкова много я обичам, че чак сърцето ме боли като я гледам.. Даваме в момента антибиотици и ако не помогнат ще трябва да я кастрираме. Моля Ви не ми казвайте, че е трябвало да го направя отдавна, не ми е проблем това, че няма да може да има деца, дори да няма никога просто не искам да й причинявам това, никое живо същество не заслужава да му бъде отнето, даденото му от Господ. Разбира се, че ще го направя, ако се наложи, но толкова ми е мъчно, наистина предпочитам мен да ме боли, вместо нея, не мога да живея без нея. Знам, че няма как да ми помогнете тук, просто исках да споделя. В момента, пишейки отново ми се насълзяват очите, просто по цял ден плача. Тя е най-доброто кученце на света не заслужава да страда изобщо, не знам, не знам защо точно на нея се случва, толкова ми е тежко, не искам да се будя сутрин. Аз си нямам никого освен нея, дори почти нямам приятели, нямам на кого да споделя. Ужасно много я обичам. Сигурно ще си кажете, че това е просто куче, но за мен наистина е всичко. Помня как като бебе не я исках и се ядосвах как само скимтеше вече и не ме оставяше на спа и как й се карах. Не мога и не мога да си го простя. Сигурно си заслужавам всичко, което ми се случва, но защо точно по този начин, защо точно на нея, та аз бих дала всичко, за да е добре тя...
Темата е в този раздел, защото тя за мен е семейството..
Извинявам се за дългата тема, просто исках да си излея някъде всичко.

Коментари

1.   Ами нека да страда по два пъти в годината като се разгони, по за около месец, тогава. Давай ѝ и хапчета против разгонване, че да ѝ докараш рак. Или пък я окучвай всяка година и ѝ отнемай децата - то не никакво страдание, в сравнение с кастрацията, която се прави под пълна упойка.

2.   . По-добре да е кастрирано, отколкото болно и мъртво. Ако го обичаш го искаш живо, нали?

3.   Ти малоумна ли си? А поколението на тези некастрирани животни каква съдба ги чака... направо не мога да повярвам, че има хора с такова мислене през 2020 г. Каквото и животно да си вземеш е редно да го кастрираш, за да си спестиш много болести и проблеми. На такива безотговорници като теб животни не теябва изобщо да се дават. После опивайте за бездомните животни! След като ти прочетох историята разбрах само едно - страдаш от грешният си избор, който е следствие от малоумните ти “разсъждения”. Страдаш ти, страда и животното. Кофти за животното, защото за съжаление то няма как да си каже и да направи избор какво за него е по-добро!

4.   Съчувствам ти. Дръж се заради нея. Антибиотиците могат и да подействат, но все пак трябва да се направи всичко, за да оздравее. Успех и да се оправя бързо кученцето!

5.   Успокой се, с плач няма и помогнеш Вярвай в добрия изход. Нашето куче преди две години беше много зле, роди мъртви кученца, беше на ръба, дори ветеринарът не вярваше, че ще живее, но направи всичко за да я спаси. Денонощно стояхме до нея. Оцеля, просто породата и е много силна - шарпланинец е, наложи се да я кастрираме след това. Сега е добре. Знам какво ти е, знам и как боли, като загубиш приятел, за мен животните ни са приятели. Просто бъди силна, те чувстват нашите настроения и емоции. Гушни я от мен и успех! Пиши как е!

6.   Ехограф на матката правиха ли докторите? Имах същите проблеми, кучето ми не искаше да се храни, биха му инжекции, разни прахчета, но полза никаква, след ехографа се разбра, че матката е гноясала и се наложи спешно кастрация. За седмица кучето се оправи и дори стана по жизнено и игриво от преди да се разболее. По добре кастрирано и живо, отколкото цяло но мъртво!?

7.   Е то по тая логика дай и хората да не оперира е, когато се налага да им се извади орган, да ги оставим да мрат цели :-) Имаш много сбъркана представа за това какво е добре за животното, лошото е че то страда заради теб

8.   Разбирам те напълно, но когато става дума за живота на животинчето, е по-добре така. Нали не искаш да умре преждевременно? Освен това кастрацията не е тежка операция и най-вероятно кученцето ти няма да има никакви проблем. Все едно е детето ти да има апандисит и ти да не искаш да се оперира, защото то си е родено с този орган. Е, ще го оставиш ли да го боли? С кученцата е същото! И моето си ми е като бебе и точно за това слушам ветеринарната. Ако каже, че трябва да я кастрирам по здравословни причини, ще го направя. По-добре така отколкото да развие рак или някоя друга ужасия. А и както ти казах, не е тежка операция и кученцето бързо се възстановява. Майка ми кастрира нейното, не по медицинска причина, а за да не се разгонва и често не виждам никаква разлика в поведението му преди и след операцията. Жизнено си е, игриво си е, нито е качило кг, нито нищо. Все едно никога не е било оперирано! Така, че спокойно! Слушай доктора и всички ще е наред! Пожелавам ти още много щастливи години с твоето бебче! И те разбирам напълно, моята в момента ми спи на възглавницата и да е сънува нещо интересно. Защото от време на време лае на сън. :)

10.   Е една болест...
Аз имам съмнения, че преди няколко дена съседа ни през 3 къщи е пребил собствената си котка и я е заключил. 48 часа гладна да стои.
За тази котка се грижехме няколко къщи на улицата.

11.   Какво стана? Оправи ли се кученцето?

12.   Много съжалявам.