Споделена история от Семейство

Какво да правя???
Привет на всички! На 22 години съм, а имам чувството че за миг живота ми се преобърна на опаки. Преди година загубих баща си внезапно, не беше болен, загина в катастрофа предполагаме, че е получил инфаркт или инсулт. Винаги съм мислила, че майка ми е силен характер, но напоследък забелязвам, че от сериозна жена здраво стъпила на краката си, се превръща в разглезена тийнейджърка, преструва се че е щастлива и че всичко е наред. Бяхме поканени в едни семейни приятели на гости, тя се напи, взе да се лигави, да пее и т. н. Мислех си, че е нормално, човек понякога има нужда да се отпусне и да не мисли... Обаче след няколко дни забелязвам вечер как се напива. По принцип всяка вечер си правим салатка и си наливаме 50 гр за настроение, но дори и погледа й се променя. Като й казах, че май е взела малко да прекалява, съвсем на шега, тя го прие на сериозно нацупи се, което ме притесни още повече.. Ако не осъзнава че започва да прекалява, няма да се засяга- това е моето мнение.. Предложих й да се консултираме с психолог, но тя категорично отказа, не искала, нямала нужда.. Не знам какво да правя.. Надявам се аз да греша и така да ми се е сторило... Моля за съвет.

Коментари

1.   Ти пък, какво като вечер си сипе вместо една чашка, две или три, това не е прекаляване. Все пак мъжа и го няма, важното е че не пие сутрин и през деня.

2.   На 22 жулиш всяка вечер ракия и после се притесняваш за майка си? Моят съвет е да престанете и двете, кажи й, че ти мислиш, че имаш проблем и съответно очакваш от нея да е съпортив, веднъж-два пъти в седмицата да пиете за настроение - разбирам, ама всеки ден е алкохолизъм, пък било то и само 50 грама.

3.   Предполага се(щом ти си на 22), майка ти да е около 45 год., жена в презряването си, т. е. критическа я мъчи. В този периот жените превъртат и дават накъсо. Всичко може да се очаква от такива жени, едни хукват по секс, други по алкохол, направо откачена работа. Мисля, че сама ще кротни, трябва времето да премине!?

4.   Алкохолизма е опасен. Особено жените лесно се поддават. Вземете мерки, преди да е късно. Бъди й добра приятелка, бъди силна заради нея. Живота й се е срутил, след загубата на мъжат й.

5.   Алкохолизацията може да се развие лавинообразно и връщането да е невъзможно. Бързи действия от твоя страна с цената на всичко.

6.   При всеки дадени събития отключват различни неща, каквото и да правиш тя не желае ли освен да се скарате друго няма стане, единствено ако и дадеш правилната мотивация тогава ще се промени като например спри да пиеш ти дори и въпросните 50 грама като за начало, .

7.   Съжалявам за баща ти. Загинал е в катастрофа, нелепо е. Майка ти е права вечер да пие по-малко алкохол. Какво толкова. Жената има нужда да се отпусне. За какво й е психолог. Ако беше загинал твоят мъж и ти щеше да пиеш.