Споделена история от Семейство

Проблемите ми с баща ми
Здравейте, аз съм едно 16 годишно момче, което иска да сподели проблема си с вас..
Не мога да повярвам, че пиша пост за проблемите ми пред непознати хора, но щом няма на кой да споделя, няма кой да ме разбере и изслуша, така ще е..
Живея с баща ми в София и всеки уикенд ходя при майка ми. От понеделник до петък, когато отивам при майка ми.. стават едни уникални скандали.. Постоянни разправии за всяко едно нещо.. , за кучето, за съдовете, за прахосмукачката, за парцала, за това, онова, трето, пето и десето.. Докато живях при майка ми и го виждах него само през уикендите, той се държеше супер, много ми липсваше, когато трябваше да ме връща и т. н. т., изкарвахме си едни уникални и страхотни уикенди. След като дойдох да живея при него, видях коренна промяна в държанието му, изключително груб на моменти, постоянни опити за да ми нарани самочувствието и др..
Като се връщам от майка ми и вече съм се качил горе във вкъщи.. Почти винаги съдовете не са измити, прахосмукачка не е пускана, с парцал не се е минавал по плочките, разхвърлил си е дрехите навсякъде.. Разбира се, случва се понякога да ги няма тези неща, но само понякога!
Когато не съм пуснал прахосмукачка, получавам следния отговор: Нищо няма да стане от теб! ; По цял ден седиш на компютъра! ; За нищо не мога да разчитам на теб! Това е и при съдовете и всичките други изброени неща от мен. Когато обаче съм изчистил АБСОЛЮТНО всяко едно нещо, получавам едно тихо и почти пренебрежително - Браво. Постоянно иска аз да чистя всичко, което съм казал, абсолютно всяко едно нещо и когато не стане на неговото и му кажа - Изчисти го ти, направи го ти.. Защо само аз да го правя? И стават едни зверски скандали.. и вечното оправдание е - Аз ходя на работа.. , ок, уважавам го това, радвам се, че ходи на работа, но това не е причина да не прави нищо! Eдинственото, което върши и което и него използва за оправдание е готвенето, просто защото аз не мога да готвя, все пак съм на 16.. Непрестанни думи от рода на - Смешник, тъпанар, Лапе, Келеш, Пикльо, Кретен и идиот.. След като ги чуя тези думи аз побеснявам и става зверски скандал.. Не мога просто да обясня какъв гняв усещам отвътре.. ПОСТОЯННОТО И ЕЖЕДНЕВНО ОБВИНЯВАНЕ ЗА ВСЯКО ЕДНО НЕЩО... И всеки път аз отивам да се извинявам, просто защото не мога да търпя да седим и да си мълчим и той така ми говори, че аз просто се чувствам виновен за всичко.. След всеки спор ме имитира как говоря, като ми казва - Не идвай да ми се извиняваш отново! ; Обещанията ти не струват и 5 стотинки! ; Не спира да използва - Отивай си при майка ти (Не се засяга, че отивам при нея, просто го използва, защото друго не може да измисли! )
Моля, Кажете ми какво да направя, да продължа ли да си мълча докато го видя какво ще направи? Разберете ме, че ми писна, бесен, тези 2 години тотално ми побъркват психиката! Няколко пъти съм се опитвал да му го кажа, но той просто ме игнорира или отново ме атакува като пак аз излизам виновен..

Коментари

1.   Решението е лесно, пичага! Намираш си работа и се изнасяш.
P. S. Аз започнах да отменям майка ми в готвенето когато бях на 14. На 16 вече готвех изцяло минимум три пъти седмично.

2.   Ми отиди си при майка ти. Защо си при баща ти? Или и с майка ти си скаран?

3.   Не може ли да се върнеш при майка ти? Преди баща ти се е държал добре,защото те е виждал рядко. Сега си в къщата му всеки ден и явно той се дразни. Опитай да се върнеш рри майка си докато не станеш пълнолетен. После си живей сам. Поговори с майка си за това,или ако трябва с адвокат.

6.   На 16 си и имаш право сам да избереш при кой родител искаш да живееш. Ако при майка ти си по-добре, остани при нея. Майка ти е едва ли ще откаже. Няма лошо да помагаш в чистенето и прането, но не това е начинът. Двамата живеете заедно, редно е двамата да поддържате дома си, а и съм сигурна, че скандалите не са само за не измития под или чинии, а и за куп други неща, така че вместо взаимно да си късате нервите, се изнеси при майка си. Първо тя едва ли ще е против и второ като станеш на 18, а това са само 2 години, ще можеш да се изнесеш някъде сам.

7.   Върви при майка ти!Защо го търпиш нещата няма да станат по-добри!