Споделена история от Семейство

Не разбирам мъжа ми?
10 години заедно, дете на 4 години. Отношенията са ни супер без това, че постоянно мрънка или се опитва да ме кара да се чувствам виновна за нещо, което съм направила или не съм направила. Хора не можете да си представите в какви тъпотии открива проблеми, от това какви чорапи съм обула на детето до работните ми парки, които дойдоха заради короната вкъщи и заяви, че трябвало да изчезнат. Аз игнорирам доста добре, но когато се натрупат няколко седмици със забележки ми омлъзва и му се развиква, когато това се случи мълчи и няколко дни живеем нормално и без проблемно и после пак се почва. Въпроса ми е трябва ли аз да го тормозя психически, за да не тормози той мен? И изобщо има ли как да му се обясни, че всичко това е излишно?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Може да го тормозиш, за да спре той теб.Може и да се разделиш с него.

2.   Разбира се, че има начин.
Правиш две кафета, сядате във всекидневната на спокойствие и му казваш с най-нормален тон, чисто по човешки, че последно време мрънка много и се изнервяш. Обясняваш му, че не искаш да крещиш из вас като истеричка и предпочиташ да поговориш с него, за да намерите нормално решение.
Аз имам и друга стратегия. Като получа хаплив коментар, примерно за чорапите на детето. Питам какви чорапи е трябвало да сложа, защо тези не стават. Може ли моя мъж да отиде да смени чорапите на детето, щом тези са толкова проблемни. Всичко това нормално и спокойно, без да се заяждам. Чорапите толкова ли са важни? Тези неща от работа къде да ги сложиш? Изобщо- какво можеш да направиш ти и защо тези неща така му нарушават вътрешния мир, че не може да пропусне хапливите коментари?

3.   Няма как да му го обясниш! Някои хора просто са такива. Моят мъж хем казва "на мен съвсем малко ми трябва, за да съм доволен", хем Има толкова нереалистични очаквания от мен, че чак е смешно. Онзи ден изтърси, че в една къща прахосмукачка трябва да се пуска всеки ден. А те са 9 стаи. Отвърнах: "Съгласна съм. Приготви 600 лв месечно и наемам домашна помощничка на пълен работен ден, защото аз ходя на работа". Също така очаква всеки ден различно ястие. "Добре, мъжо", значи всеки ден ще ходим на ресторант и ти ще плащаш сметката". Ако ми направи забележка за облеклото (никога не я е правил в интерес на истината), вероятно ще отговоря: "Чудесно, любими, хайде сега скачаме в колата и отиваме в мола и аз вече ще нося само това, което ти ми избереш и купи. Друга оправия няма! Просто му прехвърляш топката и той мирясва. С убеждения, молби и скандали - не става.

4.   Здравей, много съжалявам за това което преживяваш истината е че жена ми е същия дразнител, мрънкач и борсук. Старая се да и помагам в всичко домакинство, пазаруване, деца но все прави едни забележки който колкото и да игнорирам ме дразнят. Говорил съм с нея и уж се кротва за седмица за после пак. Започнах друга тактика с нейните камъни, по нейната глава, и явно не и харесва. Ще видим какво ще стане, но няма повече да я трая.

6.   Карате се за глупости. КАК да разкараш папките, ако не работиш той ли ще те храни.