Споделена история от Семейство

Ревнувам го прекалено много без причина.
Здравейте!
Аз съм жена на 25 г., щастливо омъжена с две прекрасни дъщери. Със съпруга ми се познаваме от 7 г., а от 5г. сме семейни. Обичаме се ужасно много, никога до сега не сме се карали и не сме си повишавали тон. Помага ми в отглеждането на децата. Готви и чисти, когато съм възпрепядствана. Общо взето сме си доказали, колко много държим един на друг. В началото на нашето запознанство мойте родители бяха против него. Въпреки всички пречки от тяхна страна, ние останахме заедно. Преживяхме много тежки времена, но си бяхме опора един на друг. (няма да изпадам в подробности, защото трябва да пиша доста дълго). Проблема, е че аз съм прекалено ревнива. Знам, че ме обича. Знам, че няма да ме нарани. Знам, че прави всичко, за да сме щастливи и да не сме лишени от нищо. Но не мога да престана да го ревнувам. Ревнувам го от всички жени, включително сестра му и майка му. Знам, че ви звучи глупаво (на мене също), но не мога да променя това, което ми идва от "вътре". Знам, че ние сме най-важните за него. С много решения ни е показвал, че сме на преден план. Но не мога да променя това чувство на ревност. Не искам съвети! Знам, че е глупаво и трябва да престана.
Исках просто да споделя и да прочета вашите разсъждения.

Коментари

1.   Като не искаш съвети, защо написа историята? :-)
Щом сама осъзнаваш, че имаш проблем, опитай се да минеш на следващата стъпка и да разбереш защо е така. Безпричинната ревност обикновено идва от комплекси, неувереност и страх от отхвърляне и изоставяне. Помисли кое от всичко това е валидно за теб, защо всъщност ревнуваш и това може да е стъпка в правилната посока.

2.   Имаш ниска самооценка. Повярвай в себе си.

3.   Поговори с психолог, къде се корени проблема и го разреши, защото човекът те обича, но това ти поведение може да ти коства много скъпо. Ще....майка си или сестра си, или какво? Децата ти те копират и утре ще имат проблеми. Дай му въздух и свобода, защото нищо те убива брака така както ревността. Жалко да търсиш од вола теле и сам да си създаваш проблеми. Това си ти.

4.   Жена. Какви разсъждения?

5.   Интересно, като ги пишете тези вярвате ли си сами? За 7 години никога не се били скарали, никакъв конфликт? Няма такива хора, няма такова семейство при това с деца. И съвършените лицемери да сте и Ромео и Жулиета да сте , пак има моменти, в които нервите не издържат. Както няма и безгрешен и идеален човек, като захаросания образ на съпруга, нарисуван тук.
Искаш мнение, ето ти го - спри да си пускаш тук умствените пръдни, под различните маски прозира все същият болен мозък. Ако не можеш, прави го поне в раздела за измислени истории.

6.   Възможно ли е да си била свидетел на изневери и да не вярваш на мъжете по принцип?
Случвало ли ти се е да се чувстваш игнорирана от родителите си като по-малка защото са обръщали внимание на братче/сестричка или някое роднинско дете повече от теб?
Също е възможно е да имаш ниско самочувствие.. и просто да смяташ, че не си достойна за него?
Може да има и някаква друга причина, в момента се сещам за тези 3те. Ако не можеш да намериш причина може би трябва да отидеш на психолог? Обикновено всяко нещо има обяснение, щом пишеш тук може би не ти харесва да ревнуваш, но не знаеш как да спреш.

7.   Според мен е нормално да го ревнуваш, защото явно отчиташ неговите достойнства, които са много: обича те, разбира те, гледа си семейството, помага за децата. Много малко мъже съчетават всичко това и ти ясно осъзнаваш, че мъжа ти може да е апетитна хапка за друга жена (а колко развали-семейство жени има, само историите в този сайт го доказват). И аз съм много ревнива към мъжа ми, защото притежава същите качества и смятам това за нормално, просто не натрапвам ревността си и я оставям само за себе си. Ти и децата сте избора за твоя мъж. Излишно е да се тревожиш без причина, такава явно липсва, вече ако има повод - той изисква друг съвет. Явно мъжа ти не ти дава поводи за ревност.

8.   Ревността отблъсква.
Никой не желае да го контролират, задушават...
Мъжете са свободолюбиви натури, да не си довлечеш сама беда в къщи?!
Просто поработи над себе си, явно нямаш самочувствие и ти се привиждат разни съпернички...
И аз ревнувах, но откакто го оставих на мира, защото няма смисъл от безпочвени упреци, всичко си дойде на мястото!
Сега той е нащрек и всячески ми засвидетелства любовта си!

9.   Не мисля, че го ревнуваш само от жени, щом включваш дори сестра му и майка му. Това не е ревност от любов. Ти ревнуваш, когато той обръща внимание на други хора. Аз също съм така и осъзнавам, че това е болестно състояние. Ревнувам мъжа ми от негови приятели, хобита и изобщо всичко, което отнема вниманието му от мен. По принцип се контролирам, но понякога правя скандали от нищото. Той обаче ми е свикнал и не го приема много навътре, дори се старае да се промени, за да съм спокойна. Има хора, които искат цялото внимание на половинката за себе си и ние за съжаление сме от тях. Остава ни само да мислим рационално и да се научим да контролираме тази незряла ревност.

10.   Най-вероятно имаш подсъзнателен страх от изоставяне или от отхвърляне и ако имаш лоши спомени от минали връзки, изпитваш вътрешен страх, че ще те зареже заради друга защото ти вече не си толкова млада или красива колкото в началото на връзката ви. Поработи върху самочувствието си и мисля, че тази безименна ревност породена от собствената ти несигурност ще изчезне. Защото в момента явно не се чувстваш сигурна в себе си, а от друга страна той е толкова прекрасен, че няма начин другите жени да не са привлечени от него, но колкото и да те уверява той, че си единствената, ти не можеш да се отпуснеш и да се радваш на любовта ви, защото във всяка жена виждаш съперница готова да ти го отнеме. Ниско самочувствие, нищо повече. Вземи мерки и нещата ще се оправят. Особено след като имаш до себе си прекрасен мъж, който те обича и ще те подкрепи в борбата да повярваш пак, че си прекрасна жена и заслужаваш любов.

11.   Отиди на психолог.