Споделена история от Семейство

Тя роди и не допусна брат ми да си даде името,молим за помощ!!!
Здравейте на всички!

Много моля модераторите да ми публикуват историята!

Всъщност имам нужда от помощ!

Едно момиче преди една година тръгна с брат ми. Уж много го обичаше.. Тъй като още на вторият месец забременя за нас беше като шок и изненада, как така толкова бързо са се решили, макар да не бях говорил с брат си по този въпрос понеже ми беше неудобно! Разбира се родителите ми се зарадваха много! Обаче започнаха едни муцуни... Той искаше да се съберат заедно, всеки от нас си има отделен етаж от фамилната ни къща, обзаведен, самостоятелен, макар че аз живея сега другаде, понеже уча в друг град! Родителите ми са отгоре, и не пречат, държа да го подчертая, прекалено разбрани хора са! Обаче тя не пожела, да дойде да живее с брат ми в къщата, беше 5 месец вече бременна, когато отношенията им се изостриха! В началото ми стана странно как така бързо забременя, на него му казала в началото, че не може да "хваща"? ! Обаче хванала, много го обичала брат ми и искала детето и той беше също много радостен! Нямаше колебания за това дали иска детето или не! Той каза на наще и те бяха също на седмото небе! Тя не идваше често и майак ми започна да се чуди какъв е проблема! Но това тогава е бил първият явен сигнал, на който ние не сме обърнали внимание! Брат ми стана един унил! Казала му обаче той да иде в тях да живеят, където тя живее с майка си и баба си, в последствие се разбра, че майка й е алкохоличка, навярно понеже много добре си е знаела, че той няма да се съгласи, е целяла именно да го изрита, щото той не е такъв да го тъпчат и не търпи! Те се държали супер отвратително още от самото начало и то без видима причина.. Но той си има дом и иска да си живеят отделно! Той е много темпераментен! Аз съм му брат и искам да го предпазя! Майка ни още като разбра, че въпросната е бременна, се зарадва и дори започна да купува разни неща и дрешки за бебето и ги пазеше! Започна да купува за етажа да й е хубаво на нея когато дойде! Купи им завивки за леглото, като мислеше, че тя ще дойде вкъщи, но уви! Тя не проявявае интерес! Искам да подчертая отново, че нашите са широко скроени хора, толеранти, разбрани, не са хич нахални и дръпнати и не ходят някъде, без да ги поканят! Когато живеех аз с приятелката си 3 години в нас, преди да заминем с нея, майка ми веднъж не дойде да почука дори! За сметка на това сядахме всички в двора, понеже двора ни е голям и имаме барбекю и се смеехме и бяхме заедно! Майка ми много се разбира с приятелката ми дори ходят по магазините заедно! Като приятелки са! Обаче тази на брат ми искала все у тях да си ходи да си спи в нейната спалня! Казала му, че неможе да остави майка си сама, но как ще е сама, като си има майка и брат, които живееят заедно всички на един етаж, в последствие разбирам, че тяхната „бъдеща спалня с бебешкото легло вътре, е врата до врата с тази на спалнята на майката и бабата, където тоалетната е обща за всички! Накрая от толко цупене той казал виж така и така щом неможе да се разберем и ти да дойдеш у нас, дай поне да дойда да направа ремонта в стаята у вас, тя разбирасе се съгласила... той казваше, че не му говорела, намирала си някакви неща, цупела се, показала му един вид, че иска той да привършва колкото си може по бързо и да се пръждосва! Разбира се той се усетил накъде бият нещата! През цялото време майка не получи отговор от брат ми защо тя не искала да живее с него.. и много се беше притеснила! Звъняла й два пъти, но онази все спяла и не си чувала телефона! Била много изморена! А всъщност е избягвала контакти! В началото, когато е „хванала” трябва да се е чувствала добре в кревата на брат ми сега вече си дърпала чергата към нейната къща! Незнам какъв е проблема, та нали го обичаше? ! Че коя жена не иска да си има цял един етаж, самостоятелен, в който да има дори отделна детска стая, тоалетна и кухня! Тя обичала гозбите на баба си и неможела да остави майка си!? Това бил нейният довод! След като привърши ремонта той си дошъл у нас и казал на майка всичко! Тя много се разочаровала! Отишла у тях на гости и те започнали да разправят, че той нямал интерес към детето, не се съобразявал с нейното състояние, че тя била зле с хормоните покрай бременността! Майка ми попотала майка й също защо не искала да дойде в нас, майка й казала, че тука какво й е на къщата! Тази започнала да мрънкя и накрая съвсем демонстративно се качила да „спи” като оставила майка с майка й, баба й и вуйчо й да разговарят! Понеже брат ми беше купил бебешко креватче за у тях, като го купил, те казали, ми монтирай си го у вас, той се почудил доста! Майка не попитала обаче какво означавали думите на майка й! И сега съжалява! Щеше да е интересен отговора! Но после го монтира у тях де! И така... минаваше времето, ние знаехме кога е термина, брат ми си беше в нас, тя в тях, не го търсеше, той й звънеше! Накрая започнала да се чува с майка, майка се зарадвала, че има раздвижване на нещата и побързала да й занесе всичките бебешки неща, които купили с брат ми, като си мислела, че брат ми ще иде и той там макар, че независимо от това дали са заедно тя така и така трябва да ги занесе защото времето наближава! Тя харесала нещата, зарадвала се много! Казала на изпращане, че щели да се чуят като дойде момента! Датата дойде и въпросното 28 годишно момиче влиза в болница, ражда здраво момченце, майка й звъннала на моята майка и майка много се зарадвала! На него никой не му се обадил да му каже! Майка ми си мислела, че той знае, докато не се прибрал и казал, че му чиститили бащинството негови приятели! Започнал да я търси, но тя пак „ спала” Казла на майка си, той звъня ама аз спях, поне това казала майка й на моята майка! После обаче благоволила да му вдигне и казала добре щом искаш да го видиш ела, обаче след няколко часа той звъннал да пита кога точно да иде на другия ден и тя изведнъж си променила плановете и казала, не искам да идваш, размислих, по добре не идвай! Хубаво, до тук добре! Обаче като й писала майка в фейсбук тя казала, че изписване няма да има, няма да е „грандиозно” и като се приберат щяла да й звънне да дойде! Оттам насетне майка ми много се обидила и повече не й писала! Подаръците за бебето, златна гривничка и още дрешки, както букет с цветя останали в къщи, разбира се! Тя искала да иде, не да влиза в болницата вътре, ами в двора, да го гушне бебето, да се снима с него и това е... в двора можело, но не и в болницата, заради карантинни причини! Майка ми беше страшно разочарована! Искам да подчертая, че той звънял след като разбрал, че е родила! Първо му казва добре ела, после не идвай! Получил дори и смс: не ме търси повече, не искам да те виждам! Той ми се обади и ми каза, аз веднага си дойдох да го подкрепя! Майка ми същия ден както си ровела в телефона видяла снимки от изписването, които показват как майка й държи бебето, ухилена и щастлива, а тази държи букет с цветя! Майка ми се разплакала! Казала си как може такова нещо! Обадила се на майка й и казала как така го изписахте, дори не казахте кога ще е изписването да дойде той в болницата да си даде фамилията, понеже на брат ми били точно това притесненията! Но понеже брат ми мнгоо не споделя с майка ми и затова се стигна то дук! Изведнъж някой дръпнал слушалката и онази казала на майка ми: Вече е записан! Майка се шокирала! Тя записала детето на себе си! Без никой да каже предварително за намеренията си! Като я питала защо, тя казала, че така е решила, понеже искала да си гледа детето сама а той „нямал” интерес! Майка ми попитала защо не я викнали на изписването тя казала има време, ще го видите! Което ме навява на това, че просто искала да получи и останалите подаръци за бебето, тъй като знае, че майка ми купува все хубави неща! Майка ми затворила телефона и разказала всичко на брат ми! Той се шокирал! Казал, че не знае какво да прави оттук насетне, сега главата му пуши! Оказа се, че просто тя си е ползвала „семето” му за нейни болни планове! Майка ми умуваше и ми зададе въпроса: Коя жена не иска името на мъж за детето си и съвсем умишлено го пише на нейно име, коя жена не иска наследство за детето си, законово, да си има бащиния! Хубаво, няма да живеят задно, каза, ама ние какви сме сега, аз съм баба на дете, което не носи нашата фамилия! То ни е кръв и брат ти никога не е казвал, че не иска да го припознае! Каза не съм старомодна, не знам сега модерно ли е да си самотна майка и то съвсем умишлено! Всички сме в неведение! Оттогава майка й звъня два пъти, майка ми не вдигна! Каза ми също, че много разочарована! Незнам какво да правим оттук насетне! Бебето е на брат ми, в което сме сигурни, понеже го видяхме на снимки, и е същия като брат ми като бебе, ама същия! Тук спор няма! Наистина няма! Прилича предимно на него, тук съмнение няма! Явно сега е модерно да осемениш жена, без тя да няма сериозни намерение към теб, забалежете, и после да пише детето на нея си, без да те допусне дори да си видиш семето както има една дума! Мисля, че това е умишлено и незаконно! Не сме запозначи много със законите, но смятам, че ако потърси брат ми адвокат, нейната дума ще е срещу неговата! И може да изговори куп лъжи! Незнам колко има сила в съда фейсбук чатове в полза на брат ми, и смс-и? Незнам какво да правим! Момчета внимавайте! Тя утре фактически може да си заживее с друг, например някой богаташ и да си гледа детето сама, без брат ми да няма никакъв достъп до него! Майка ми казва така, кое дете да ида да видя, внукът на майка й ли или моят? Чуди се как това момиче пренебрегва фамилията, къщата, това да има това дете законен баща, а не да е копеле един вид, и да пренебрегва наследстово, което то един ден ще получи!? Тук историята е много гнила! Моля дайде ми съвет какво да предприемем! Умолявам ви хора, жени и мъже в този сайт... Можем ли да се борим за име, да го видим, да е законово дете на брат ми или вече е твърде късно? ! Брат ми не яде от мъка, не спи и ходи като болен! Майка ми гледа бебешките дрешки и плаче! Сякаш те си го откраднаха от болницата без дори майка ми да го види, брат ми да го докосне... Сега майка и звъня два пъти, два поредни дни... майка ми няма да вдигне навярно! Огорчена е и супер скапана, брат ми се чувства като изигран! Аз какво да му кажа, да не прави деца на ляво и надясно ли? Някак си законът тука трябва да се произнесе! Незнам, моля помогнете! Дайте мнение, познавате ли случай, подобен, какви съвето ще ми дадете! Искаме си детето, да идва тук, да го виждаме, да си има име и дом, никой не е казвал, че няма да го припознава! Тя си измисли всички доводи и причини! През цялото време излиза че сме държали змия в пазвата си, която накрая добре нахапа всички ни! Благодаря предварително за отговорите! Позсрави на всички!

Коментари

1-50 от 68

1.   Целият този ферман го четох по диагонал, научи се да представяш фактите сбито и стегнато, като по възможност елиминираш емоциите, колкото и да ти е трудно.
На въпроса: брат ти може да предяви иск за бащинство, т.е. да поиска по съдебен път да бъде признат като баща на детето.
Като чета обаче, са ми интересни подбудите на това момиче, историята звучи доста неправдоподобно - прекалено бързо забременява, пък ту иска да живее с него, ту не иска, пък сама ще си го гледа... Може би и брат ти има своите грешки, не го оневинявай напълно само защото си му брат. Най-малкото е направил грешката да прави дете на жена, която не познава достатъчно добре, няма стабилна връзка и не е сигурен, че иска точно тя да е майка на детето му.
Най-вероятно представяш само част от истината, понеже си пристрастен. Успокойте се всички и се опитайте да гледате трезво на нещата. Изострянето на отношенията само ще влоши ситуацията. Най-добре брат ти и момичето да седнат и да си изяснят отношенията за в бъдеще без майки, баби и пр.

2.   Aми, какво да ти кажа? ! За едното топване на чушката без презерватив, си навличате подобни цигании. И, да, жените винаги могат да направят такава мизерия, както и бащи да изчезнат от живота на децата си. Напоследък е модерно жени да не искат д запишат бебето на баща му.
Бра ти може, ако иска да заведе дело за бащинство с ДНК тест. Това се прави до 1 годинка на детето. Имайте предвид, че признавайки го, ще се въвлече във вечни мизерии с тези хора.

3.   Какво е това предложение младите да са на отделен етаж? Нормално е жената да иска самостоятелност, независимо дали родителите ви са разбрани или не. За въпроса ти - съд, ДНК тест за бащинство.

4.   Нека брат ти да посети адвокат и ще разбере какво да прави. Ти си гледай живота.

5.   Авторе - хубаво си написал един голям ферман, но много грешки правиш при писането... То такива обяснения не бяха, кой на кого звъннал, пък какво му писал и т.н... сценария за съпунен сериал е готов!

Според мен брат ти има вина, че е направил дете на жена, която реално не познава! А това да вярва, че приятелката му нямала как да "хване" - даже не искам да го коментирам, че е толкова детинско...

Едно дете е най-добре да е планувано и от двамата родители или най-малко те добре да се познават. Евала на твойте родители, че са така широко скроени, но не са попаднали на "булка".

А тая женица, какво иска - май да си гледа сама детето и толкова... Ми оставете я да си троши главата, толкова и е акъла и на нея ми се струва!

М.33г.

6.   Брат ти да заведе съдебно дело срещу нея за доказване на бащинство и да ги банкрутира и ще видиш кво бързо ще подвие опашка, също друго дело че има психически отклонения и трето дело за тормоз срещу майка и, после да иска съда да му присъди детето на него и той да си го гледа. На думи е лесно, но за целта ви трябва ПРАВИЛНИЯ адвокат и да се изчака подходящия момент. За всичко което може дело. Тормоз му е майката с такива, но чрез закона.

7.   Не четох всичко - прекалено много се обясняваш - моята майка, нейната майка и само майките... Едно семейство не трябва нито при едните, нито при другите да живее. Аз също не бих се зарадвала свекърва ми като разбере, че съм бременна да започне да ми купува дрехи, завивки и прочие - предпочитам аз и бащата да избираме и купуваме каквото ни харесва на нас. Няма по-хубаво от това с мъжа ти да си свиете гнезденце сами и да се подготвяте заедно за идването на новия живот. Това са много мили моменти в една връзка и не е редно свекървата или тъщата да се месят в тях. Относно изписването - след раждане е най-добре само майката и бащата да си гледат бебчето. Така е много по-безопасно и много по-спокойно. Последното нещо, което бих искала е да ми се изсипят една тумба роднини и хич не ме вълнува кой ще се сърди и кой не - детето си е наше и ние решаваме. Истинста обаче е, че не вярвам и снаха ти да мисли по този начин. Тя просто си е търсила донор - да забременне от някого, пък да си гледа бебето с майка си и баба си. Кой знае колко са луди и токсични и те, че да се навива тази да е трето поколение самотна майка. Сигурно главата й е промита с глупости и манипулации. Аз лично не бих се занимавала с нея. Нито ти, нито майка ти имате права над това дете. Мъчно ми е за брат ти. Все пак е баща на детенцето, но според мен тази жена никога не е възнамерявала да живее с него и да отглеждат детето задно. По-добре да преглътне и да забрави, да си намери някоя свястна жена и с нея да сформира семейство отколкото да се занимава с тази.

8.   От автора:

Добре, а ако се докаже с днк тест, че брат ми е негов баща, това автоматично ли ще го впишат като негов законен родител или тя може също да направи постъпки срещу него за да осуети всичко! Иначе историята е точно такава, каквато ви я споделих! Брат ми е супер като човек и много точен, разбирам кога е искрен! Не си мислете, че го защитавам! Няма какво да крия! Просто като че ли тя искала да забременее, независимо от кого и какви могат да бъдат подбудите й?!
Колко струва тест за байчинство, адвокат трябва ли да наемем? За колко време излизат резултатите? Искаме това дете да си е част от нас! Не за да й правим на пук, ами защото реално наще са съсипани и някак подиграни!

Благодаря!

9.   Авторе,

Явно приятелката на брат ти иска да бъде самотна " майка" и има грозните намерения да отгледа детето си без биологичния баща, т.е. брат ти. Брат ти няма граждански брак с въпросната, която му е родила момченце. Жалко за него, той не заслужава такова отношение, несправедливост е да бъде отхвърлен като баща на собствения си син. Телевизиите, медиите, филмите , сериалите и др. рекламиращи женската еманципация довеждат до такива отвратителни случаи. Явно тая много си е "повярвала', че е нещо повече от приятеля си. Брат ти да води дела и да си търси по законен начин правата си.

Правата на това дете, твоя племенник биват нарушавани от страна на биологичната му майка, защото тя не иска общото им дете , което е синът на брат ти да носи неговото презиме и фамилия. И още нещо, той като биологичен баща на своя син, има правото да му даде име.

10.   Брат ти веднага да заведе дело за бащинство. Ще вземат ДНК тест на детето и на него и по съдебен път ще го признаят за баща. Да не го отлага, защото мисля право на това има 3 години след раждането на детето.

11.   Това си е роман направо. "Война и мир" пасти да яде.
Можеше просто да напишеш:
"Бившата приятелка на брат ми, не го припознава като баща на новороденото им дете и го е записала с нейното име. Най-вероятно го е използвала само, като донор на "семе". Какво може да направи той в тази ситуация, за да стане и юридически освен биологично баща на това дете?"

Отоворът е, да си потърси адвокат занимаващ се със семейно право. С негово помощ може да заведе дело за установяване на бащинство. Но както и номер 1 казва, това трябва да е крайна мярка. Първо нека да влезе (той, а не майка ви) в контакт с жената (майката на бебето) и да се опита да поговорят трезво и да изгладят проблемите по между си. Не казвам, че ще станат семейство, но поне биха могли да се разберат за това как да бъдат родители занапред. А ако, не стигнат до някакво съгласие, чак тогава да се наемат адвокати и да се тръгне по дела.

Според мен, майката не си е направила добре сметката, като е решила да бъде самотна майка. Очевидно, не е в добро финансово състояние щом живеят няколко различни души в едно домакинство. А това да имаш дете е доста скъпо удоволствие в наши дни, още повече пък бебе и то първо. Т.е. тя ще има нужда от финасова подкрепа рано или късно, тогава ще осъзнае, че е по-добре детето да има и баща. Сценарии, в които тя ще си намери друг мъж, който да я вземе с дете (особено в малкия град) не са много реалистични, а пък и богат както си писал са си направо фантастични.

Друго, което много се набива на очи е, че постоянно споменаваш майка ви. Вземете се еманципирайте от нея. Вие мъже ли сте или не? Майка това, майка онова, тя да се обажда, тя да оправя нещата, хайде моля ти се. Най-добре е всяко младо семейство да си живее самостоятелно, а не с тъщи, тъстове, свекърви, свекъри, братя, сестри, баджанаци и още каквото се сетиш. Да не мислиш, че следващата приятелка на брат ти ще иска много много да живее в къща, която ще трябва да я дели с майка ти, баща ти, теб и твоята жена. Това важи и в обратна сила, както си видял. На брат ти не му се живяло при тъщата.

Стига толкова, че и моето стана прекалено дълго.

12.   Отървали сте се! Прав им път на онея! Само гледйа, да скъсате връзките и да смените имената на братя, така че да няма претенции за наследства след 40-50 години!!

13.   Ебахти дългия разказ. Не го прочетох до края. Но си мисля, че тая е бременна от друг и се мъчи да баламосва брат ти.

14.   "Не знам" се пише ОТДЕЛНО!

15.   Като цяло историята по всяка вероятност е представена едностранчиво. И, не, на никоя жена не й е приятно да живее в една къща с родителите на мъжа, дори и на собствен етаж. Струва ми се, че майкатти много се меси - купува, обзавежда, без да пита изобщо дали снахата го иска. Явно е преценила, че не иска да има нищо общо с вашето семейство и че, ако бащата припознае детето, ще има само ядове заради вас минимум докато то не навърши пълнолетие. Брат ти вероятно също не е цвете. А колкото до това, че приятелката ти и майка ти се разбирали - и аз уж се разбирам с майката на мъжа ми, не се карам с нея, излизаме, но всъщност тази жена ужасно не дразни и предпочитам да поддържам привидно добри отношения с нея, вместо да си печеля враг.
Приеми, че никой не е длъжен да иска да живее при вас и да му се месите всички, включително и ти. Майка ви хубаво ви манипулира с брат ти. Браво на приятелката на брат ти, че е намерила смелост да се махне рано от вас.

16.   Прибързаните работи, до това водят!
Преди години брат ми се ожени набързо. Един месец след това тя забременя и веднага спря работа. Не пипна работа поне 12 години. Не стига че мързелива, но и с много кофти характер, злобна и жестока. Започна се една цигания, която продължи 16 години. Разделяне и събиране поне 10 пъти в годината. Не преувеличавам, точно така беше! Като се роди детето, напълно ни игнорираха и дори не ни се обадиха, камо ли да ни го покажат. Това беше за наказание, за това че майка ми и баща ми, не им дадоха апартамента си. Зад всичко това беше майка и, която непрекъснато се обаждаше на майка ми по телефона и се опитваше да я убеди да дадат на младото семейство жилището си, "временно", докато си стъпели на краката. На края като разбра че това няма да стане се спря. Забравих да кажа че баща ми беше с хронично заболяване и се нуждаеше от спокойствие. На мен не ми пукаше дали ще видя детето, но родителите ми не го заслужаваха това. Една година след като се роди детето, баща ми почина, без да го види. Няма да пиша повече, зщото няма да ми стигне цял ден. Такава цигания нито съм виждал, нито пък съм и чувал.
Като тръгне така в началото, спиране няма. Единственното решение е, режи и бягай от там!

17.   Тази не е психически добре , борете се . Консултации с адвокат , направете им мръсно пратете там от закрила на детето като майка и е алкохоличка.Брат ти да си стъпи на краката и да върви да иска обяснение , той мъж ли е някаква си дрисла да го прави на парцал?По описанието разбирам че сте добри и възпитани хора ,затова и такива боклуци опитват да ви мачкат. Моя съвет е адвокат , търсете си правата имате достатъчно доводи да си вземете детето. Успех , по-добре циркове скандали и нерви отколкото детето да остане при една ненормалница и алкохоличката.

18.   Брат ти трябва да заведе дело за бащинство. За това си има и срок, за това не се бавете. А също може и някой да осинови детето и тогава няма връщане назад. Прави се днк тест с което се доказва произход, а чатовете не са доказателство.
Тая жена явно е луда, ще си имате неприятности. Дори и да не на негово име, ако тя не иска да го даде, брат ти и да я съди пак трудно ще си го вижда. За това трябва да се внимава с кой правиш дете.

19.   Това, че "не хваща" ми звучи като баламосване в посока "карай без презерватив, няма страшно", а целта на занятието е кого да излъже, че е баща на детето, което вече е било заченато.

20.   Здравей, авторе.
Аз съм жена на 22 години и фамилията на баща ми са същите като тези герои в твоята история - злобни, заядливи и т.н, правеха такива номера също , но на майка ми в продължение на 20 години, докато не накарах майка ми да се разведе с баща ми. Аз не искам да нося тяхнаха фамилия, но я нося, приличам на баща си, въпреки че майка ми ме е гледала постоянно. Искрено съжалявам брат ти и това, през което преминава. С брат ми бяхме децата в тази ситуация е едно ще ти кажа - не позволявай на брат си да се подпише, защото ще си навлече много проблеми с майката на детето си и със семейството й. Тя сега за това прави проблеми, а като стане детето голямо ще станат още повече жалки сцени. Аз не искам баща ми да е записан в акта ми за раждане, но не мога да го променя. Тази жена ще го използва както си може, ще го прави на кайма 18 години , заради детето. Майка й ще се държи много гадно с него, защото тези хора не са създадени да са родители. Той как се е хванал с такава, просто не знам. Другото е, че той може да иска родителски права, детето ще излезе негово, но после трябва да иска позволение от майката за всичко. Да ходят някъде в чужбина, да отидат в друг град. Брат ми не може да мръдне от родния ни град, защото баща ми сега прави такива мирезии на майка ми. Разбирам майка ви и това, че тя иска да си види внучето. Много добре я разбирам. Моите роднини не можеха да ме видят, докато не станах на 10 години, защото родителите на баща ми ме ограничаваха да си виждам другите роднини. Сега съм на 22, майка ми и баща ми са разведени и с роднините ми сме много близки, които не можеха да ме виждат, защото това дете ще види истината и ще иска да си види бащата. Винаги може да намери баща си. Винаги! Аз не знаех , че имам 2 братовчедки и 1 братовчед, защото приличах на баща ми, живеех в неговата къща и не можех да си виждам роднините. Знаеш ли колко ми се зарадваха, че искам да се запозная с тях?Сега почти редовно се виждаме с тях и сме много близки , а баща ми и родата му - не им говоря, не искам и да ги виждам. Детето няма да издържи в такава обстановка и ще иска да види баща си, но после ще се сърди и на двамата, че така е станало. Ако наистина иска да има проблеми , само защото иска да си вижда сина, нека я съди за бащинство, после това ще му излезе през носа, защото тя ще го манипулира чрез детето. И за издръжка и за всичко може да го съди.

21.   Провери първо кръвната група на бебето каква е, все пак някакъв ориентир за башинство.

Може пък бебето да не е от него, кой знае.
Иначе ДНК, ако има съмнение.

22.   Авторе наистина твърде много майки в тая история. Брат ти трябва да е в центъра на нещата, а не майките ви. Той ми звучи като безгласна буква във всичко това. ТОЙ трябва да говори с майката на детето си. ТОЙ трябва да говори с адвокат, ако не се разберат. ТОЙ, не ти, не майките или ти.

23.   От автора!

Номер 15, добре, ще кажа на брат ми да подвива опашка и да отива да живее в стайчето с момичето, където вътре спи и бебето, и сутрин да чака три поколения жени да се изредят на опашка пред кенефа..
Иначе благодаря ви за "съвета" Благодаря на всички, които споменаха съд и това е...
А на тези, които твърдят, че не чели, че е ферман, роман или каквото и да го нарекат още там искам да кажа също "благодаря"! Да, такъв е, защото пък ако не бях написал всичко, както си е, щяха да започнат да ваялт въпроси, ама те сега къде живеят, ама те откога се познават, ама майка ти харесва ли я и куп други въпроси...И понеже в един от коментарите се твърди, че майка ми един вид е нахална, че купувала това и онова...трябва да кажа, че е купувала предимно за бебето, и тя дори много добре знаеше за какво отиваме и кое колко струва, питана е предварително дори за цвят...взе повечето от нещата преди раждането, ама не прецени, че и майка ми е човек и иска да види това бебе, както майка й, която е до нея на снимкте дори! Явно майка ми е прокажена! Но щом повечето са тук само да правят дълбок анализ на моят ферман спирам до тук, благодаря обаче на всички, които ме посъветваха за АДВОКАТ!:) Явно тук повече жени пишат и са страшно еманципирани, дори това да трябва да включва и бебе, отглеждано от три поколения жени, за възпитанието от мъжът, който е баща и има право да е баща- да не говорим!За вас той е донор! За вас жените! Как пък един тука свестен не каза, че майка ми тъжи за внука си, защото е нормално? Изкарахте майка ми една побъркана стара кукувица!
Номер 15 ти си двулична! Искаш да прибираш подаръците ама жената адски те дразни, това ако не е двуличие, здраве му кажи!
Евала на номер 10, кратък и ясен отговор на моят ферман! Благодаря ти! :)
Номер 3 направо изби рибата! Там ще е много "самостоятелна" при мама и баба и вуйчо! :) Той пък може да вземе ролята на баща, докато майка й си попийва!

Благодаря на всички останали!

24.   Номер 17, благодаря ти за думите!
Твоят коментар единствено е най-истинския, правилния и точния! Явно мислиш, а не като другите!
Как другите не взеха да правят анализ върху това, как брат ми прави бебе на момиче, което има майка алкохоличка, ами правят анализ на това майка ми защо аджеба купувала дрешки хахаха явно всички са много изтрещяли!
И драги жени, кажете сега вие изобщо нищо ли не взимате от бъдещата ви свекърва, ама нищо? ! .. Или взимате, ползвате, обличате и вие и на детето, а после осмърдявате махалата, как тя се мешала във всичко? ! Бъдете честни ако не тук, поне със себе си! Мен не ме интересува!
Номер 17, благодаря ти още веднъж!

25.   Номер 9, много ама много си прав!

26.   Номер 22, да! Ама точно Той като звъни и му се тряска отсреща, точно той пак звъни и му се крещи в слушалката " не ми звъни" " не ми досаждай" " не искам да те виждам"
Не си мислете, че майка ми е взела неговата рола, далеч не! Майка ми беше разбрана през цялото време! Тя не е със старомодно мислене!
Мен ме зачесаха също, ами аз питам тук-вас! Взимам мнения от всички срани и това е! Какъв е проблема!

Спирам да пиша! Благодаря на всички!

27.   Друг препинателен знак, освен удивителна (и някоя и друга запетая) познаваш ли!?

28.   Ако брат ти е МЪЖ, не просто един осеменител, той щеше да се разбере с момичето да живеят сами и отделно от всякакви майки, батковци, каки, баби и др. и да не допуска всички да се месят. Ако тя не желае да живее с него- оставя я и толкова. Насила може да вземеш, не и да дадеш, дори и с най-добри намерения. Освен това, защо брат ти не си търси адвокат, дори и темата тук я пишеш ти, той неграмотен ли е, малолетен ли е, с извинение малоумен ли е? Чета само НИЕ искаме, майка ми това, ние онова...а той някак отсъства в картинката. Оставам с впечатление, че е един послушко, един безволев и управляем от майка си човек. Не знам коя жена иска да живее с такъв?
Вашето семейство трябва да осъзнаете, че детето не е ваше, а на майка си и баща си и ТЕ трябва да се разберат за него- доброволно или чрез съда. Най-добре си гледайте вашия живот и оставете нещата както са.

29.   Товя мнение от номер 6 е просто смешно. Единственото дело, което ще спечелите е за бащинство и режим на свиждане и то само, ако брат ти е бащата. Психически тормоз и отклонения никъде не проличават в историята. Това, че не искат да говорят с вас, не е показятел за нито едно от двете. А и родителски права няма да се дадат на бащата. От какъв зор? Жената го е носила бебето 9 месеца, раждала го е с риск за живота ди, сега го кърми най-вероятно и ще й го вземат, за да го дадат на свекървата, понеже в повечето случаи бащата не го гледа. Има си европейски директиви, не се излагайте. Накрая брат ти ще плаща и нейните разходи по тези 3 дела и ще осъдят него за психически тормоз, защото това предложение не е нормално. Освен брат ти да затъне в дългове от разходи по тези дела, друго няма да се случи. Някои хора живеят в паралелна вселена.

30.   Aз ако можех да ги "пълня" и после да не ме занимаваат... ехеее рай... к'во му дреме на брат ти. Да си поема по пътечката пък ще се яви някоя, която ще иска да си е с него...

Братан.

31.   До 14

Мерси, прифесоре! А нешо полезни ще допълниш ли?

32.   Защо му е на брат ти, да се занимава с това дете изобщо? Очевидно е, че тази връзка ще е токсична на макс, а детето ще стане по изкукало от майка си.
Да си търси друга жена и толкова.

33.   27, не съм автора, но ти за родове да си чувал? Или кога НЕ се пишат запетаи?

Омръзна ми от неграмоници, които правят забележки за грамотност, в този сайт. Като ще се заяждате, поне се ограмотете вие първо, че ставате смешни.

34.   Авторе, номер 15 съм. Изобщо не ме разбра. И подаръци не прибирам, работя и сама си купувам всичко необходимо. Дори свекърва ми да купи нещо за 20 лв., повечето случаи не ми е по вкуса и не го използвам. Аз самата подарявам много повече неща, включително давам пари на родителите на мъжа ми и моите. Изглежда живеем в различни светове, за мен не е нормално всичко за бебето да се купува от баба му. А и много добре знам разликата между това да ме пита за нещо дали ми харесва някой, който би се обидил и направил драма, каквато е свекърва ми например. Търпя я единствено защото е майка на мъжа ми и не ми се занимава с конфликти - имам си сериозен бизнес и нямам време за махленски глупости. Едва ли го проумяваш, но е вреде да се отлепиш от полата на майка си и да спреш да се месиш в чуждите работи. И, имам една новина за теб - дори брат ти да спечели делото за бащинството, майка ти ще трябва да води отделно дело за правото да вижда внучето си, ти - също. Ако майката поиска, може и изобщо да не ви го дава, а същевременно да изнудва за издръжка. Изобщо не осъзнавате в какво се вкарвате, но, като ти чета историята, не ми изглеждате особено интелигентни, така че нищо няма да ме учуди.

35.   Авторе, 22 съм. Като тя не отговаря на брат ти по телефона, той отива и звъни на вратата. Ако не отвори, пише й съобщение Сядам на прага и чакам да излезеш. Ако все пак тя се появи говорят, ако тя откаже той да припознае детето и да участва й казва - аз като разумен човек исках да се разберем, щом не 7сйаш ще докажа, в съда, че аз съм баща на това дете. Ако тя не омекне, той наистина отива и я съди.
Да е баща е негово право, но той трябва да е действащото лице, не някой друг.

36.   От автора

Номер 27, не съм в час по правопис в момента, а по същество! Ако няма какво да кажеш нещо качествено и по темата за да ми помогнеш, за какво седиш и четеш в този сайт изобщо, да с чешеш езика? Айде ако обичаш иди да коментираш някоя тема тук из сайта като: "Защо не ми влиза в тръбата на прахосмукачката"? Очевидно там ще си по полезен!

37.   Номер 28, сега разбрах наистина колко е безполезно драскането тук, ще кажете, че съм открил топлата вода?? Нито нещата са така, както се опитваш и ти да ги гадаеш, и си мислиш, че сте открил и ти топлата вода! Не става тук, не! Ама какво се чудя вече, народа е изтрещял! А колко шеще д е хубаво тук да има освен драскачи, които анализират дълбоко историите на хората и дори правят забележки на правописа им да има такива,и които са полезни, ама наистина полезни, да усетят точно въпроса, който вълнува автора и да му отговорят кратко и ясно! :) Но не! Няма! Ако съдя по отговорите на повечето е, че не сте добре с главния мозък! Брам ми явно се глези! Ще му кажа да иде да живее при нея, да си пият вечерите с мамчето, той не пие, ама там ще се пропие, но важното е да е до жена си, цял живот да е зет заврян, а етажа му може да го ползат за склад! :)
Сори, че ще го напиша ама тук повечето хора сте изтрещяли и ако не може да помогнете, поне не ставайте за смях със съветите, които давате на хората като цяло! Просто е смешно! Толкова малко стойностни коментари, точни и ясни, но ги имаше, но малко! Хора, добре ли сте? Айде със здраве! Пишете си вече на воля, брат ми ще иде на адвокат, не го мислете, вие помислете как ще си оправите обаче мисленете! Успех!

38.   От автора:

Номер 33, не знам какво работиш, ама май си сбъркал професията пич! Уфф, аз пък си мислех, че ще се натъкна на някой адвокат тук, а ме откриха сами разни даскали, профероси, врачки и тем подобни.. хаха

И ти не ставаш за нищо! Само си чешеш езика! Я "учителю" ходи пообиколи из някои и други теми тук в сайта, ще има много да поправяш правописи, ще имаш тази възможност, а ако си и малко по изкукуригал, от повечето тук, отговорили на мойта, сложи даже да им драснеш по некоя и друга въображаема двойка, айде.. да ти видя гърба!

Аман от разбирачи... :)

39.   Я мислете малко по реално- първо не се знае дали детето е на брата на автора. Ами ако бащата е друг? Но и той да е, ще му присъдят свиждане с детето по определен график и издръжка. Детето е бебе и няма как родителските права да бъдат дадени на бащата, той ли ще го кърми, ще остави работа да го гледа ли?

40.   Жената ражда и тя избира името! Роди ти и тогава ще избираш!
Ж21

42.   Първо да ти кажа, че съжалявам за брат ти. Авторе сам виждаш, не си глупав с тази тема как много "майчета", които не заслужават да са такива ти се нахвърлиха и дават акъли брат ти да се откажел, ако я съдел по-лошо за него и всякакви простотии на n-та степен, това женската злоба и ненавист е бездънна яма.
Нека те да се откажат от децата си, нека те да не водят дела и т. н. за акъли са N1.
Брат ти да си намери добър адвокат, да си докаже бащинството и да си е законен родител на детето, което колкото е на него толкова е и на онова... същество.
Да не се предава, защото законите вече не са само на страната на майката, при недаване на дете от отглеждащия родител глобата е до 10000лв и Ефективна присъда (прочети подробности в Гугъл).
Не обръщай внимание на озверели майки, които са 1:1 с тази от темата, тук мнооого такива, в изобилие са

43.   Само аз ли си мисля, че историята е за раздел "измислени"? Да допуснем, че е искала само "семето", то тогава защо му е казала? Можело е просто да си замълчи и никой нямаше да разбере. Няма логика и в това, една майка да лишава детето си от наследство и допълнителни финанси. Да допуснем, че жената е хомосексуална и не желае да спи с мъже, то тогава защо пак ще се отказва от материални облаги? Ако все пак историята е истинска, логично е да се предположи, че жената е с психически проблеми, които са се отключили от хормоналния дисбаланс и изменения по време на бременността и раждането. Най-вероятно майката има проблеми още от преди за които не знаете, и които са се активирали покрай бременността (често срещано при психичноболни). Добрата новина е, че рядко се предават от майка на син. Брат ти все пак я познава по-добре и би трявбало да забележи. След като заведете дело за бащинство, ако наистина ДНК-тестовете докажат, че той е бащата, то тогава брат ти ще може да си упражнява родителските права, баба му и дядо му също ще имат право на срещи с внучето си. Доколкото това е истина, самата родилка изпитва ужас от съвместното съжителство на друго място, предпочита да е заобиколена от позната обстановка, това също е признак на душевно разстройство. Впечатление прави и факта, че сякаш напълно разчита за всичко на роднините си и се държи инфантилно (както и брат ти донякъде), дори безразлично, или си сменя решенията през няколко часа. Най-вероятно се нуждае от лечение, възможно е заради бременността и кърменето да е спряла и лекарства, ако е взимала такива. Ако историята е истинска, тя със сигурност е болен човек.

46.   От автора:

До 15 и 34!

Такава си! Прибираш и още как!
Ти ако работиш, е, поздравявам те, ама въпросната не работеше преди да забременее! На нея нямаше кой да й купува, израснала с майка алкохоличка и без баща, освен майка й, която обаче захапва шишето от сутринта! Какво си седнала тук да определяш кой какъв е, че чак определяш семейството ми колко сме били интелигентни? Алоу интелигентната, като си толкова в час защо не вникна хубаво какво съм написал първо, или си търсеше с кой да се зачешеш, макар и не по темата! Като гледам доста стойностни неща в живота наричаш махленски глупости! Ако ви купят свекървите на вас жените: Защо купува, явно ми се натяга и иска да е нейното" , а, ако не купят: "Тая пък нищо не ми купи" Това, свекърва ти да те пита например какъв цвят кърпа да ти вземе, при положение, че ти си й казала, че искаш кърпа е мноооого тъпо, а?! И досадно! Принцесата не може да върти бизнеса си, щото видиш ли свекърва й се сърди по телефона за нещо и я разсейва... Значи освен двулична, за мене си и недостойна да бъдеш нечия снаха като цяло, защото просто като човек си кофти! Един ден ако имаш син ще разбереш за какво ти говоря! И не пиши глупости, че на никоя жена не й е приятно да живее в къщата на мъжа си, ако беше от село дошла с едно торбе на гърба да те видим дали нямаше да заживееш в къщата на мъжа си, че и люлинска гарсионера да беше пак щеше да подвиеш крак.. Е, поне докато не се окопитиш и не развъртиш очета палаво за някоя "по-удобна" закачалка след време, на която да си закачиш торбето с „принадлежности”.. Така че не ми говори глупости! Живял съм с приятелката си в къщи и цареше мир и спокойствие, ще осъзнаеш ли най-накрая, че това си зависи от човека! Не слагай всички жени под общ знаменател! Добре, че работиш, поздравявам те! Но има и жени, които не обичат да го правят, не го забравяй! Те отдавна са си намерили златната закачалка или пък са в процес на търсене, живеещи временно при някой загорял чичак! Или пък са при „мамини синчета” понеже дришльото не е постигнал нищо сам в живота, но пък има маминка, която да го издържа...на такава свекърва дали няма да се мазниш и звъниш ти през пет минути, че да й се харесаш?! Много добре знам как стоят нещата! Ооо извинявай, ти си бизнесдама, и свекърва ти те дразни..дали не прави по хубави гозби на сина си от теб?! Ти единствено въртиш креватна акробатика явно добре и навярно с това си го и спечелила и за да продължи рода си все пак, рано или късно мъжът избира жена за своя съпруга, макар, че ако не си достатъчно пък добра те сменя с друга след време! А колко такива селски пръчки се сдобиват и покрай мъжа си с бизнес и после като дръпат малко дори му бият и шута... Алоу говоря ти за съвсем „нормалните” за теб човешки отношения... Кой знае какво й е мнението и на жената за теб и може и добре да се прикрива, те майките имат шесто чувство за тея неща, не го забравяй...ама пустия израстък, който прави мъжът зависим от жената, че да се продължи рода и да има наследник... явно си от оправните! Само че характера ти е кофти и изобщо нямаш и на прадстава какво означава хармонията в един дом и чистите човешки отношения..
"Търпя я единствено защото е майка на мъжа ми"... От това изречение ми се повдига направо! Не защото съм се "залепил" за полата на майка си, както ти искаш да го изкараш.. а защото обичам майка си и ми призлява от такива като теб! Ела и виж къде живея, в какво живея, как съм възпитан, вечеряй с нас един път, виж как се обръщаме един към друг, виж какъв съм като човек като цяло и бързо ще разбереш на какво е гледала да ме научи майка ми, която е родила двама сина, и с радост е попивала знания от нейната свекърва навремето! Именно защото не е знаела нищо почти! Ама вие сега жените сте много модерни и всичко знаете! Затова повечето ви свекърви не ви харесват защото всичко знаете! Мислиш ли, че една майка няма да усети отношението ти към нея? Навярно и жената не може да те трае, набий си го в главата, ти не си незаменима, както е незаменима майката! Майката си е майка и е една, курви много! Не казвам, че си такава, не те познавам! Искам само да ти кажа да не бъдеш толкова всезнаеща и самонадеяна! Семейството ни е супер сплотено, в което няма нищо лошо! Ама ще го разбереш един ден! Вие жените обичате да казвате, че ние сме мамини синчета! До тук добре! Злобеете за пореден път, че мусаката ви например не се е получила и започва една безмилостна борба, хем искате да я направите по хубаво от свекървата, хем не искате да ви покаже как става добре от гордост и почвате да злобеете! Ако тръгне да ви показва, досадна е! Еми няма да сте по-добри! Тея майки са родили и са гледали синовете си от парче месо, има много хляб да изджвакаш и много вятър да те брули, че да се наречеш истинска жена и да се докажеш като такава във времето драга! Че един ден да те гледат с уважение и да разчитат на теб, да се облягат на теб, да крепиш все едно си носеща стена! С муцуни тези неща не стават! Всички искате да се наместите някъде, да градите дом, а какво давате всъщност? Не обичали да живеят при мъжа?! Е, къде, по квартири ли да се свират хората и едвам да свързват двата края..Сори, моето разбиране е такова! Ще ми правиш муцуни, ще ме водиш за носа и ще ме караш да тегля кредит за къща или да почвам втора работа, че да взема квартирка под наем, така ли..че да можеш ти принцесата да се чувстваш самостоятелно, пък етажа ми, състоящ се от две спални, хол, кухня и трапезария и две бани да стои е така, както в нашия случай, щото не си понасяла майка ми? Хаха принцесоо... Айде посмали малко, ако ми се спи с някоя просто е така ще си наема хотел, а не квартира, а вкъщи ще докарам някоя стойностна жена, която да уважава хората, които цял един живот са били моя опора! Жена, достойна да продължи рода ми! Защото знаеш ли поговорката- една жена може да те качи на бесилото, може и да те спаси от него! Имаш кофти разсъждения драга, поне другия път като се включваш по някоя тема, поне се придържай към идеята и това какво иска да каже авторът, а не си изливай нещастния живот от неспогодбите ти с свекърва ти, че да си го изливаш на непознати, както в моят случай!
И да, живеем наистина в различни светове с теб, за което съм страшно благодарен!
„Едва ли го проумяваш, но е вреде да се отлепиш от полата на майка си „ Аз съм се отлепил отдавна от полата на майка си, но усещам, че си попадала на мамини синчета, щом изливаш на непознати в сайта злобата си от факта, че някъде в нещо или в нечии очи си се провалила, е..опитай пак! Ама с рогата напред не става! Заради една гола.... да не го казвам, мъжът не е нужно да си навлича главоболия в този живот! 
А относно добрата новина която имаш за мен- да, брат ми ще спечели делото, бъди сигурна! Но майка ми няма да се моли да вижда внучето, не бери грижа ти за това..единствено жени като теб с болен мозък, може да използват едно невръстно дете като инструмент, с който да спечелят нещо, което трябва да им е даденост по принцип, но само ако са стойностни..но то ако не успеете с това между краката, правите всичко възможно да използвате това, което ви е излязло измежду краката..ама грозна картинка! Нито знаеш отношенията на майка ми с въпросното момиче, нито нищо! :)
Ма карай, ще си останеш наистина учудена! Само внимавай да не останеш завинаги ама истински учудена от превратностите на живота! Успех! :)

47.   От автора:

Номер 40, това иди го кажи на некой, който ще ти повярва! Абе незнам ама вие жените защо оставам с впечатлението, че всичко свършва с раждането и че родите ли това означава, че сте свършили всичко в този жовот? Хаха ами много ми е интересно ролята на мъжа във вашият живот какъв е, само да ви осеменява ли, и после да гърби цял живот само защото сте го дарили с наследник ли...внимавай щото ако го вярваш наистина ще се самозабравиш, и по-сстойностната от теб ще ти заеме мястото, ходи после се оплаквай с ремаркето след себе си на следващият, който ще те разбере уж, поне докато не те вкара в леглото си.. Иска се повече мила, утре мога да взема някоя и да й напляскам едно дете, ама дали ще се справи със задачата, отговорността не се свежда до тук да родиш и това е! Много ти е изкривено мисленето! Ама какво да говоря, на 21 си още... внимавай на кого си разтваряш краката, да не видиш пък ти, ако те зареже да кежем въпросния слагач, дали ще ти е толко лесно! Ще видиш, че не всеки би ти бил благодарен, за това, че си му родила, ама зависи си от човека!
Все вие жените плюете мъжете, че си зарязват жените, ама има повярвай ми и друга страна на монетата, има и такива жени, които те ползват само за донор и отиват при друг, както ще се окаже и в нашата ситуация! :) И то не защото в нещо е по-добър, ами защото не може да има деца, момиченце, ама няма нищо против да отгледа дете от чуждо семе, само и само да е с жената, която обича.. Може за някои да е извратено, но такива неща се случват!
Иначе няма лошо жената да предложи име, да бъде съгласувано и от мъжа и накрая да се постигне консенсус, защото е най-глупаво да се караш с някой за името, при положение, че по важно е детето да се роди живо и здраво!
Историята на брат ми е истинска! Незнам в каква схема ще се окаже, че е попаднал, но схемите ги има, повярвай ми... и много пъти ги плетете вие жените и си мислите, че сте свършили всичко с едното раждане! Хаха
Ще дръпнеш още малко и ще разбереш някои и други неща!
Успех!

48.   От автора:

Номер 17, вече е намерила нов баща за бебето, наследникът на брат ми, нов или стар неин познайник, само времето ще покаже! :)
Нека сега жените прочетат и си дадат сметка за това, какви могат да бъдат по природа хаха, иначе все лаят по нас, мъжете! Да, мъжете сме с вързани гащи, така е..винаги можем да си тръгнем, но всяко нещо води със себе си и последствия.. Сега се оказва, че не я намираме в дома й, айде да видя сега жените какво ще кажат в нейна защита- може би е искала да "смени" обстановката, да си "отпочине" Обаче явно много бързо й минаха болките от раждането, изглежда ги е излекувала със сладострастия! Човече, завлякоха детето, незнам майка й колко дълго ще може да одържа портата на двора, олюлявайки се, а баба й да писка, че ще вика полиция!

Видях колко е болен и беден народа, тръгнал да търся помощ и съвети тука!

Благодаря ти за супер готиния и точен коментар! За нас това е кражба и трябва да бъде третирана като такава!

Благодаря ти!

49.   Номер 42, благодаря ти! Да, много си прав за всичко! Вече посети брат ми адвокат! Ще я скъса!

Благодаря ти за точния коментар! Брат ми не е донор, или поне не е бил "осведомен" че ще е такъв, преди да си е вдигала краката..

Благодаря ти отново!

52.   До номер 46 от номер 9

Авторе, написал си изключително добро мнение. Подкрепям те. Само едно нещо ще ти кажа, и то по отношение на принцесите , че те нямат нищо общо със селско - махленския, лигав и прост и просташки вид и поведение на българката, принцесите нямат нещо общо и с феминизраните патици, които се мислят, че са над мъжа!

Българката не е принцеса и няма нищо общо с тази благородническа титла, българката е еманципирана, тя си е "повярвала", че е нещо повече от българина, но всъщност не е! Даже и принцесите имат добро поведение и уважение към възрастните жени и свекърви , членове на царското / кралско семейство. При царските личности добрите човешки семейни и родови отношения са издигнати в почит , докато при простолюдието, и в частност повечето български семейства има предимно нетърпимост, злоба , неуважение и махленски свади. А по отношение на бесилото - няма смисъл мъж да се самоубива заради женуря! Повечето са женуря, женки, ако бяха жени, то те едва ли биха направили такива отвратителни неща!

Радвам се Авторе, че имаш добро и почтено семейство.

По отношение на брат ти : той трябва да направи задължително ДНК тест, за да се увери дали това дете носи неговата кръв. Ако детето не е негово, още по- добре, брат ти да си има едно наум и много да внимава с коя ще се обвърже. Но ако детето е негово, той и да води дела. Друг е въпросът дали майката на това дете ще се навие за ДНК тест.

Прочети и това :

https://www.advokatimik.bg/ustanovyavane-na-proizhod/

https://adwokatite.com/иск-за-установяване-на-бащинство/

( За съжаление, в този сайт пише, че бащата НЕ може да предавява този иск)

https://bg-bg.facebook.com/Nenchevalawyer/photos/искове-за-установяване-на-произход-припознаванеоспорване-на-припознаванетоиск-за/562353977529735/

Законите по отношение на мъжа и бащата са направени , за съжаление, не в негова полза, а в изгода на майката, независимо каква е тя.

Авторе, ще сме ти благодарни ако напишеш и какво става.

53.   Авторе, имах колежка, която сама не знаеше от кого точно е забременяла. До шестата година на детето издирва евентуални бащи, докато се установи с ДНК кой точно е бащата. Води няколко дела. Дали и с вашата мома н е такъв случая? Много съмнително ми изглежда да познаваш някого от месец, и веднага да забременееш. Може в лицето на брат ти да е намерила евентуален баща, а после истинския да се е завърнал, и да е обещал да се грижи за детето си, и затова тя да го е записала на нейно име. Иначе просто няма логика в това,една майка да предпочете в акта за раждане на детето да пише-баща неизвестен. Не мога да повярвам. Има някаква загадка, и тя скоро ще се изясни, като направите ДНК-тест за бащинство.

54.   Авторе, авторе.. ти не си разбрал какво ти казвам. Мусаката и другите битовизми ли са най-важното в живота? Ако си чел за Маслоу изобщо, ти си на дъното на пирамидата с тези строго битови обяснения. Въобще няма да влизам в тона на всички "давания" и "вземания". И, да, дори човек нищичко да си няма, това не означава задължително, че ще тръгне да живее с родителите на половинката си. Предлагали са ми такива съжителства, но бързо съм си тръгвала от подобни връзки. Работихме с мъжа ми и си купихме свое жилище. Мога да готвя мусака, ако все пак ще се успокоиш. И мъжът ми може да я готви. Не мисля, че в един дом всичко трябва да е задължение на жената. В днешно време няма нужда някой да ни показва, в Интернет има всичко, а жените над 50-60 готвят твърде мазно и нездравословно, така че избягвам подобни "лекции" дори от собствената ми майка.

А сега един коментар по същество. След като ходите да притеснявате семейството й, жената ще си изкара
една заповед по Закона за защита от домашното насилие и ще видите това дете през крив макарон. Ако си намери адвокат дамата, това ще е първата му работа, гарантирам ти. Вземете се смирете цялото семейство. У нас законът е на страната на майката.

55.   Твърде възможно е брат ти въобще да не е баща на детето според това,което описваш като време кое и кога се случва.нека брат ти направи тест за бащаинство ,за да се знае...Ако не е -няма какво повече да се коментира.

Ако той е бащата за мен е странно,че майката на бебето не иска да живее с брат ти.Това значи,че по някаква причина тя не го иска...Ако живее в бедна среда с майка алкохоличка и без баща не разбирам защо толкова и се вижда страшно да живее на въпросния етаж,та дори и временно докато решат по-нататък как ще бъде.Ако искат после да се отделят,но да се лиши от мъж и детето от баща аз това не го разбирам...Нещо чишит ми се вижда тя...или просто не е забременяла от него.А и ето колко бързо се е хванала с друг.Съмнителна ми е тая работа.
Брат ти как изобще се е натресъл на тая жена.

1-50 от 68