Споделена история от Семейство

Ударих шамар на мъжа си
Интересно ми е да чуя какво мислите, защото хем ми е съвестно, хем подозирам, че бях права. Мъжът ми е доста социално същество и той без хора не може, има доста познати, винаги закъснява след работа, заради чашка с колеги, закъсня и за рождения ми ден, закъсня и за коледната вечеря, с една дума аз кажи-речи никога не зная кога ще се прибере. Но прибере ли се - когато и да е - иска салатата да е на масата и всичко да е точно. С хиляди усилия успях да му внуша, че аз няма как за 3 минути да изпържа картофи за биричката му, така че, ако обича, да ми знъни примерно половин час предварително, че си идва. Онзи ден звъни: "Прибирам се" - казва. Нареждам аз масата, слагам прословутата салата, режа мезета, вадя манджата от фурната, сервирам и чакам. Няма го. Звъня му аз и той казва: "Ей сегичка идвам, мила". Това се повтори пет пъти. Накрая се прибра по малките часове и вдигна скандал защо го ограничавам и стеснявам личното му пространство. И пита: "Къде ми е салатата?" "Изхвърлих я - отвръщам. - Сега ще ида в кухнята да ти направя нова". Обръщам се и в момента, в който излизам от вратата, чувам зад гърба си такава цинична псувня по мой адрес, че не бих я повторила, дори ако правилата на сайта позволяваха това. Заковах се на място, притъмня ми пред очите, върнах се в хола и му отвъртяш такъв як шамар, така, както се беше излегнал на дивана, че още ме боли ръката. После си легнах.
Сега. Разсъждавам така. От една страна физическата агресия е признак на ниска социална култура и изобщо цивилизованият човек не бива да решава проблемите така. От друга - гневът понякога ни заслепява до степен да загубим всякакъв контрол, което пък е признак на ниска емоционална култура. Но от трета страна, драги потребители на този форум, ако съпругът ми беше напсувал някой друг мъж в кръчмата, от която дойде, онзи не шамар щеше да му отвърти, а направо да го спука от бой. Е, трябва ли да бъда псувана само защото съм жена?

Коментари

1.   Не шамари ще яде, а директно си събирам багажа и довиждане много преди тази случка. Той ще си лентяйства напред назад, а аз ще стоя вкъщи да му режа салатата, как ли пък не.

3.   Мъжа ти трябва да му е готова салатката , а той какво ще направи за теб ? Все искат , ама не сме слуги . Да му дойде акъла .

4.   Много правилно си постъпила! Трябва да те уважава повече.
М 32

5.   Въпреки че съм мъж при това консервативен турчин, смятам, че даже един шамар му е малко. Трябваше поне още 2. Против подобни мерки съм, но той си го е заслужил. Но и ти така си го научила. Не му бъди слугиня. Като е недоволен и не оценява, да си прави сам салатата. Не съм някакъв феминист и не казвам, че въобще не трябва да се прави салата, но нека това се прави, когато се оценява и не се злоупотребява с това. Нека и той прави нещо за теб. Това неговото е неуважение. Изобщо не се чувства виновна, ами поговорете за тия работи и нека си даде сметка, че така не може да продължава. Ако пък няма желание да се вразуми, много добре преосмисли отношенията. Защото на мен тия отношения никак не биха ми допаднали. Това не е любов, а паразитизъм (ако има такава дума).

6.   Харесва ми стила ти на писане. На колко си години? Питам дали става въпрос за млада двойка или такава на средна възраст? Принципно си права и в двете посоки на мисъл, може би щях и аз да отвъртя такъв шамар на твое място, нямаше да имам търпението да го чакам когато иска да си идва, защото съм ревнива. Но после щеше да ми е гузно.

7.   Ти не си съпруга, а слугиня. Жените се за идиоти, после ревете.

9.   Мъж съм и ти се чудя защо живееш с него.

10.   Да ти звънне 30 мин. преди да се прибере?За да можеш да изпълзиш изпод поредния тъпкач или за да слезеш от висините му?Затова ли е цялата епопея?Ще можеш ли за това време да се приведеш във вид удобен за логаритмуване?

11.   Много хубаво си направила даже...неблагодарник.

12.   Сама си си виновна.
Нова салата щяла да му прави, леле майко....
Как е възможно такова слугуване??

13.   Даже му е малко. Аз не бих рязала повече салата, нито пържила картофи, нито пък бих го чакала, когато благоволи да си дойде. Незнам имате ли деца, но ако нямате, аз бих отишла вечерта на фитнес или на танци, или пък да се видя с приятелка, вместо да седя и да чакам кога ще дойде. Сп ри да му готвиш, правиш салати и т. н. след тази случка. Закъснявай и ти вечер.

14.   Ако бях по-добър човек, щях да те разкритикувам малко и да съм сигурна, че на твое място щях да постъпя по друг начин. Ама, какво да се прави? Не съм посягала на мъж досега, но само докато четох историята ти се ядосах от сърце и душа, а на тази част с псувнята се агресирах толкова, че и на мен ми се прииска да ударя мъжа ти.
Значи той си ходи по кръчми, социализира си се, ама трябва като се прибере жена му да го чака и масата му да е сложена? Едва ли не, той си прави каквото пожелае, а ти да мълчиш и да слугуваш. Как ли пък не!? То няма лошо да направиш салата на мъжа си, да му нарежеш мезе, да му сготвиш и да го изчакаш да се прибере, ама насреща да имаш уважение и любов. Това неговото на нищо не прилича. Не мога да те съдя за реакцията ти, колкото и да е била първична. На твое място, сигурно щях и да си тръгна с изключен телефон.

15.   Виж сега м25 съм
Така жените ще се обърна към всички са, за да отгледат малкото да чистят перат готвят точно така домакинската работа птахусмокачки миене на чинии. Докато от нас мъжете зависи сигурността, наема платен за ядене да има ток вода, сметките разходите,
Повечето не се правете слугиня, не си длъжна, като ви марзунти да си измиете гурлите сакчето и чао, такива жени не харесвам, аз много бих оважавал ако имам такаеа жена да ми готви салатка и ракиика да ми налее еваларка, с удоволствие бих живял с такъв човек. Обачр за мъжа ти ако е казал нещо лошо за майка ти, е за е...ан ама без плюнка да усети болката

16.   Ако нямате деца му бий шута веднага. Освен ако не си дебела или грозна, тогава нямаш избор, ще търпиш.

17.   До 1

Това важи, ако е твой апартамента.

18.   Не само че правилно си го шамаросала, но и се надявам, че си спряла да му говориш оттогава - пък камо ли да му правиш салати и тем подобни.

Хич не го чакай и не му слугувай, както писаха другите. Когато се научи да уважава труда ти и да се съобразява с теб (лично аз много се дразня на такива хронични закъснявания) - тогава върши каквото и да е.

20.   И шамара реши ли проблема ви? Вие просто не сте семейство, а съквартиранти. Защо изобщо стоиш при такъв човек, чакаш да му се развие съзнанието ли?

21.   Майка ми също е подгъзувала и продължава да подгъзува на едно шибано говедо като твоя мъж. Едно ще ти кажа, избий му още един шамар и един шут в гъза и се махай от този.

22.   Внимавайте как си пишете историите, защото сега авторката си е описала мъжа си като лентяй, неблагодарник и тн. Читателите си мислят, че той е някакъв изрод едва ли не. А съм сигурен че пропускаш хилядите неща които той прави за теб и заради които си все още с него. Ти си го описала черен тук за да смекчиш вината, която имаш че си го ударила.
Да, агресията няма оправдание и колкото и да те съветват хората да го зарежеш, всъщност ти си за зарязване. Защото ако беше обратното - той да те удари, щеше да го осъдиш и разведеш на минутата нали? Айде пак двойни стандарти. Жената може да бие, а мъжа не. Нали уж сме равни?
До читателите, които защитават авторката. Ако историята беше написана: "аз съм социален човек, прибрах се късно и мъжа ми ме удари", щяхте ли да посъветвате МЪЖА да я зареже, щото тя била неблагодарница, че той слагал салатата и я чакал?
Айде успокойте малко топката

Истината е че авторката си сдържа емоциите твърде много и накрая избухват. Вместо да си поговорят, като хора и да изгладят каквото има за гладене. И да, авторке, цивилизованите хора не търпят, те се примиряват. Но най вече комуникират и не си правят намеци.
Целия този битовизъм можеше да се реши като за минута си забравиш егото и със спокоен тон си обясните проблема.

27.   Малко му е! Няколко дни не му слугувай да видим как ще реагира. Ако почне да ти посяга или да те тормози емоционално... Развод.

29.   Прибира се по малките часове и има нахалството да те псува, че не си му нарязала салата?! Боже! Не шамар, ами директно молба за развод щеше да получи! Къде ги намирате тези примати, не знам! Че и ги търпите с години и после се чудите защо сте с разсипани нерви и преждевременно състарени. Леле, авторке, то и аз съм търпяла 12 години мъж да ми се качва на главата (накрая подадох молба за развод), ама чак път толкова... Мъж като твоя и един ден няма да изтърпя! А ти се чувстваш виновна, че един път си имала смелост да се защитиш и да му покажеш, че прекалява.

30.   Номер 22 разбира прерасно механизма на нещата. Прочетете какво е написал/а и се замислете.
Темата е чиста провокация с цел да покаже мъжете като тирани и по този начин да затвърди мнението на много жени, че мъжете не правят нищо, освен да изискват, без да дават. И след като се пуснат няколко подобни теми, ще има хора, които ще повярват, че нищо не е по-важно за мъжа, от това да пие, да яде салата и от време на време да бие жена си. И както си личи от коментарите, очевидно методът работи. Но замислете се само, с какво ще ви помогне тази омраза и презрение. Не предпочитате ли да вярвате в доброто, да смятате, че там някъде живеят и различни мъже. Защо се обременявате с лошото, само ви тежи и разяжда отвътре.

31.   #22, да, ако мъжът опише как жената постоянно е навън с компании, никога не се знае, кога ще се прибере, закъснява за всякакви празници, а очаква, че той ще стои вкъщи и ще чака с готовата маса, абсолютно моментално ще му препоръчам да я разкара. Ти не би ли?

32.   Ей, къде да намеря и аз една такава, хахаха.... А сега сериозно.
Проблемът не е в шамара, а в това, което по принцип се случва, ако ти е реална историята. И аз закъснявам понякога, моткам се с приятели когато мога и всякакви такива. Жена ми не обича, аз я карам, тя много, ама много рядко идва с мен. Винаги си седи вкъщи и си прави каквото там си ѝ е кеф, като да гледа някакви тъпотии на лаптопа и т.н., все тая. Никога, обаче, не съм си позволявал да я удрям, да я третирам като слугиня(макар тя понякога да мрънка, че върши това-онова и т.н. подобни). Примерно, ако реши да мие хладилника, окей, но аз никога не съм я карал да направи нещо, като да ми реже салати, да ми сипва и да ми бърше с мопа под краката. Та там ти е проблемът, че се държиш като някаква слугиня - Консуела, която трябва и да бъде третирана като такава. Шамарът сам по себе си си е шамар, нито ще го убие, нито нещо подобно. И накрая, не си псувана защото си жена(не се измъквай с това), а защото се поставяш в ролята на парцал. Да иде и да си нареже салатата, когато се прибере и да си яде, примерно, както би направил всеки нормален човек. Проблемът си е в теб, че позволяваш да се държат с теб така, а шамарът е някакво следствие от всичко.

33.   Е, добре де, ама като тя излезе и се прибира късно е еди си ква, пък той пич. Жената си го чака, след като не живее сам, съобразителност трябва, отгоре на това и псува.

36.   22 до 31. Не, не бих. Изумява ме лекотата с която хората в днешно време се зарязват след всяка глупава битова кавга. Броя на разводите и демографията го показва.
И очевидно поста на авторката описва точно такава битова ситуация.

Всеки втори пост в темите тук е "зарязвай го/я"... сериозно ли бре хора?

37.   31 до 36

Ами не, не е глупава битова кавга, а системно поведение и отношение. Мен пък ме изумява как хората могат да стоят в едностранчиви, токсични отношения, където са пренебрегвани, незачитани, използвани и тормозени. Да се навиват, че е нормално и да продължават да се надяват, че нещо ще се промени.

В една връзка е важно да се съобразяваш с партньора си, за не му губиш времето, за зачиташ желанията му и да оценяваш усилята му. Никога не бих се отнесла към мъжа си, както мъжа на авторката към нея. Така бих се отнесла, към някой, който не зачитам за нищо и даже ми е кеф да го унижавам. Само дето не съм боклук и дори тогава не бих постъпила така с някой.

38.   Авторката съм. Хора, благодаря ви за мненията! Изненадана съм, че една дори (от дистанцията на времето) комична битова сцена провокира толкова много разсъждения. Аз също се замислих. Отношенията между нас с мъжа ми се изгладиха. Аз си взех своите поуки, той - неговите. След шамара започна винаги се обажда, щом излезе от работа, информира ме в колко часа ще се прибере и пита имам ли някакви поръчки за пазар, да вземе на връщане. Но мен продължава да ме е срам... Прав е номер 22! Човекът нито е лентяй, нито безоговорен тип, нито нищо, заради което бих го напуснала. Просто обича да се забавлява и досега не беше допускал, че по този начин ме затруднява. Оказа се, че проблемът е чисто организационен. Аз не искам да го вържа за полата си, но искам да зная с какво лично време разполагам самата аз. Сега вече директно питам: "Да приготвя ли вечеря или ще хапнеш с приятелите си?" Пускам си филм, отварям си книга и си се занимавам с моите си неща. Но - изненада! - той се прибира направо у дома. Утре сме на гости у приятели - ЗАЕДНО. С което в никакъв случай не искам да наложа у някого убеждението, че шамарите са решение на проблемите!

41.   Няма оправия. Сега като не му чистиш и готвиш пак зле и пак ще ти натяква от време на време. Това са те мъжете явно този има самочуствие че е важен

42.   Аз на едно гадже ударих шамар. Беше в коридора на апартамента. Нищо не каза. Обърна ме с гръб, смъкна ми панталонките, и ме изчука отзад. Мислеше, че ме наказва.

43.   Авторке, не ти ли прави впечатление, че доста от коментарите липсват!? Защо ли? Няма да ти казвам, какво би получила жена ударила щамар на мъж, защото пак няма да можеш да го прочетеш. Сама се сети, защо днес всички пищят за увеличаващото се "домашно насилие" над жените. Тази твоя провокация изпитваща мъжкото търпение е показателна. За това такива женски действия в реалния живот получават от мъжете това, което получават! И какви злобни женски коментари само! "Изгони го, "бий му шута", "малко му е" "веднага го разкарай" "искай развод"... е, и? Не мислиш ли, че след такава женска наглост, за жената няма да има последствия? Никоя подла жена, изгаврила се с мъж не може да избяга после от мъжкото правосъдие, ако мъжът реши да си отмъщава! Върху това трябва да се замислят тези, които ти дават съвети, как да озлочестиш мъжа си!

44.   Правилно. Заслужил си го е.