Споделена история от Семейство

Баща ми ме обижда и се държи с мен ужасно
Здравейте, аз съм Мария на 13 след няколко месеца ставам на 14 години. Не съм от хората са добри родители, но не съм и с най-ужасните. Имам по-голям брат и той е при минавал през нещо, като това.
Вече всички празници, почивки, носят гаден спомен за мен, дори не искам да изляза от стаята си. Винаги знам, че ще се скара за нещо или в най-лошият случай ще ме удари или посегне.
Най-вече, тези моменти са при учене. Винаги се ме е наричал с много обидни думи, когато още бях може би на пет или осем, до този момент.
Последните няколко години, когато започне да ми крещи аз просто стоя на едно място, плача и не мърдам, все едно съм парализирана. Още по-лошото е че на училище, когато някой тръгне с ръка към мен аз се пазя. Днес беше поредният ден, през който бях обидена по някакъв начин заради математиката. Не мога да издържам това повече. Имам още пет години докато мога да съм свободна от него. Тези неща са още откакто съм толкова малка, посягания, удряния, обижда ния. Тези неща се отразяват на психиката ми и вече не мога повече. Моля дайте ми съвет.

Коментари

1.   Поговори с училищния психолог или пък потърси има телефони, може да се обадиш анонимно и да потърсиш съвет. Има такива неправителствени организации, на които може да потърсиш телефоните в интернет и да им се обадиш. Иначе се готви да започнеш работа като станеш на 18 г и да се изнесеш. Иначе няма ли майка, баба, дядо, на които да се оплачеш и да те защитят от баща ти? Или пък да отидеш да живееш при тях?

2.   Къде е майка ти и не те ли защитава? Ако имаш баба и дядо отиди да живееш с тях или поне им разкажи, за да му направят забележка. Другото е да търсиш неправителствени организации, има телефони в интрнет, на които може да се обадиш за съветб

3.   Не си сама в този момент, когато бях на твоята възраст моя баща ми е и посягал, биехме се карахме се бягах от къщи, какво ли не правех за да спра скандалите. Вече съм на 27, но изоставен от всички, заради отношения ми с баща ми ,целия клас ме изоставиха.

4.   А майка ти? Тя какво прави? Знае ли?
Може да говориш с психолог в училището или да се обърнеш към соцялните или защита напдетето. Има възможности за настаняване в приемно смейство или поне да идват на проверки, предполагам че вашите ще се постреснат и ще спрът да те тормозят като знаят, че някой може да им потърси отговорност.

5.   https://www.iss-bg.org/pic/Domestic_violence_book.pdf

6.   Майка ми знае. Като цяло баща ми прави така ѝ с нея, по-скоро я обижда. Но вчера с мама говорихме за тези работи и ѝ казах че си спомням,че когато бях малка на един мой рожден ден той ѝ посегна. Тя каза че не си спомня това. Представете си аз да помня тези неща, а тя не. Че брат ми е преминавал през същите неща, но като цяло и той ме тормози много особено миналите години. Мислила съм да се обърна към някой, но това е най-близкото, което да направя. Не знам при Вас било ли е така, но когато идваха деца вкъщи той се държеше с тях все едно са негови деца, а с мен като някой виновен че се е родил. Когато е ядосан, защото е вкъщи и с нас и някой му звънни веднага се прави на най-щастливият. Може би ще се обърна към психоложката на училище. Благодаря Ви!