Споделена история от Семейство

Проблемите на сестра ми
Ще започна направо, защото ще стане прекалено дълго. Аз съм жена и имам сестра по-малка от мене, тя е на 30. Има сериозни проблеми с мъжа си, който стана алкохолик, пребива я пред детето им и я заплашва. Тя го изгони 2 пъти, но той се връща. Не искал детето му да расте без баща, но е отвратителен. Искам да я защитя и помогна, но и моите възможности не са много големи. Притеснявам се, четох че са зачестили случаите на домашно насилие, заради карантината и че има жертви жени. Страхувам се за живота й. Моят мъж ми казва да не се меся. А сестра ми не ми позволява да говоря с онзи или да предприема нещо, за да не я бие пак. Яд го е, че той работи, а тя не. Кой да му гледа детето обаче? Какво по дяволите да направя? Тя го търпи само, защото остана без работа в момента, заради карантината. Мислите ли, че жалба в полицията от мен ще помогне или ще стане по-лошо? Благодаря Ви.

Коментари

1.   Как да не се мешиш сестра ти е все пак...Мъжа ти ако има брат или сестра няма ли да се опита да помогне по-някакъв начин?

2.   Помагай й да си гледа детето, за да може тя да си намери работа. Стане ли самостоятелна изгонвате насилника.

3.   не слушай мъжа си и подавай жалби навсякъде където можеш-полиция, служби и т.н. Заради такова не месене вече са починали 7 жени от побой по време на карантината. Още повече, че ти е сестра. А мъжа ти не е много читав и той.Вместо да ти предложи да им помогнете. Ако някой биеше сестра ми собственоръчно щях да го изкормя.

4.   Какъв " насилник " е бил мъжа, хора? Съвсем не сте наред с ума! Да съветвате авторката да посъветва сестра си да направи , така че детето, което има от нейния мъж / приятел да бъде лишено от собствения си баща само заради глупостта на майка си, ебати и нещастниците сте!

Мъжът е бил " насилник ", само защото е пиел, а не си задавате въпроса, че до това положение го е въвела собствената му приятелка, а повечето от форума пък едва ли не я изкарват чиста като сълза! Хайде, престанете да нарочвате българския мъж за " насилник", защото ПОВЕЧЕТО от българските жени НЕ са читави!

Сестра ти да си мълчи и ако иска да има спокойствие в семейството си да не ядосва мъжа / приятеля си. Тя е виновна за това положение.

5.   Ти наистина не можеш да направиш много. Най-добре е да ѝ кажеш, че си насреща и ще ѝ помогнеш с каквото можеш, ако реши да си тръгне.
Правилното е след бой, тя да си извади медицинско и на базата на него ограничителна заповед поне за няколко месеца, докато се събере сама. Това ще помогне много и с развода. Родителските права ще са нейни, а той ще плаща издръжка. При домашно насилие, насилникът излиза от дома, такъв е законът. Следователно, тя ще има някакво ограничено време, в което да си намери жилище, но преди това трябва да си намери работа. Сега ситуацията е малко сложна, но предполагам, че в рамките на два-три месеца най-много, ще може да намери прилична работа, с която да изхранва себе си и детето. Тя не е безсилна към случващото се, но ти от друга страна си такава. Можеш да пускаш жалби, но накрая всичко опира до това какво ще каже сестра ти пред полицията. Освен, ако боят не се случва точно в момента и ти точно сега не звъннеш на 112, няма какво толкова да направиш.
Поговори с мъжа ти и обсъдете каква помощ можете да предложите. Може ли да остане у вас няколко месеца например? Можете ли чисто финансово да помогнете за детето? Все такива хубави въпроси. Сестра ти има нужда от подкрепа и покрив.

7.   4, как така реши, че не е читава, познаваш ли я? И ти си с робска психика и злоба - типично по български... Нямам думи