Споделена история от Семейство

Майка ми е алкохоличка
Майка ми е алкохоличка, вече вдигам ръце не знам как да постъпя какво да направя, не знам души ми се живее вече даже. Това се случва от както се помня, отгледан съм от баба ми, защото майка ми се ожени повторно, а мъжа и не ме понасяше постоянно ми налиташе на бой за най малкото нещо, не ми даваше даже да ям понякога, хвърлял ми е дрехите навън и още куп подобни неща, които едно дете на 8 не бива да преживява. Сега съм вече на 22 и сякаш нищо не се е променило, само това че живея с нея и съпруга и я напусна. Много искам да се махна да живея спокойно но не мога, баща ми е в затвора от години и бе чакам нищо от него, живея в малък град, трудно си намирам работа, нямам средства с които да мога да започна отначало. Знам всички си имат проблем, но просто исках да споделя някъде с приятели не мога срам ме е, не мога даже вкъщи да ги поканя защото ме е страх че тя ще се напие и ще вдигне скандал вече е ставало а това е ужасно почва да ме кълне да умра и тн не приятно. Приятелка никога съм нямал отново заради ситуацията ми, и не знам изобщо защо съм се родил честно казано едно безполезна съществуване. Страх ме е че един ден и аз като нея ще се пропия от бедност и мизерия.

Коментари

1.   Зарежи я. Събирай по малко пари, изучи занаят, който се търси-строителство, електротехник, ВИК и отиди да работиш в голям град. Ако трябва отиди в чужбина да береш ягоди, например. Със спечелените пари се изнасяш далеч от майка ти играда и започваш да живееш своя живот. Имаш варианти, просто ги направи. Тя е голям човек, да се оправя сама. Не е дете.

2.   Майка ти е за психиатър

3.   Споделям мнението на номер 1. Събери пари и се изнасяй час по скоро, иначе бял ден няма да видиш.Знам какво е, моята майка също е алкохоличка. Вече съм преминал 30-те години и отдавна не живея с нея, не че не ме трови по телефона, но поне съм далеч.

4.   Не трябва да живееш с нея.