Споделена история от Семейство

Не обичам
Здравейте. Близо преди две години, загубих най-близкият човек за мен. Откакто го няма този човек, станах безчувствена. Изпитвам само емоции и то гневни. Чувствата, които изпитвам гледам да ги потъпча в себе си, защото не знам как да реагирам, а и не искам да съм наранена. Загубих чувството за любов. Станах много консервативно настроена към момчетата.
Знам, че всичко това идва от семейстовото. Баща ми все ми казва, че всяка любов е до време и тя ще отмине. Може би за това не обичам. Не мога да се влюбя, да си харесам някого. Обмислям всичко. Гневя се на себе си как никой не ме оценява, и как не мога да спра да мисля. Искам да обичам, но няма кой да ме научи на това. И сега ще кажете: "Е, ти обичаш няма как.". Да сигурно, но не го чувствам. Все едно е насила...
Не знам какво да правя, а искам да променя това нещо в себе си, защото то ме разяжда всеки ден. Искам да чувствам красотата. За лощото всичко знам, и всичко е лошо за мен, защото съм научена на него, но да обичам... НЕ.
Благодаря!

Коментари

1.   Разбирам те,наистина.И аз се чувствам така,всеки ден е. Бъди силна и гледай само напред. Боли,знам,но не случайно хората са казали,че това,което ни убива най-много,ни прави по-силни. Не ти казвам да се хвърлиш още на първия срещнат,напротив,трябва време и напълно те подкрепям в това. Но сърцето,ничие сърце не трябва да страда тъй вечно,тъй вечно,защото,,сърцето,то не е пита,че да се мачка". Не затваряй сърцето си,влюби се,само и единствено,ако ти самата го искаш. Живей момента-за бъдещите ти приключения,които тепърва ще преминеш през,живей,за да радваш,живей най-вече заради самата себе си. Дори и най-красивия залез,никога не остава самотен. Бъде щастлива,весела и засмяна,здрава и винаги усмихната. И макар, и през трудни моменти да преминаваш,не забравяй,с усмивка винаги е по-лесно,отколкото с чувство за отчаяние. Вярвам в теб! И те подкрепям!

2.   Запиши се в Червения кръст - така лека полека ще се научиш на състрадателност и емпатия.

3.   Отиди на психолог. Или се запиши на кикбокс или нещо подобно. Този гняв трябва някъде да се изкара. Иначе времето лекува всичко..