Споделена история от Семейство

Семейни проблеми
Здравейте на 25 съм, живея напълно самостоятелно от 22 годишен на квартира в друг град. Като дойдох в този град 9 месеца живях със съквартирант, след това известно време бях сам нямаше проблеми. Вземах сестра ми при мен и така докато не си намерих приятелка. За начало добре покрай тези карантини живяхме малко заедно около 2 седмици, докато сестрата остана без работа и се прибра при наще. След което се върна и пак започна работа, но през това време започнахме с приятелката да говорим да живеем заедно дали в тази квартира или друга САМИ без никой нормално е като искаш да създаваш нещо сериозно най добре двамата да няма никой. Отначалото казахме на сестрата че да си търси квартира и обсъждахме варианта и ние да намерим нещо. Сестрата се задейства и си намери квартира и работа няма проблеми. С моята приятелка ходихме на огледи на други квартира в нейния квартал както иска защото в моя нямаше много, пък и тя работи в нейния квартал и ще им е по удобно за нея и т. н. Един ден започнахме да се караме като се изнесем аз и сестрата от мойта квартира кой какво ще взема като телевизор микровълнова и някакви дребни работи, една седмица спорове и проблеми, после отново спорове и проблеми как съм щял да помагам финансово на нея, как мога да им преотстъпвам тези Ел. Уреди и т. н. и започнахме да гледаме квартири до работното и място близо до у тях. Не иска другаде освен в нейния квартал защото другаде им е било далеч от работа, нормално е ще бъде на график и нощни дежурства ще им даже разбирам всичко. Така доста дълго се подскарвахме кой какво ще вземе и какво не се на телефона де като се видим, и един ден реших да им кажа щом ще имаме спорове за това нещо и за такива работи да си останем тука в тая квартира и после ще търсим нещо по добро и по хубаво. Квартирата ми е стара и заради това не и иска да идва там и не им харесва обстановката, далеч е било от работа иска си в нейния квартал. Добре всичкото го разбирам няма проблеми съм съгласен всичко да е за нейно удобство и тя да е добре, но едно не мога да разбера на нова квартира по добре обзаведена по хубава ще заживеем заедно и в нейния квартал, иначе в сегашното положение няма да дойде, имам кола, изкарвам добре т. н. какъв е проблема не знам никой не ми помага, не ми дава и една стотинка, сам съм и сам се оправям не разчитам на никой за разлика от нея тя сама не може да се оправя нищо че е на 28 години и още живее при тяхните. Сега като се замисля как сме се търпели толкова с наше под един покрив до 22 години не знам, трябваше още на 18 да си хвана пътя и да се изнеса. И след всичките тези глупости им казах да дойде при мен да поживеем заедно и после ще намерим нещо друго. Като дойде при мен ще сме само двамата както беше едно от исканията им. В крайна сметка заслужава ли си да живееш с някого при такива условия. Предварително благодаря и се извинявам за правописните грешки и бих се радвал ако споделите вашите съвети и житейски опит с мен! Благодаря!

Коментари

1.   Сестра ти да си намери квартира сама или с приятел. Време е вече да живеете самостоятелно. Но дай й печки и пр. Тя все пак е дама, а ти -кавалер. Най-глупавото нещо е да се караш с роднините си за електроуреди или вещи.

2.   Оох, не знам къде учиш и дали изобщо работиш, но трябва да ти кажа, че правописът ти е отвратителен! Текстът ти е пълен с пунктуационни грешки; неспазване на пълен и кратък член; неправилно изписване на думи и също така има и нелогично подреждане на думите в изреченията.

Да се върнем на темата! Все пак ТИ И СЕСТРА ТИ сте големи хора и е смешно да се сърдите като малки деца! Съберете се всички заедно и обсъдете внимателно трудното положение и чак тогава вземете какво да се прави!

3.   №2 пише, " Съберете се всички заедно и обсъдете внимателно трудното положение и чак тогава вземете какво да се прави! " - присмял се хърбел на щърбел. Когато правиш забележки на някого, трябва да си убеден, че си безупречен. №2 прави забележки за правопис, а той добре ли се изразява -" обсъдете и вземете какво да се прави"!? Какво да вземат, тоягите или решение?

4.   Според мен не е трябвало да казваш на сестра си да си търси квартира. Все едно я гониш. Виж какво се получава сега.