Споделена история от Семейство

Строг баща
Здравейте! Искам да споделя с вас моята лична история и ако може да ми дадете съвет или да изкажете своето мнение по темата. Момиче съм на 20г., скоро 21г., студентка-есента започвам 3ти курс. През учебно време живея в града, в който уча на квартира. Имам сериозен приятел от близо 2години, по-голям е от мен с 3 години. Проблемът е в това, че баща ми не иска да се запознае с приятеля ми, също така не дава да има нищо сериозно, докато не завърша университет. А с приятеля ми сме постоянно заедно и искаме и мислим в най-скоро време да заживеем заедно, но не знам как да кажа на баща ми, какво да направя. През времето когато уча и съм на квартира, аз живея у моя приятел, без да знае баща ми. Вече не знам как да постъпя, какво да направя. Моля ви, дайте съвети... Благодаря предварително!

Коментари

1.   Просто той мисли най-доброто за теб, не му се сърди.

2.   Здравей, авторке, разбирам те много добре, защото самата аз съм почти на твоята възраст със същия строг и консервативен баща. Още ми забранява много неща, макар, че съм на почти 20 и съм студентка в друг град. Имам приятел от година и обмисляхме другата година да дойде да живее на квартира с мен и да учи в града, в който и аз, за да сме повече време заедно, но уви-баща ми не е съгласен... Самия той е убеден, че момчето е със сериозни намерения към мен, но независимо от всичко не ми позволява... И тъй като не мога да уча и работя едновременно (уча медицинска специалност и е трудно), не мога да стана независима до степен, в която сама да решавам дали са живея с приятеля ми или не (поне според баща ми). Трудно се живее с консервативни родители, защото още от малка ме ограничаваха, часът ми за връщане у дома беше винаги ранен, а сега още ми дават час, както и други ограничения... Не си само ти за съжаление и макар че сме минали 18, това едва ли ще свърши докато напълно се отделим от родителите си.

3.   Какво да направя!? Ами ти вече го правиш, живееш при приятелят си, какво друго искаш, разрешително от баща си ли? Пълнолетна жена си, живей както искаш, баща ти никога няма да каже, дъще намери си чукач. Донякъде е прав, че щом още учиш, най доброто за тебе ще е да се отдадеш на ученето, защото то ще ти осигури бъдеще, а не изгубеното време по чукачи. Може да се чукаш профилактично, само за разтуха, но заживееш ли постоянно при мъж, сама ще си създадеш проблеми, живота го е доказал. Послушай баща си, за твое добро го прави, ще го оцениш но по късно, и дано не стане късно!

4.   Ами запознай ги, как така за 2 години не се познават? !
Може да не иска някой мъж да ти направи дете и после да те зареже.

5.   Живееш при приятеля ти просто без баща ти да знае. Какъв ти е проблема?

6.   На 21 години си за бога. Спри да се държиш като малко дете. Ти избираш дали искаш да живееш с приятелят си или не или да послушаш баща си и да нямаш мнение за нищо, да става винаги неговото.