Споделена история от Семейство

Как играят децата ви?
Искам да питам хората с деца как и къде децата Ви си намират приятели и си играят. Притеснявам се много, че моето дете си расте съм самичко, а е вече на 10 години. Няма приятели след училище. Остана му само телевизията, която непрекъснато гледа и мисля, че ги изпускам, изгубвам го, отдавечава се в някакъв свой измислен свят.

На съседната улица има група деца и той обичаше да си играе с тях, но майката на едно момче го нахока и го изгони. Сега детето се затвори в себе си и става все по-тъжен. Бих искала да можех да си избера друг квартал, но нямам такава възможност.

Коментари

1.   Съветвам те да запишеш детето си на различни извънкласни занимания. Мисли от сега, преди местата да са заети.
Много е добре каратето или други източни бойни изкуства, защото там има и философия и децата приемат нови деца в групите си. Насърчи детето си да развива таланти, както и да чете книги. Ограничи му телевизора до 2 ч. на ден, то може да си избира какво да гледа, но до 2 часа. Купи му колело, скейт, нещо.
Най-хитро е да се сприятелиш ти самата с жени с деца на възрастта на твоето, по-мънчики малко, или по-големи, така ще-неще детето ти ще трябва да общува

2.   Спорт. Аз биг ти препоръчал карате-има уважение в залите, всеки знае как да се държи, никой няма да хока детето, абе добре ще му се отрази поне според мен :)Според мен е много важно от малък да имаш среда за игра например-тогава се оформят способностите за общуване и т. н.

3.   Абсолютно и аз така мисля, и просто го съжалявам, но сега не е като в моето детство - не мога просто да го пусна на улицата да ходи къде иска. Аз като дете, цяла София обикалях с приятелчета, на трамвая се качвахме, ходехме къде ли не. Сега не е същото и не смея да го пусна.

4.   Стига де, не е толкова зле, само от колите трябва да се пази. Поне няма педофили у нас, или не на обществени места (в семействата си има), вероятността да му се случи нещо е малка, но с колите не е шега.
Иначе, ако прави някакъв спорт няма да скита по улиците. Всички видове бойни изкуства, плуване и т. н. са много добре. Писах вече, малко е използваческо, но защо не - ти самата се огледай за мами наблизо и им се помазни. Аз също отскоро се преместих и познавам всички магазинерки и майки наблизо, децата си играят из квартала, ако не бяха пенсионерите да викат, нямаше да имат спирачки.

5.   Не си права номер 3.
Аз съм горе долу твой набор, и ако се замислиш ще си спомниш доста неприятни неща за София от нашето детство, само че хората имат навика да забравят за лошите неща в младоста и детството си и да идеализират тези времена (За това пенсионерите гласуват за комунистите. Защото са били млади тогава). Има и друга разлика. Тогава ти си била дете и не си се притеснявала от нищо, а сега си майка и постоянно се притесняваш за детето си. Просто е много по-удобно за самата теб да си кажеш сега е много по-опасно не мога да го пусна да излезе, отколкото да се притесняваш и да го чакаш да се прибере. Така превръщаш горкото дете в пленник на собственото си спокойствие и му отнемаш от свободата да общува с връсници, а това винаги завършва зле за детето и пречи на способността му да общува когато порасне!

6.   номер 5, абсолютно съм съгласна с теб. И все пак не мога да го пусна навън и да съм спокойна. Всяка секунда си представям как го премазва кола. А като дете мен е е бутала кола или по-точно казано аз бутнах една кола, та чак щях да я обърна. И какви ли не други животозастрашаващи "упражнения". Падах на главата си от гараж, ходех по парапета на балкона и какво ли не. В детската градина ядях боята от стената! Искам да го пратя сам в парка, ама не ми стиска. Като идем там пък, правя жалки опити да се сприятеля с майки. Досега не успявам. Не че са лоши или нещо, просто не умея. Не ми се удава. Докато се опитвам да си бърборя сладко с тях, децата им решават, че трябва да играят ръбче на главата на моя син, който вика :кеф, нищо ми няма. А топката даже е тежка. И аз се панирам и не мога да се държа спокойно.
Но както казвате, мисля че е право. Ще опитвам със спорт и тренировки. Много дисциплина, но дали.

7.   Уф, недей така. Майка ми беше като теб, а живяхме в най-спокойния град, почти коли нямаше, камо ли за престъпници. Там и до днес и къщите и колите не се заключват, но нея я беше страх. Дори колело не ми даваше да карам, изобщо - страх. Винаги ме дебнеше да не се ударя и ако паднах и си наранявах коляното, правеше трагедия от това.
Сега не мога да плувам, не мога да карам ски, никакъв спорт. Ходих да ми се прави фитнес-програма в едно студио и се чудиха хората, че нямам никаква контузия в живота си.
Тайно си направих книжка. Сестра ми я е страх.
Недей така.
В България не е толкова опасно, отпусни се.

Не можеш да се мазниш на други майки, разбирам, тогава действително спорта и то точно бойните изкуства ще са решението. Но го направи така, че детето само да пожелае, свали филми от Хонг Конг, Япония, Корея с такива сцени, вземи книги и материали по темата.
Ти самата почни някакъв спорт, ако има фитнес наблизо, там можеш да се запознаеш с други жени. Не знам как си с парите и времето.
Има много весели и лесни идеи.
Купи федербал на детето и излезте да играете, много е заразно, няма начин да не се съберат деца, когато видиш това, ти „старата“ се изморяваш и даваш хилката на някое дете. Същото става и с топка. Купи хубава топка на момчето и излезни уж да поритате. Но федербалът е по-заразен, защото и момичета можеш да привлечеш, а те са по-социални и по-лесно ще приемат сина ти.
Добре е обаче, че си решила да предприемеш нещо, споко, ще успееш!

8.   Не знам в коя държава живеете като казвате че не е толкова страшно. аз живеех в малък град и пак не съм си пускала детето да линка по пътищата. преди няколко години в изоставеното поделение да нас изнасилиха и убиха 2 годишно момиченце. да не дава господ ама не знаете какви са ви съседите. не само в семеиствата има педофили но и на улицата. отделен е въпроса че много хора предпочитат да пропуснат проблема. пък и докато не ни се случи на нас не ни дреме. по чуствително ти е детето и моето е такова на 12 години е плашлив е не обича да се бие. запиши го да спортува ама нещо дето му харесва. ние не сме вече в България и на мястото където сме е много по спокоино и децата са по спокоини нчма го това насилие

9.   Номер 8, надявам се тогава да не сте в Лондон, защото в момента там едва ли е място за страхливи деца. Вие сами си отговаряте, защо децата ви са такива, каквито са.
Не става тук дума за 2-годишни деца, а за 5 пъти по-голямо момче. Има разлика. Освен това педофили има навсякъде. Точно в малките градчета често изчезват деца *има педофил, който е действал едновременно и в Белгия, Германия, Франция, хванаха го след 20 г., както и т. н. „черен човек“, изнасилвал в Германия в различни малки градчета и в Холандия и други съседни страни май, да не говорим за серийни убийци на жени, (Джак Изкормвача още не е намерен). С две думи, нека се затворим и не излизаме навън, за жени е даже по-опасно статистически погледнато.
П.П. не ходете в САЩ, може да ви убие сериен убиец, в Русия същото, на Папморово има мечки, а на Слънчев бряг пияни туристи, ама последните май бяха в България, там и без това не стъпвайте, че гъмжи от дебнещи престъпници!!!

10.   Знаете ли, в зоо магазините продават достатъчно големи клетки, по поръчка доставят и стъклени, като ви чета, ще ви трябват.

11.   Номер 9 не сме в Лондон. не смчтам че трябва да иронизираш но проблема си е твои. все пак аз предпочитам по чуствително дете пред идиот и темерут. това че на някои родители им е по лесно да си пуснат децата да правят каквото си щат и предпочитат уличното пред домашното възпитание е истински проблем за днешното поколение. и като имах предвид страхлив но тои сам е казвал че го е страх да удрчя другите деца както те удрят в такъв смисъл е страхлив. така че ти твоите деца не ги мисли живеи си живота и не се замисляи. ама и не се подиграваи ако на другите им пука за децата им

12.   Мисля че моето мнение ще е полезно, защото съм на 11. И аз все пак съм дете, и аз нямам приятели. Няма повод за притеснение. Тревожите се прекалено много, а и това, че детето росте само, ще му помогне да се справя в живота. Аз през целия си живот съм била без приятели, мислех се за най-нещастното същество на света, всеки ден се прибирам разплакана от училище, но не казвах на родителите си, защото мислех, че няма да ме разберат. Опитайте се да поговорите с него, да го питате има ли нужда от помощ с нещо. И ако ви каже, че има нещо лошо в училще(подигравки, побойща и т. н)не го приемайте като дреболия! Ако трябва го местете в ново училище, защото всички сериозни неща започват от "дреболии". Аз помолих родителите ми да ме преместят, но те не се съгласиха. Всеки ден ме унижават, обиждат, удрят, а имам добри оценки. Чудя се колко ли още ще страдам? В никакъв случай не допускайте грешката на мойте родители!