Споделена история от Семейство

Към мъжете
Здравейте, пише ви една омъжена жена с 5 годишен брачен опит(да го наречем така). Въпросът ми е главно към мъжете. Какво един мъж мисли, че трябва да правии и се чуства длъжен да прави за семейството си? Какви отговорности има към децата, какви към съпругата и какви към дома(ремонти, пари, почивки, пазар и др. При мен е следното. трябва да дудна, да мрънка, да крещя и да се нервирам та чак след това нещо да се свърши и то даже е през пръсти. аз се отчайва и не се старая за нищо вкъщи или за самата себе си. Здухвам се. Мисля като се преместим да не общувам с него само в краен случай. Моля го да си направим дискотечка вкъщи и д танцуваме с децата а той ми отговаря че душата му излизала. Вечно било на моето

Коментари

1.   С такава откачалка, всеки истински мъж би постъпил така! Продължи да дуднеш, и ще си танцуваш сама!

2.   Време е да стане бившият ти мъж. За децата е нечовешки вредно да живеят с родители, които не могат да се грижат дори за себе си! Бягай! Най-вече заради децата.

3.   Да да "истински" мъж.... Истинският мъж няма да чака жена му да каже боядисай, направи ремонт или помогни ми с тежкото, защото съм бременна. Аман от "истински" мъже
Авторката

4.   Дискотечка...да ти имам проблемите.

5.   Да дискотека! Искам да вършим нещо заедно с децата си. Какво му е толкова усилието. Като погледнеш нямаме никакви отношения един към друг. Пазаруваме и това правим заедно. Понякога излизаме, но мъжа ми не се откъсва от телефона

6.   Вече се уверявам, че от днешните мъже нищо не става. Няма такива мързели и паразити. Тази история е една от многото доказващи твърдението ми. И да си чешем езиците, какви са задълженията на мъжът с нищо няма да се допринесе. При мен и всички около мен е едно и също. Жените си дуднем, но някой да се замисли, няма. Картинката е една и съща, вечно седящ на дивана търтей, чиято единствена цел е да съществува на гърба на жена си. Преди няколко дни изхвърлих багажа на един такъв. Авторке, по-горе са ти го казали, бягай, ако не агония до живот.

7.   Обсъдих с моя мъж темата и двамата сме на мнение, че си измисляш проблеми и дуднеш за тях, което от своя страна никак не е приятно. На човека не му идва желание да танцува с децата, ти го караш да прави дискотечка, в която да го насилваш да танцува, как искаш да скочи и да го направи с желание?
Мъжете действат с логика и биха свършили всичко и в дома и извън него само ако има логична полза.
За ремонт /боядисване/ ако децата са малки ненавършили 6г и им се позволява да драскат и цапат по стените, няма нужда да се боядисва, като навършат 6г и им се обясни че е дошъл края на драскането, тогава нова боя в цялото жилище.
Какво пък значи помогни ми с тежкото, защото съм бременна, като си бременна, защо въобще си се натоварила? Като има нещо тежко за пренасяне просто го помоли, защо си тръгнала ти да пренасяш?
При нас е следното
ремонти прави само той и сам, аз стоя в стаята където той ремонтира да му правя компания.
Пари в къщи носи само той и ги дава в мен, аз не работя, домакиня съм.
Почивките решавам аз къде ще ходим според неговите почивни дни, като се съобразявам с предпочитанията му, но той много помага с приготовленията и аз багаж не пренасям.
На пазар ходим двамата за да не вдигам тежко, след като се приберем той подрежда покупките по шкафовете.
Аз простирам той събира дрехите, аз ги сгъвам, той подрежда по гардероба.
На твое място бих се отказала от идеята за домашна дискотека в която да карам той да танцува. Или му казваш че дискотеката е само за теб и децата или сменяш идеята за помещението с такава която да му харесва на него. Все пак до колкото разбирам идеята ти е да го накараш да има общи занимания с децата ви. С тази твоя идея за дискотеката ти обричаш бъдещето си на дуднене, ще дуднеш да я направи, после редовно ще дуднеш всички в семейството да танцуват с теб в дискотеката, като ти откажат ще имаш нов повод за дуднене и т. н.

9.   Дискотечка???...Ти сериозно ли?Как като си бременна ще се друсаш и скачаш?Знаеш ли как може да прокървиш и да трябва после да лежиш и пиеш хапчета.
Иначе за другото съм съгласен,че мъжа ти трябва да поема товара за по-тежките дейности.Но може би нямаш правилен подход как да му кажеш и изискаш,а явно не може и да очакваш той сам да се сети.

10.   Авторката
Само да ви кажа, че дори и тичам с корема. (8 месец съм) . Имам още две малки деца под 4 год. Да вярно е аз не знам, как да си пойскам( така мазната,) че да не разбира, че го контролира. Някак си не е за мен това

12.   ами като позволявате на мъжете си нищо така не правят така ще бъде.
както се разберете още от самото начало така ще бъде.

Но писна ми от битовизми.

14.   Пълно с неграмотни хора.
Мъжът ти е кретен авторке, моят е същият. По-добре го търпи, че издръжката на децата ще бъде нищожна. Пък и с 3 деца, по-добре да сте заедно.
Почни да го ухажваш, готви му вкусно и му прави масажчета. Мъжете обичат лигли и кифли.

15.   Да добавя, номер 12 съм и хубава свирка с техника дълбоко гърло. Като родиш стриптийз и анален секс. Ще направи всичко ремонти, даже без да го молиш.

16.   Поредната готована, дето от мързел и дълго майчинство се чуди какво да измисли. Ами намери си друг, който ще ти изпълнява желанията. Като мътиш златното яйце и всеки ти е длъжен. Е ще те разочаровам, не си принцеса, да те носят на ръце, като си забременяла не е нещо особено. Аз работих до 8 месец и нямах време да мисля за дискотеки, да правя капризи за храни, истерии и лудости. Така си го подреди Ла че 10 години от майчинство в майчинство ще изкараш. Скучно ти е лежането, но на данъкоплатците, дето бачка да ти плащат майчинството не им е скучно. Като си го видяла какъв е, ок един път си се излъгал, втори, трети. Защо след първото не се върна на работа, детето на ясла, мъжът го зарязваш? Ааа трябва да работиш вярно, ами ще го търпиш, радвай се че не те спуква от бой.

17.   Хей, авторке, ти нормална ли си? Ако съм на мястото на мъжа ти ще ти дръпна един хубав бой, че да ме запомниш. Нищо че си бременна. Ще ти дам една дискотечка в къщи, че няма да можеш да я носиш. Я я виж ти, какво и се приискало?