Споделена история от Семейство

Проблеми със семейството на мъжа ми
Изпълнена съм с яд и не мога да се преборя. Осъзнавам чувствата си, но не мога да се справя с тях. Знам защо е така, как се случило, но не мога да се преборя. Имам ужасен проблем със свекърва ми и зълва ми. От дълги години съм с моя мъж, винаги са искали да контролират всичко в живота ни наистина по 24 часа в денонощието. Аз за всички години се опитвам да им угаждам, винаги с нещо съм виновна и все за нещо ми се дразнят. Не издържам и това влияе на цялостния ми живот, прехвърля се върху отношенията ми с другите хора. Изнервена съм, станала съм много сприхава и да гледам на хората с недоверие. На кратко те са от малък град и си стоят по цял ден вкъщи от където мисля че идва проблема. Не излизат с никого и се чувствам като главен герой в сапунен сериал. Мисля че изобщо не си дават сметка по какъв начин влият на живота ни като цяло на мен и на сина им и за това продължава този тормоз. Нямам чак такава финансова възможност да си позволя психолог, знам че трябва да се справя с емоциита си. Не знам как и какво да направя. Понякога ми идва просто да се развикам и да крещя крещя, знам че това няма да оправи проблема.

Коментари

1.   Ще ти спестя парите са психолог - директно режеш двете кобри и спираш всякакви разговори с тях, не те ли досрамя да им угаждат на уроспийте, че и да го изтъкваш като позитив? С мъжа се местите далече от майка му, ако откаже - махай го и си търси някой, който не е мамино синче.Как пък ще търпите тормоз, акъл имате ли бе, момичета? По-добре сама, отколкото някой да ти скапва живота, ако искаш продължавай, до няколко години може и от рак да се разболееш. Това ли искаш? Не разбирам, честно. Свестни мъже стоят сами, докато се занимавате с утайки. Можеш да живееш в пъти по-добре сама и поне да имаш шанс да намериш някой, който да е мъж не само по документи. И само не си измисляй сега оправдания как трябвало да ги търпиш, защото няма да ти повярвам. Винаги има начин, работа се намира, пари се изкарват. Айде, дано ти дойде акъла и ги махнеш тия. Направо ви се чудя вече, недей се изживява като някоя пепеляшка, сама се поставяш в ролята на жертва, вместо да теглиш чертата.

2.   За психолог пари не ти трябват, потърси помощ в някоя не правителствена организация те ще ти осигурят психолог или от каквото имаш нужда.

3.   Първоэспри да угаждаш. Бъдете самостоятелни, ограничи контакта шфне им се подданай. Игнорирай ги.

4.   Защо си търпяла това нещо цял живот? И да,те те тормозят напълно съзнателно. Въпросът е защо ти го търпиш и нищо не предприемаш? Каква е ситуацията-живеете заедно ли? Ако е така се изнесете с мъжа ти на квартира. Да, ще струва пари, но иначе ти тези пари ще ги дадеш по лекарства и психолози. Вай-добре е напълно да спреш общуването с тях.

5.   Не виждам какъв съвет може да ти се даде, не казваш проблема, а само че те тормозели, как те тормозят можем само да гадаем, при тях ли живееш? Ако живееш при тях изнесете се, ако те тормозят по телефона не вдигай, ако ти казват какво да правиш казвай им добре и си прави каквото си знаеш, ако те притискат да ходиш у тях или някъде с тях си намирай поводи да отказваш.