Споделена история от Семейство

Мъжът ми не иска да работи!
Здравейте!
Аз съм от едни средно голям град, на 26 съм. Имала съм доста приятели, но винаги съм търсила мъжът който ще бъде мил с мен, ще се грижи за мене, сутрин ще ме събужда с целувка. Най-накрая го намерих (или поне така мислех). Запознах се с него в интернет. В началото той въобще не искаше да имаме нещо повече от приятелство, но в последствие склони.

Имах много проблеми с моите родители - те не го искаха, защото той живее на село, а те не искаха да отида да живея там. В крайна сметка се съгласиха в името на щастието на дъщеря им. И така аз дойдох да живея на село. Не смятах, че ще ми е толкова трудно да живея тук, липсват ми елементарни неща - но в името на любовта ги преглътвам, но едно нещо не мога а именно това ме накара да пиша в този форум - той не иска да работи. Съкратиха го от работа и сега не иска да си търси друга работа.

Аз работя в града но за да пътувам всеки ден на месец ми трябват около 150 лева за път, а с моята заплата от 500 лева за къде да стигне. Започна мъжът ми една работа сега, поработи 3-4 дни и реши, че ще напуска, защото работата не му харесвала. Той свикна вече половин година да си стои в къщи, през деня да виси на компютъра да се храни обилно и да си дремва по обяд. Просто съм отчаяна не знам как да го накарам да работи. Не иска да отидем в града, не иска дете просто не знам какво иска.
Това е от мене не знам какво повече да ви кажа. И извинявам се ако съм отегчила някого, но просто тук в това село няма с кого да споделя.

Коментари

1.   Мъжът ти е търтей. Не искам да го обиждам, но ако те обича истински трябва незабавно да се вземе в ръце. Имах такъв приятел, цяла зима лежеше, играеше компютърни игри и ядеше обилно, като мислеше само за храна...
Такива хора не знам дали се променят... моят не се промени и затова се разделихме, ... просто поговори с него, ако не се разберете - ясно...

3.   Като начало, ако имаш жилище в града, оставай там през работните дни. Прекарвай повече време с родителите и приятелите си. Предложи му още веднъж и той да дойде там и да си потърси работа. За дете не настоявай- при това положение няма смисъл. Изчакай така известно време и ако няма промяна се раздели с него окончателно.

4.   Изчакаи но ако започне да сменя работа след работа си търси друг. не е стабилен. не бързаи и за дете за да не се мъчиш и да търпиш мъж заради дете

5.   Истината мила авторке, че мъжът ти май му харесва да не работи, дано греша. Има такива мъже дето само гледат да си намерят някоя, която да ги издържа-познавам такъв човек.... 3 години все няма работа, все нещо не му харесвало, но си е намерил пристан -успял е да влезе под кожата на жената незная как я обработва, влюбена ли е, каква е в него, но е факт - тя си го носи на гръб. Има много такива случаи съм чела в нета -от жени които са се нагърбили с тежката задача да издържа мъжа до нея, но само и само да не е сама... но от много неща зависи-обстоятелства и тнт... работа има

6.   Отглеждаш си паразит, нищо повече. Намери си истински мъж. Майка ми си отглежда един такъв 30 години...

7.   Хахахх това ме разсмя. Аве заеби го прибирай се при майка си и си намери друг. За ко ти е търтей! Има много мъже, които ще те оценят! Мани го този!

8.   Щом не иска дете според мен не те обича. Сменяй го, ще намериш работлив и грижовен, явно този не е з а теб

9.   Eми и аз това си мисля, то вече ми писна да се занимавам с такъв човек

10.   А секс иска ли? Ти доволна ли си от секса? Дарява ли те с това за което си мечтала, да бъде мил, да се грижи за теб, сутрин да те събужда с целувка или просто си останала излъгана? Има ли я още любовта между вас? Ако пламти любовта, другите работи са подробности, които с времето ще си дойдат на местата.

11.   Ами то като не работи, поне секс да получава от него, та да си мълчи......това е тактика явно, айде стига

12.   Във всичко останало се държи страхотно. Сутрин ме събужда с целувка изненадва ме много пъти, но просто не иска да работи и това си е

13.   Така му е добре, намерил е гръб да го носи.. а ласки лесно се дават в името на лежачка... пясък в очите.. авторке съжалявам, че малко груба звуча, но така ли е от край време или отскоро?

14.   Не четох коментарите, но по-добре веднага се махай от там преди нещата да са се оплели още повече. Проблемите с годините се увеличават и няма да стане по- добре. А после с деца и такъв мъж как ще си?

15.   Ти говорила ли си с него по този въпрос? А той опитва ли се да търси някаква работа? Да не забравяме все пак, че в момента е доста трудно да се намери свястна работа. Какво е правил на прадишната работа, че толкова не му е харесала, или нещо началника не е бил на място.

16.   Извинявай, но ти искаш ли дете от такъв мъж. Аз не бих родила дете на човек който не може и не иска да издържа семейство. Много му е лесно на него. Хваща си красиво градско момиче - цялото село му завижда, а на всичкото отгоре да го и храни. Че по добро къде да намери?

Вземи се в ръце и не си и помисляй да му раждаш дете, затова тези форуми са пълни с жени които се оплакват от мъжете си и че няма къде да идат заради детето...

17.   Госпожо,
Вашия мъж не е ленивец нито търтей.
Човекът просто не приема да бъде унижаван.
Да живееш в недостиг е по-достойно, отколкото да лижеш нечий задник.
Ето това жените не могат да го разберат.
Времето на гордите и достойни мъже наближава.

Moriturumest

18.   Хахаха Номер 17, откога търся съмишленик като тебе, евала... това е истината, майната им на капиталическите свине, защо пък да трябва да работи, като ви се работи, работете има и хора, които не ни се работи, и аз съм така... няма да си лежа аз в нас ами ще ходя при някви мишоци да им се лезя за 4-500 лв, ай сиктир, хахаха може да съм беден, но съм горд, хаха яжте му главата хахаха

19.   17, 18 - а не ви е под достойнството да подяждате жена си и децата си. За мен сте абсолютни нещастници, защо изобщо създавате семейства!

20.   17 и 18- То и на жените не ни се работи за толкова пари, ама като си имаме горди търтей като вас и деца за гледане се примиряваме. Да живеят браковете с чужденци!!!

21.   Ами само ще кажа, че въпросните мъже са така възпитани.
вероятно са взели пример от някой родител.
и колкото и да не им се работи, като наближат 30-те мама започва да ги натиска да се женят, пък едно дете ''все щели да изгледат'', както обичат да казват.
Съответно някоя жена създава семейство с тях, и всичко пада върху плещите й.
Аз не съм омъжена, но бих помислила, преди да създам семейство.
То вярно, и циганите СЪЩЕСТВУВАТ, но нима вие искате да сте като тях?

22.   Много интересна тема и доста ме вълнува в момента. Подкрепям номер 20, въпреки че съм омъжена за българин, който твърди всеки ден, че иска да работи, ама няма къде, а и никъде не търсят директори. Това е желаната длъжност за моята половинка. :) Та по този повод, аз си бачкам усилено и плащам сметките и търпя някои лишения, но вината си е само моя. А на авторката мога да дам съвет, който бих дала и на себе си, изчакай да видиш дали няма да си намери работа още година и след това, ако ситуацията е същата - бягай с 200 км. в час.

23.   Момичета, повечето мъже в моя малък град са мамини синчета, мързеливи, вечно мрънкащи, необразовани и „болни“ - унизително им било да работят за 300 лв.
Жените са се превърнали в мъченици.
Аз лично направо се омъжих за чужденец, но чаках да стана на почти 30 г., завърших си, работя си. Много стабилен и честит брак имам, за мъжа ми е унизително да взима моите пари, грижи се за семейството. На 18 - 19 г. ще пуснем децата си да се оправят сами и няма да им помагаме с нищо. Живеем в България, между другото, всички злословят и тайно завиждат, че съм хванала такъв мъж. Всяка може, има вече много качествени българи, само трябва да гледате и да не си губите времето с нещастните отрочета на някое мамче, които са свикнали да бъдат дондуркани и хрантутенки.

24.   И след като не работи как смята да издържа финансово семейството си за в бъдеще. Той като мъж какви усилия прави за това... На твойта заплата ли смята да я карате-срамота!
Не бързай да раждаш от този човек-явно е безотговорен.

Към останалите, които не искат да работят за малко пари. Има места в Европа и света, където труда е по-добре платен. Отидете там бе хора, там работете тогава, но не подлагайте семействата си на лишения и съпругата си на такъв стрес.... Предпочитали да бъдат бедни, но горди. Бъдете си, но не за сметка за семейството си.
За съжаление живеем в материален свят и за всичко са нужни пари.

25.   Авторите, аз издържах мързелив мъж повече от 2 години. Съсипа ми нервната система говедото му с говедо. Мога с подробности да ти опиша какъв живот в мизерия те чака, ако не предприемем мерки. Предупреди го, че ако не си намери работа до няколко месеца (2-3) просто приключвате.

26.   На всеки му се иска да работи за много, но по-добре да жзима нещо отколкото да чака на някой друг... и мъжете искат жените да работят и да не са в тях, но колко мъже така чакат на жената... вместо тя да е принцесата в къщи... хехе

27.   Направо го зарежи тоя! Днес когато сте само двамата не иска да работи, ами ако един ден имате деца? Какво следва? Ти ще тичаш като луда на горе на долу, на работа ще ходиш, деца ще гледаш, за къщата ще се грижиш... а той на дивана пред телевизора! Такъв ли живот искаш? Ти състарена от умора преждевременно, а той стои и те чака да му сготвиш вечерята и да му донесеш бирата. Знаем ги тия! Не искам да те плаша, но познавам една жена в такова положение и накрая стигна до болница от изтощение и си разсипа здравето, а мъжът и не само не помага вкъщи, ами и любовница си намери, "щото неговата не се поддържала и не била вече красива"! Е, кога да се поддържа? Като едвам и стига времето да поспи малко и пак хуква.

28.   Събери си багажа по най-бързия начин и....у дома !:)

31.   Синът ми е на 27 години. От 5 години не учи не работи. Крaде ме, лъга ме, удря ме, обиждa ме брутaлно. И накрая заяви курво нема да работа. Отидах на квaртира, баба му издържа 3 месеца с него, не пожелa да дойде с мен на квaртирa, и в дом. И двете имаме достатъчно болести. И са говедото не иска пак да работи. Да съм правила ипотекa, да му търся работа, да му дам пари за храна... Няма край що рев изревaх от него и за него. Но голям човек, и то мъж, трябва си отговорност. СЕГА като се върна назад е трябвало тояга и out. Два съсипaни живота. Коя ще го търпи. Подaрявaм го.

32.   Вервайте ми - България е единствената държава, ако не в света, поне в Европа, където можеш да живееш без да работиш. Ще ви дам пример. Познавам един интелектуалец, за който е унизително да работи каква и да е работа, а само в неговата сфера. За съжаление не може да си намери работа и така 15 г. Как се храни безплатно? Знае всеки ден, къде ще има културно мероприятия в столицата с коктейл и там ходи да хапва. Ходи също така на гости на приятели. Успява да си докара 200 лв. на месец от посредничество при продажбата на по ценни книни или други вещи. Стигат му! Една особеност, той й