Споделена история от Семейство

Бракът ми се разпада
Здравей те имам проблем с съпруга ми. Последните месеци сме в постояни кавги заради баща му. Този човек постояно лъже и разнася клюки. Той никога не виновен. Моят мъжго защитава постояно и в случая аз излизам виновна защото тати винаги е прав. Този човек не ми дава възможност дори да се видим и да си кажем две приказки. Защото мъжът ми последните месеци е в командировка, и се пребира събота вечер и понеделник пак е на път. В момента в който се прибере баща му го обсебва да е постоянно до него като залепен. Втора седмица не си говорим с мъжът ми заради Тати той винаги е прав! Този човек влиза дори в спалнята ни дори без да чука на вратата. Ако му разреша ив леглото между нас ще легне. Нито е болен нито нищо, просто той иска да бъде 1първа цигулка в къщата. Не, знам до кога ще издържа така.

Коментари

1.   Очевидно живееш в къщата на бащата. Оттам ти идва проблема.

2.   Преместете се да живеете самостоятелно. Защо живеете с тате?

3.   Според мен ревнува сина си от теб- знам ли . Аз съм мъж на 27 . Майка ми не ревнува ако съм с момиче, майка ми преди искаше да става баба за да й се родят внучета но вече губя такова желание.

4.   А защо живеете заедно първи проблем, второ нека влезе и да съм гола, ще го изритам нищо, че сте му в къщата.

5.   "Ако му разреша ив леглото между нас ще легне." - може това да му е мерака, бутнеш ли му-твой е, тогава ти ще го водиш за носа, заедно със синчето като впряг!?

6.   Мдаа, номер 5 е налучкал проблема - бащата вероятно те желае, и пречи на сина си да е емоционално и физически ангажиран с теб. Може дори да не го осъзнава. За съжаление единственият изход наистина е да се изнесете. Можеш да пробваш и друга тактика - да провъзгласяш сина му колко е най-най, когато сте насаме, да му споделиш, че с нетърпение очакваш да се върне, че да се отдадете на любовта си и т. н. Целта е да обекуражиш натрапникът и да осъзнае, че няма шансове с теб. Отнасяй се с него, като с мнго възрастен, престарял човек, едва ли не дядо на преклонна възраст, за най-малкото оплакване го "води" на лекар, проявявай загриженост за здравето му - например, да не седи на течение, че вече си е на възраст и да не настине и някакви такива. Просто по всякакъв начин го вкарай в роля на много възрастен родител, дано помогне и да спре да се пробва да разваля връзката ви.

7.   Гадна ситуация. Неприлично е да не чука на вратата на младо семейство.