Споделена история от Семейство

Нямам подкрепа...
Това е една истинска история, в която живея вече 10 години.
Реших да ви я споделя, понеже си нямам никого и мисля че ще намеря верните решения при вас.
На 23 години останах сама без семейната си подкрепа с дете на 2 години. След като мина известно време се запознах с Милен с който още от пръв поглед се харесахме. Връзката ни се разви много бързо. Той има семейство, а аз си нямам никого.
Минахме през много проблеми и препятствия, но болката ми идва от там, че той се е вгъбил в сестра си, нейния зет и децата им, майка му, баща му...
Ще кажете няма лошо...
Милен и сестра му... Ами техните взаимоотношения сякаш не са на брат и сестра...
Веднъж, чух разговор по телефона, който направо ме втрещи.
Тя му споделяше, че имала цикъл, и не се чувствала добре, и той цял ден беше неспокоен, обаждаш и се на всеки 20 минути.
Брат и сестра такива неща споделят ли си??
Веднъж ми каза Милен, ако имах пари щях да върна кредита на зет ми.
Ние едвам свързваме двата края, а той щял да помага с пари на зетя си който е началник в банката??
Всеки ден ме оставя за да ходи при сестра си, да и помага със къщите и задължения..
Ходи с нея пазари..

Въобще не ги разбирам тези отношения, ще кажете, че ревнувам. Не, просто за 10 години ми изглежда като извращения..
За тези години, никога не ми е споделял, че иска да се оженим да имаме дете.. Да отидем на почивка някъде тримата..
Никъде не му се ходи с мен.. Дори вече не си и говорим..
Защото аз нямам какво да му кажа, а той не спира с неговата сестра да говори по телефона по цял ден.

Аз съм сама с детето, което вече е на 12години.
Нямам никаква подкрепа от никого.
Какво бихте ме посъветвали..

Коментари

4.   Да си вземеш чантичкатаа и да излезеш от тая тъпа връзка. Първо, няма планове за вас, изобщо, второ-съмнителните отношения със сестрата. Защо се тровиш. По-добре да си сама, да си откгеждаш детето на спокойствие, отколкото в някакви недоклатени безперспективни отношения.
Знам, че няма да го направиш, не знам защо изобщо пускаш тема.

5.   Да си събираш багажа и да си търсиш друг Милен. Ей това те съветвам. Не защото бил имал нещо със сестра си, а защото няма нищо с теб освен едно съквартирантство. Ако иска да се ожени за тебе до сега да го е направил. Явно не му се обвързва, нито гледат деца, особено когато не сте добре материално както пишеш. А пък когато на един човек не му се и говори даже с теб връзката е отишла по дяволите, така мисля.
Може би имаш и някаква друга причина да си с него, все споменаваш за подкрепа? Но за толкова години трябва да си разбрала, че можеш да разчиташ само на себе си.

6.   След като толкова години живеете в този свят на "обич", защо сте още с този човек? Може връзката със сестра му да има някакъв детски проблем- тормоз от родител, да се е възприел като закрилник, да има чувство за вина. Но след 10 години връзка да не предприема нищо седнете и поговорете. Ако откаже си тръгнете. Вие сте силна жена! Имате най-голямото богатство- детето. Рано или късно ще се появи човек, който ще Ви обича истински! Мислете за себе си и детето. Успех!

7.   Според мен нямаш подкрепа, защото не я търсиш или не изразяваш нуждата си от подкрепа правилно. Имате различни разбирания за семейство. А и ти изглежда имаш доста малък опит в живота.
Питаш нормално ли е сестра да се оплаче на брат си за болезнена менструация. За доста хора особенно в 21 век е нормално, хората вече не възприемат менструацията, като нещо срамно, това са отживелици, менструацията е напълно естесвено и ако в семейството са си близки е нормално да се притесняват, когато някой от семейството има болки, какво като братът няма яйчници.
За мен когато двама души се съберът е желателно да осъзнаят, че всеки от тях влиза в семейството на другия, трябва да се приобщи, поне да опита, особенно ако партньора му е близък със семейството си.
Вие госпожице нямате ваше семейство към което да се приобщи Милен. Ако имахте близък брат най вероятно Милен често щеше да се събира и с него.
А и човешката природа ни учи да помогнем първо на онзи който реве по силно. Точно на подобен плач се отзовава и вашия Милен. Вие си мълчите, търпите, а сестра му постоянно се оплаква от живота си и моли за помощ и той се отзовава.
Съветът ми е преди да предприемете крайно действие и да тръгнете към раздяла по съвет на горните коментари, първо поговорете с него, кажете си всичко което ви тежи, кажете му че вие не сте от хората които се оплакват и че се опитвате да не го товарите с болките и трудностите си, че разбирате добре че сестра му има проблеми, но че и вие имте нужда от вниманието му и ако може да ви отделя повече от свободното си време, и т. н.

8.   Голям човек си и трябва да се научиш да се оправяш сама. Никой не е длъжен да те подкрепя.

Вземи се в ръце и си оправи живота, вместо да хленчиш и да очакваш я мъжът ти, я семейството ти да ти помагат.

9.   Не е нормално. Не е добре да се разделяш защото това дете има нужда от баща.