Споделена история от Семейство

Майка ми никога не ме е обичала
Здравейте, мили хора! Чудя се от къде да разкажа историята си. Да започнем от там, че съм дете от многодетно семейство! Аз съм втора по ред има и трима след мен. Аз още като дете чувствах тази огромна празнота, че не съм обичана, а просто съм захвърлена при баба си тя да ме гледа. Сигурно на майка ми не и се е занимавало с мен! Помня в училище за празникът на майката идваше моята баба, която обичам много, но майката си е майка. Исках и аз да подаря картичка на майка си като другите деца.... и това пренебрегване продължаваше нямаше значение аз къде искам да уча в гимназия и така нататък. Аз завърших и дойде време за университет горях от желание да започна да уча. моите съученици влязоха да учат, аз не успях изпуснах годината, тя казваше, че няма пари да ми помага. На следващата година обаче с помоща на баба отново успях и заминах да уча (баба ми помогна за първата година) после с много усилия и разкъсване между лекции и работа успях и завърших. Към днешна дата работя прилична работа и имам семейство и дете на 1 година! ( на което една дрешка не е купила)
И сега това което ми дотежа към днешна дата последното дете в случая сестра ми порасна крайно разглезена за нея може всичко тя е студентка нея я издържат. Тя не работи въпреки, че едвам смогват ( може би ще попитате ами баща ми.... той прави каквото каже майка ми) купуват и неща, които аз никога не съм имала, но не ми е за пари, а ми е тъжно за отношението цял живот се чувствам празна....

Коментари

1.   Отиди на психолог. И не се сравнявай с никого. Имаш работа, семейство, здраво дете. Имаш всичко. Аз на твое място бих наричала баба -мамо. А на майка ти просто бих спряла да се обаждам, 8а разговарям все едно, че не съществува. Пълен игнор.

2.   Здравей. И моята майка не ме обича и винаги ме е пренебрегвала за сметка на сестра ми. Не оставяй горчивината да те яде от вътре. Нищо не можеш да направиш. Човек не може да обича насила. Безполезно е да търсиш одобрението и или да я караш да разбере грешката си. Ако досега не е променила отношението си към теб и детето ти, няма да го направи тепърва. Приеми че нещата са каквито са. Не можеш нищо да промениш, затова и няма смисъл да се тровиш. Бъди вместо това благодарна на хората, които са били до теб и са те подкрепили в трудните ти моменти. Имала си любяща баба. Имаш собствено семейство и дете. Имаш сигурно и приятели, на които можеш да се довериш. Показвай им колко държиш на тях. Много хора нямат това. Не поставяй сама щастието си в зависимост от благоразположението на някой, на когото му е все тая за теб. Каквото - такова, гледай напред.

3.   Здравейте, майчината обич не се заменя, обаче при Вас е всеотдайността и обичта на баба Ви! Ако можете да поговорите с майка си ще е добре- кажете и как се чувствате без изблици на упреци. Благодарете и, че с нейното поведение сте израснали силна жена със свое създадено семейство. А за сестра Ви - един ден тази глезотия ще и създава проблеми. Дайте всичко, което Ви е липсвало н Вашето дете. Вие сте успяла и обичана жена. Имате най-силната и чиста любов- на дето Ви! Бъдете силна!

4.   Детето ти ще запълни тази празнота, концентрирай се върху него и изобщо върху новото си семейство. Било каквото било. Направи си го друго. Животът ти тепърва ще се пълни. Насила никой няма да те обича. Примири се и остави миналото в миналото. И по-добре да не му купува боклуци, обличай си детето по твой вкус и си свиркай.

5.   Ами кажи и директно всичко, което мислиш. Няма да те разбере, нито е ти олекне.

7.   Е и. И моята майка ме е изоставила и тя не ме обича но аз не се тръшкам. Аз не го мисля, не го мисли и ти.
Моята баба също ме отгледа.
Не живей в миналото.
Имаш мъж и дете за които да мислиш.