Споделена история от Семейство

Има ли смисъл да съм с този човек?
Имам приятел от 4 години. Той е с 2 год по-малък от мене. В началото се разбирахме добре, много бързо заживяхме заедно при нашите. След няколко месеца започнаха и караниците, той е обсебен от компютъра. Обърна му се деня с нощта (денем спи, а нощем на компютъра) Карахме се много по този въпрос.. Но той винаги мене изкарваше виновна (това му харесвало, гледала съм само за какво да се заяждам, само съм се дракала и т.н) така близо 2 год.

Нашите продадоха апартамента и купиха къща в едно село и ние се преместихме у тяхните. Така започна и големия ужас. Майка му е паранойдна шезофреничка. Постоянно ме обиждаше, кълнеше, все казва че аз не съм женена за него, не иска гости, аз съм го отделила от нея, а в периода в който той живееше у нас тя не го търсеше.

Карахме се постоянно заради майка му.. тя не чисти нищо не прави по цял ден освен да се чуди с какво да се заяде. Отгоре на всичко приятелят ми посяга. Казва ми, че ме обича и не искал да ме удря, но аз съм си го просела. Казва ми да не и обръщам внимание, но може ли някой непрестанно да идава и да се кара с тебе и да не му обръщаш внимание. Нямам смелостта да се разделя с него, защото е първия интимен човек в живота ми и не знам как ще го преживея, макар че много пъти съм го мислела.

Сега живеем сами от близо 2-3 седмици, защото майка му избяга на селото им, защото не искала да живее с мене. Не искала гости казва.
Не се разбираме изобщо.. Той си седи на компа когато не е на работа, а аз на лаптопа, не си говорим или ако ми каже нещо, то ще е нещо свързано с компа му. А ако му кажа нещо той ми отговаря, че аз съм лудата, че само се заяждам, че не съм добре, да ида на лекар, това го интересувало и за това говорел.

Казвала съм му каква е тази връзка без да си говорим и той ми е казвал "Връзката да не е само да си говори"
Като изключим всичко това което никак не е маловажно, той не иска да създадем семейство и деца... Абсолютно по никакъв начин не ми показва, че държи на мен, че ме обича.. Само като започна да си събирам багажа ме спира и започва да ми говори колко много ме обичал, как не искал да се разделял, какво щял да прави без мене...

Вече не ми издържат нервите, не знам защо е сме още заедно, аз искам да имам семейство а той си иска компютъра. Когато му кажа, че искам дете и той ми казва, че ни е по-добре без деца. Трябвало много пари.. не иска..

Коментари

1.   Ми и аз не знам какво правиш с този човек. Да си беше тръгнала до сега... Не си струва, няма бъдеще, за какво ти е?

2.   Не знам ще ми повярваш ли, но има и други мъже по белия свят освен този въпросния, и то такива, които биха те обичали, биха си говорили с теб и биха искали да имат семейство с теб. Набий си го в главата и върви да си търсиш щастието другаде, защото си е твое право.

3.   Здравей!
Моят съвет е да се разделиш с този човек, щом не си щастлива с него. Заедно сте от доста време и си 'свикнала', но недей да бъркаш навика с любов. Дори и да преглътнеш някои от нещата, които те дразнят, едва ли имаш бъдеще с този човек. Бягай докато е време, да не се събудиш след 10 години с него, нещастна и чудеща се какво да правиш с живота си.

Ginger~~

4.   Събери сили и го остави. Щом веднъж ти е посегнал, ще го направи пак. Не знам как може дори да си и помисляш да създадете деца. Трябва да го оставиш.
*Яса

5.   На колоко години сте? Защо си с този човек? Защо живееш с него? Та вие дори нямате какво да си кажете. Явно той не държи на теб, не желае нещата, които ти желаеш. Посяга ти. За мен трябва веднага да се махнеш от там.

6.   Никакъв смисъл няма. освен ако не искаш накрая и ти да се побъркаш

7.   Чета и се чудя... Защо още си с този човек?!?

8.   Като го знаеш какъв човек е, на какво разчиташ? Какво бъдеще виждаш с него? Той няма да се промени. Само ядовете ще стават повече.

Зная, че решението за раздяла е трудно, но е за добро, повярвай ми. Гледай напред!

9.   Младо момиче един път се живее... Остави този изрод и гледай напред около теб сигурно има мъже, които ще те направят много щастлива. Успех!

10.   Ама той за едно е прав, ти не си добре! Как може да се задържиш с този идиот? Нито деца иска, нито те обича, нито ти обръща внимани, посяга ти и майка му е луда! НЯМА СМИСЪЛ!!!

Ладия