Споделена история от Семейство

Роднините на мъжа ми
Здравейте,
Бременна съм, като за девет месеца от роднините на мъжа ми ни вест ни кост. Нито сме им съобщили заедно, нито са ми звъннали или потърсили някакъв контакт с мен. Тази ситуация много ме напряга, защото е ясно, че за да постъпят така, то те не ме харесват. За цялата ни връзка пет години съм ги виждала само веднъж, като с моите роднини и мъжа ми нещата седят по коренно различен начин. Чувствам се огорчена. На рождения му ден те знаеха, че съм бременна, но му приготвиха вечеря, на която не бях канена. Тази постъпка много ме обиди. Напълно наясно съм, че този проблем той е редно да го разреши. От сега мисля за предстоящите празници на детето, наистина не искам тези хора там, но не мога да постъпвам като тях, не е редно. Моля за съвет.

Коментари

1.   Дръж се с тях така, както те се държат с теб. Нито ги кани на рождените дни на детето, нито на кръщенето и пр., нито на твоя рожден ден. Все едно не съществуват. И не се обиждай. Има всякакви хора, вкл и невъзпитани. Важното е как мъжът ти се държи с теб.

2.   Радвай се, че като не те харесват сами са се дистанцирали - за какво са ти около теб недоброжелатели, само да те изнервят. По-добре си си така. Важното е мъжът ти да те подкрепя и да оценява обективно ситуацията. Аз не бих ги канила, след като очевидно не проявяват интерес към детето. Игнорирай ги и ти и забрави за тях.

3.   Според мен преувеличаваш.