Споделена история от Семейство

Който не знае какво да учи
Пак писах в тема та реших да пусна нова.

Нови репорти показват че България е на последно място в ЕС по развит стоков пазар. Това е поради липса на търговия и на производство. Липсата на търговия и производтво е поради липса на бизнеси. Хората не да научени да правят бизнес. Подителите им нямат това знание обикновено защото не са били научавани нито от системата, нито от родителите си които също не са били научавани от техните родители и т. н..

Никой от управляващите ни също не е бил компетентен до сега или пък със воля да промотира бизнес учението. Всъщност, човек в който като малък нямах и критика - Бойко Борисов, преди години каза хората да не учат IT а да отидат да стават овчари. Нито населението, нито управлението които е селектирано от измежду масите има достатъчно компетенции. Това прави и задържа всички ни бедни в контраст със останалитите развити страни.

Трябва да се научим на това.. на бизнес.. на никой не ни го промотира, никой не ни съветва, никой не ни насочва.

Коментари

1.   Хаха, ми че ти го казваш - липсва пазарна икономика, какво ти учене и научаване, пълни глупости. Отиди в чужбина да видиш какво е покупателна способност и какво е бизнес. Не знам кой още се заблуждава, че в България има бизнес. Работници на 4-часов работен ден, спестяване от осигуровки, неиздаване на касов бон, двойно осчетоводяване и т.н., не означава бизнес. Преди време на една фирма наложиха глоба милион лева, и глобата беше наложена, не защото искат да са в сивия сектор, а защото някой от администрацията не си беше свършил работата, просто пропуснал да провери нещо си. Платиха я, защото искаха да работят. Говоря за чужбина, разбира се. В България не може да се прави сериозен бизнес, прави се за сметка на някого или нещо. И има едни, които се заблуждават, че са бизнесмени. Сигурна съм, че има малки изключения.

2.   Приятел - хората не учат, за да спасяват икономиката, хората учат, за да следват интереси, било то академични, културни и/или финансови.

Бизнесът няма проблем в това, че народът не е научен, а че се шири масова корупция. Повярвай ми, даже и 5000 души стигат, да имаш добър бизнес, производство и прочие в държавата, зорът е, че има огромна корупция, която брани интереси и иска рушвети за всичко, а благодарение на това, на върха остават едни тулупи, заплатите са ниски и специалситите ни бягат, а от години, бягат още веднага след гимначяита, даже познавам и такива, дето изврастиха от майак си, да заминат при баща си в чужбина, като бяха на по 15 и 16. Средна класа, няма просто.

Няма ли я тая корупия, тоя натиск и задкулисие, нещата ще се наредят много добре и много бързо. На нас не ни трябва да откриваме правилният път. Вече е открит - добри практики има много.

3.   Не знаеш какво да учиш ли?