Споделена история от Семейство

Щастлив живот без, много пари, но с дете?
Здравейте.
Не очаквам да ме плюете и обиждате, живота на всеки човек е различен и всеки си носи последствията от действията.
Така. Накратко с моята история.
На почти 19 години съм, завърших юни и съм бременна края на втори месец вече. Проблема е, че нямам стаж, въпреки, че съм работила лятна работа 3ри години.
За жалост, след като завърших изобщо не почнах работа, и може би добре съм направила.
Измислихме да направим фиктивен договор с някоя фирма, за да мога да взимам и 2ра година майчинство, но за сега не става, не се съгласявя никой.
Държавата (социалните) предлагат 1на година майчинство по 100лв на месец, и някаква еднократна 150 за раждане.
Което значи, че бебето трябва да го пратя на ясла на 1на годинка, за да мога да го отгледам с приятеля ми.
Не мога да се възползвам от друга помощ, поне аз не знам за такава. Някой ако знае какви помощи има след първата годинка да кандидатстваме, просто не смятам, че на 1на годинка ще оставя бебчо на ясла, може да не е проходил..
Не знам, вече съм обезокуражена... Знам, че ще го от гледаме с много труд и лишения.
Благодаря на всеки, който е прочел моята история, и ще съм благодарна на всички, които са запознати с тези неща.

Коментари

1-50 от 67

1.   Колко време си работила, търсете още някоя фирма, от къде сте? Може да плащате и допълнителни пари за да ви водят? В кой месец си, ако си в началото започни някъде, нямате ли познати? Със социално ще ви е зор, но поне докато стане на две.. Мъжа да работи повечко...

2.   Честито за бебето! Има за ниски доходи и разни други интерграционни, но трябва да отидеш в социалните и да разпиташ конкретно. Не разбрах защо обаче детето да не е на ясла. По-добре ще му е да се социализира от малко.

3.   Приятеля ти да се стяга и работи. Ти си гледай детето.

4.   Събери 2 и 2 и ще разбереш цялата загадка в твоя живот.

5.   До номер 1
Питали сме ужасно много хора, вече съм в Началото на 3ти месец никой не иска да се обвърже или повечето фирми са с договор след 6 месеца,а аз тогава ще съм с огромен корем.
Благодаря Ви мили хора!

6.   100 лв на месец не стигат само за памперсите и храната на детето. Ако се разболее половината ще отидат за лекарства. Яка мизерия ви чака. Да не казвам как връстниците ти ще се забавляват, а ти ще си домашна прислужница и детегледачка. Но кой както си го направи.

7.   Запиши да учиш Висше редовно някоя субсидирана специаност (те са без такси) и ти се полагат допълнително пари - виж има такива теми в нета.

8.   За майчинство, което първата година е 90 % от брутното трудово възнаграждение, трябва да те осигуряват 2 години преди да родиш. Затова е вече твърде късно за фиктивен договор и за съжаление ще взимаш социалното майчинство. Мисля, че ако си записала да учиш висше редовна форма имам право на еднократна помощ от 2880 лв.

9.   Фиктивен договор няма как да свърши работа, дори и някой да се навие, защото за майчинство се искат 18 месеца трудов стаж. Това няма как да стане през бременността. Можеш да получаваш само социално майчинство.
За други помощи - отопление през зимата и т.н. можете да питате в социалните служби. След първата година има време да решавате и да питате, концентрирай се по-скоро сега какво ще правите, да намерите всичко необходимо за бебето.
Трудно ще ви е, но ще се справите. Кураж!

10.   Не познавам за съжаление семейство, което да е щастливо в истинския смисъл на думата, с малко пари, но с дете, редовно се карат и дори сбиват, заради скандали, свързани с пари. Детето също е нещастно от това, че семейството е бедно. Както казаха по-горе - яко мизерия ви чака. Не виждам друг вариант, освен приятелят/мъжът ти, да сяда зад волана на тира, че да живеете нормално.
Ж21

11.   Браво, №7, чуден акъл й даваш. И после защо държавата е на това дередже. Авторката си позволяво бременност, без да има средства да отглежда това дете, обаче номерата да прекарва държавата са й ясни. Може и да се възползва от съвета ти.

12.   Ето затова ми отиват данъците - за бременни 19-годишни, които или нямат елементарна култура да се пазят, или просто са решили да правят деца без да имат възможност да ги гледат. И в двата случая е зле и не заслужавате и една стотинка да ви се дава.

13.   Ти н11, като какъв си позволявяш да говориш врели не кипели?
Да си бил/била в моето положение, какво съм виновна, че съю забременяла след като завърших преди 1 месец? Не съм бременна на 14, за да говориш по тоя начин.

14.   10-ти коментар не го вземай под внимание, говори за ограниченост. 11- не е много по-различен. Много са факторите за щастлив живот. Имай в предвид, че дете на млади години се гледа по-лесно. Запиши се да учиш, номер 7 ти е дал някаква информация. Развий я и действай, бъди силна и смела. Това е доста добра възможност, ако бях на твое място нямаше да я пропусна. По този начин с нужното образование ще обезпечиш живота си и на детето занапред. Мотивирай се, не е толкова трудно, важно е да си постоянна! Да допълня, виждал съм как сама жена се справя с 2 деца, като живеят на квартира и доходи от никъде другаде освен от това което е изкарала тя. Децата и в момента са големи и са добре финансово осигурени. Бъдете силни и ще успеете. Радвай се, по-хубаво от децата няма!

15.   Дано някога се оправи тая държава и никога да не оставят дете на такива прости мизерници.

16.   Здравей, като студентка с дете, мога да кажа, че тези 2880 лв точно за една година стигат. Да не говорим, че трябва да си платиш 2 семестъра за да ти ги дадат. Аз съм абсолютно разочарована от тази държава. По никакъв начин не помагат младите родители. Да не говоря пък за социалните служители които ме връщаха сигурно 5 пъти за подаване на документи. Истината е че има социални облаги но детето не трябва да бъде припознато от баща си т.е. Да си като циганките абсолютно, ама може да живее майката с бащата хахаха
Няма държава за съжаление

17.   Няма нищо лошо да обърнеш негативът безпаричие в предстоящо майчинство в позитив - дипломиран вишист в сфера, за която се търсят кадри и същевременно финансова помощ в труден момент, и успердно с това едно българче на бял свят с по-малко стресирани родители. Отде тази злоба? Сайтът не е за укори, а за помощ. Айде спрете да се хвърляте камъни по хората, дръзнали да искат съвет или помощ.

18.   11 - ами взела е пример от едни наши сънародници, дето се развъждат и после чакат държавата, тоест всички данъкоплатци да им издържат чаветата. И ако не е щастлива, пак всички ще са и виновни.

19.   До номер 11. Само да те питам редно ли е циганките да им се водят дебата без баща а в същото време да живеят с бащата??? Ти знаеш ли така колко пари отиват за помощи на уж самотни родители??? Друго също да те питам, ти знаеш ли колко плаща държавата на приемно семейство??? 1000 лв отиват за приемни родители, а къде е държавата да помага на родителите които искат да си отгледат децата но просто нямат помощ. Едно време как нашите родители раждаха но 19 или 20 години или още на 18 защото тогава завършваха??? Как едно време правеха семейства рано рано??? Мойта майка като студентка с дете е получавала едно време майчинство не социалното зящото не е работшла а нормално майчинство . Авторката не е циганка която да е бременна на 12 и техните да са я продали, просто грешката е че е живее в българия не само нейна а на всички ни които останахме тук.

20.   До авторката. Няма смисъл да плащаш осигуровките за да взимаш майчинство минималното. Същото ще ти излезе просто да си събираш парите и когато трябва тогава да ги харчиш. Дано приятелят ти работи достатъчно и ти след 1 година пращай детето на детска. За детето ще е по добре защото още докато е малко ще свикне с други деца и няма да се тръшка ако не иска да ходи, това се наблюдава при по късно пускане на детска. Ако си от голям град има възможност за почасова работа на един допълнителен граждански договор и ще си изкарваш по някой лев за памперси или храна. Бащата когато е почивка ти можеш тогава да си поработваш и така

21.   13, ти май не осъзнаваш, че си възрастен човек, който носи пълната отговорност за постъпките си - и по закон, и на практика. Какво била виновна, че забременяла :-)))) Ще падна :-)))
Нещо за предпазни средства да си чувала? По тая логика до 25 ще натръшкаш баскеболен отбор и пак няма да си виновна :-))
Не си работила, не си внасяла осигуровки, нямаш право на майчинство, освен социално. Кое не ти харесва, че няма как да прецакаш системата? Да ти хрумва, че това е твоят избор?

22.   16, майчинството идва от данъци. Данъците идват от хора, които учат и работят като мен. Точно ти нямаш право да плюеш, защото освен да забременееш рано рано друго не си направила. Ако всички бяхме като теб нямаше да има пари и за социално майчинство. Научете се да давате, преди да искате нещо в замяна.

23.   Ти няма ли да се спреш н21, вече ми писна от теб. Написала съм, че всеки си носи последствията и не искам да бъда съдена от никой. С приятеля ми съм 4 години, и детето е желано, просто трябва ли да бъде огромна пречка, че нямам трудов стаж.
Авторката

24.   Според мен ще ви е много трудно и ще се задържите заедно само ако имате много воля, ако сте компромисни и приемете, че ще живеете мизерно, изнервени от малко дете, което ще иска своето за съжаление. Но за един приличен живот с дете на трима души са нужни поне около 1700 лв. Защо да даващ пари на фирми за стаж, които по-добре пази за майчинството да разполагаш с тях.

25.   23, като искаш да си носиш последствията си живей в мизерия, не търси начини да точиш от нашите данъци. Ние не сме забременели без да имаме финансова възможност да издържаме дете. Никой не ти е длъжен да ти плаща.

26.   Имам осигуровки не съм ги прекъсвала, казах ти да престанеш
И всички останали, които им знае устата много да се разкарат.
Достатъчно ми е трудно, да чета и упреци, много сте велики.

Важното е в момента да сме добре, а ние сме семейство от 6 човека, ще ми се помага малко.

27.   Авторке, помоли родителите ви да помогнат малко, докато си стъпите на краката.

28.   Лелее, начетах се на абсолютна гнилоч. Дадах си сметка колко нечовеци има днешно време, създания, за които парите са определящи. Мило момиче, обичайте се с мъжът ти. Това няма да е толкова зле, колкото ти пишат тук пишещите нещожества, които се нахвърлят върху човек имащ нужда от помощ, от една добра дума. Ти даже не си им искала пари.. Разбираш ли колко са ниски? ! Смятай ако имаше нужда наистина от помощ, такава неотложна, какво щеше да получиш! И ти от тези същите ще вземаш мнение? Слушай ме хубаво, вземай от държавата всичко, което можеш да вземаш, и ще ти послужи за развитието ти. Само ще ти кажа, че в една Турция, на третото родено дете, майката ако реши може да излиза в пенсия! Държавата им излиза с основанието, че тя е дала дължимото към родината!!! И виждаш тук някви безбожници кви ти ги пишат. Лелее, иска ми се да ушамаря ама яко някой такъв добитък, ама те в реална ситуация като са сами не могат да изкарат смелост да го кажат това. Всичко ще е наред, казах ти го и по-горе няма да сте първите, няма да сте и последните. Моето поколение израснахме в лешения. След моя коментар спри да четеш другите, затваряй страницата и не се връщай в този пост(твоето споделяне). В момента не ти трябва да им слушаш лудите работи на тез изперкалите. Трябва ти спокойствие, да отгледаш един силен българин! Работете и ще се справят, и с 2 и с 200 може. Задължително компромиси в трудните моменти, не действайте първосигнално. За пари много семейства са се разделили, но още повече са се разделили от много пари!!! :) Разбираш ли колко са прости.. Живейте си живота и се радвайте на детето, пак казвам по-хубаво от това няма! А тез старите моми и тръгналите фльорци да се доказват и като се обърнали и осъзнали, че са на по 30 и.. 40 годишни и са изтървала влака и започнали да се вайкат.. Ще се справите, да знаете, че има там един къде ви стиска палци искрено!!!

30.   Дете се гледа с две и с двеста. Поздравления и много кураж! Не обръщай внимание на хейтърските коментари. Дали са ти добри съвети, ако можете да включите и малко помощ от баба и дядо, всичко ще ви е наред. Можете да си набавите всичко за бебето от други хора, не е нужно да купувате, да не говорим, че вече се предлагат и памперси за многократна употреба. Направи всичко възможно да ги изхранваш изцяло на кърма първите шест месеца, после му прави сама пюретата, младия татко да работи на макс и най-важното - любов и търпение един към друг!

31.   28, след всички обиди, които написа, само искам да ти разясня понеже явно не вързваш 2 и 2, че държавата, това сме ние и да точи пари от нея доректно означава да точи от нашите пари т.е. данъците, които ние сме платили. Пази Боже от паразити като вас.

32.   Благодаря на н28 и н30

33.   Авторке, съжалявам, ако не ти е приятно да чуваш истината, а именно, че съвсем безотоговорно си направила дете без да имаш възможност да го гледаш и още по-нагло искаш да точиш от парите, които ние, работещите хора, наливаме в държавата, за да издържаме паразити като теб. Да беше болно детето или да те бяха съкратили не по твоя вина е друго. Тогава няма да има проблем да помогнем. Но в твоя случай си е съвсем съзнателен и нагъл избор. Успех ти пожелавам с детето и дано да не успееш и един лев да вземеш. Тези при са за хора, които наистина се нуждаят, не за разглезени момиченца като теб.

34.   Аз съм за подкрепа на млади родители, а дъртите да си финансират инвитрото... Много е трудно с дете и след 2г ясли, болести и трудна работа. Но ще се справите, роднините ще помагат, ако имаш кърма няма да е нужно много, дрешки много хора подаряват. Ще се справите. То човек едно дете да не може да си позволи. Дрешки може от други майка да се купят за някаква сума, не е непостижимо гледането. Дори е нужно желание, останалото се намира. Детенце само да е добре. Не ги слушай кво ти разправят. Ако чакахме да сме богати...

35.   31, 2и 2 събрах преди доста годинки, явно ти още не си успял(а) . Мислиш си, че твоите мижави помощи, чрез държавния апарат ще те ущетят много ли? А задаваш ли си простата, тъпа сметка, че след някоя друга годинка, кога дойде великото време за пенсийка, от същия този държавен апарат, няма да има парички за теб. По простата причина, че няма да има кой да работи, защото няма да има хора. Най-вероятно го знаеш това, но веднага ми изниква в главата, защо заемаш такава позиция. Това беше един пример само, и то такъв свързан с пари, същите които така силно ни вълнуват, но не са най-важното. А минава ли ти през акъла, че си отиваме като народ? Пак казвам, българчета трябва да има, ако е нужно и взаимно ще ги гледаме, защото смотаните ви пари отатък трапа не мийте замъкна. Егоизма ви е в повече. Материални в същността си.

37.   Какво щастие е, да виждаш как детето ти живее в мизерия? Като нямаш възможност да го отгледаш, по добре го отстъпи на богато семейство и му създай бъдеще!

38.   Н33 нито съм разглезена, точно аз съм живяла и в семейство и в дом за деца. Работила съм години лятна работа, защото скапаната ни държава осигуряваше само едни 35лв на месец, и те подритва като куче.. И няма от кого да поискаш, докато ти си имал/а майка и баща и всичко наготово, а не съм го имала никога наготово. Борила съм се за всяка една стотинка, и това, че съм забременяла е най-хубавото нещо, което се случва в живота ми. Не искам акъли от теб. Да, позволявам си да имам дете и да точа държавата както всички останали, цигани, депутати...
Авторката

40.   35, не съм против това да се правят деца, а да св правят преди да имаш финансовата възможност да ги гледаш ;).

41.   40 и кво дай да го махат сега, пък катозабогатеят да си направят. Не е гаранция, че и утре няма да са с ниски доходи. Всеки може да се справи.

42.   Да то цял живот може да нямаш тая финансова възможност? И тогава какво правим? Хората си решават, деца с любов се правят и отглеждат, не с много пари.

43.   Нищо няма да отсъпя н37, отиди да се прегледаш.
Детето ще го отгледам аз с семейството ми и приятеля ми.
Спрете вече с простотията си някои хора
Авторката

44.   До 35
След като си събрал 2 и 2, не получи ли отговор, че човек роден и отгледан на помощи, с търсене на хитринки за повече помощи, когато порасте, въобще няма да мисли да работи за пенсията ти, а ще търси нов начин да получи наготово, я от държава, я от емпатията на хората в интернет.
За пример виж авторката! Тя е дете отгледано с парите на държавата и единствения начин за оцеляване, който е научила е да търси помощи.
Цитирам я "след като завърших изобщо не почнах работа, и добре съм направила." Забременяла е, това си е сигурен месечен доход, че и шанс за общинско жилище.
Обвинява хората, че имали родители "наготово", сякъш те имат вина че нейната родителка я е изхвърлила и едва ли не ги задължава, че трябва да си поемат задължението да отглеждат бебето й с данъците си, защото те са получили родители "наготово"!

45.   Тези дето много имате, знаете ли дали утре ще имате много пари или ще броите стотинките.... И ще чакате живота да стане по - хубав ли? Да имате повече? Тогава какво ще направите, ще се махнете от България, нали? Срам ме е от Вас. Тръгнали да съдят чуждите деца, гледайте си вашите.
Авторката

46.   От н33 - може да съм имала родители, но също работя от 15 годишна, защото нямаха пари да ни издържат. На 18 се изнесох, за да уча в в друг град, живеех на обшежитие и се издържах изцяло от сезонната си работа. Родителите ми не са ми помогнали с една стотинка, така че не ми казвай как съм получавала всичко на готово. Знам какво е да израстнеш в мизерия и да стоиш гладен по цял ден, както и какво е да ти вадят зъби на 15, защото е по-евтино и мама и тате нямат пари за лечение. Само че за разлика от теб аз избрах да не бъда като родителите си, да уча, да работя, да направя всичко възможно, за да живее детето ми по-добре от мен. Благодаря ти, че като малцинствата точиш данъците, които аз плащам. Явно и ти си от онези, които хулят държавата, но не правят нищо, за да направят България по-добро нясто за живеене. Дано детето ти да намери сили да ти прости безотговорността, егоизма и цялата мизерия, на която ще го подложиш. Дано и да реши да не следва “светлия” ти пример да бъде паразит. Нямаме нужда от такива като теб.

47.   Авторке, също като малцинствата си и неграмотна - постът ти е пълен с правописни грешки. Ние чакаме да си намери работа, тя не може да пише...

48.   Страшна злоба се лее тука, направо ме е срам да чета в какво сте се превърнали всички, които нападате жестоко бременно момиче, че и съвет да си даде детето...ужас!!! Абе хора, какво ще ви източи това същество от данъците?! Я сметнете сумата общо за майчинството? Я сега си помислете, че нападате майка на българче, което ще се роди в България, държавата трябва да я подкрепи изцяло в случая! Тия, дето най-много точат данъците, са съвсем други, а но си мълчите, а нападате момичето! Не ви е срам!
Мило момиче, гледай да си добре и да се роди здраво бебче! Щом има възрастни покрай теб- приеми помощта им, няма лошо, затова е семейството. Като дойде време и се стабилизирате, вие на свой ред ще помогнете на някой в нужда. Любов и уважение да има, другото ще се нареди. Късмет желая от сърце!

49.   46 "Явно и ти си от онези, които хулят държавата, но не правят нищо, за да направят България по-добро нясто за живеене. Дано детето ти да намери сили да ти прости безотговорността, егоизма и цялата мизерия, на която ще го подложиш. Дано и да реши да не следва “светлия” ти пример да бъде паразит. Нямаме нужда от такива като теб. "

Направо ти се покланям. Съвсем ясно. Дано успее да й прости на простоватата, която няма нито пари, нито акъл за това дете. Дано на всички не-егоисти, децата им успеят да им простят. А още по-ужасяващото, е че тея "не-егоисти" на втория месец вече им е кипнало и досадило от "смисъла на живота им", "най-хубавото и важно нещо" и започват да го малтретират психически и физически. Долни твари сте и всички вие с правенето на деца не скривате противната си същност. Тъкмо обратното- цялата ви гнусотия изплува на повърхноста.
Същото е и с държавата и жалките й граждани пиявици, все чакащи някой друг да им свърши работата.

50.   46 омръзна ми от теб, нека не си мерим лошият живот, повярвай ми, човек, като теб с такъв живот не може да си позволи да говори на друг с такъв, как да живее и какво да прави. Твоят си живот си е твой, моят си е мой и престани, жалка си. Забогатя ли много, дават ли те по телевизията колко си преуспяла. Ако щеш и милиони имай, но това не ти гарантира, че си прекрасна майка. Сега с всичката си злоба се разкарай.
Авторката

51.   И какво си мислиш н46, нищо не можеш да промениш в моят живот, а ти си отвратителен човек. Не знам колко повърхностна жена си в семейството си, дано да не си такъв гад и там, че в България и твоето дете ще израстне по домовете. Аз за моето ще се грижа, не бой се. Но се надявай да не те срещна някъде, защото лошо ти се пише

53.   Има поговорка, хем посран, хем голям!? Нека всеки сам си я тълкува. Авторката лекомислено е правила секс и след това ето резултата. Едно дете не се нуждае само от пари за отглеждането му, то има нужда и от възпитание. Тук много мъдри скачат и крещят-на България й трябват деца, затова раждайте!? А защо заклеймявате циганите, че раждали много деца, те не са ли българчета? Не само броят на населението на една държава е важен, а и неговото качество. Каква полза има от неграмотни и невъзпитани хора, пълнеж за затворите ли да създаваме. Няма нищо лошо една жена да иска да роди, но всичко трябва да е осмислено, а не като животните, да роди пък да става каквото ще. Някои се опитват добронамерено да дават съвет на авторката, а тя със злоба отговаря и се пени, сякаш някой друг я е поставил в това положение. Сама се е убедила, че с държавна помощ трудно ще създаде добри условия за бъдещото си дете, но когато това й се каже, скача и сее обиди. Споко моме, ти още не си родила и сееш злоба, а когато съвсем ти стане трудно, представям си що за майка ще бъдеш!? Как ще го възпиташ това дете, то няма да иска само храна и дрехи, как ще му осигуриш другите нужди. Не се разбира от темата, ти гордееш ли се, че бедна ще родиш дете, или търсиш помощ за бъдещото му отглеждане. Ако е второто, напиши банкова сметка на която да изпращаме пари за очакваното бебе, аз лично бих изпратил!

54.   Мен няма от какво да ме е срам - учила съм, работя, плащам данъци, отглеждам две деца. Вас трябва да ви е срам, че сте неграмотни, не учите, не работите, не давате една стотинка на държавата, раждате деца, на които ще предложите само мизерия и търсите начин да точите като паразити цял живот. Не ние, а вие сте срам за държавата. Ако всички бяха като вас, държава нямаше да има и вие и децата ви щяхте да умирате от глад. Що за наглост!

1-50 от 67