Споделена история от Семейство

Приятелката ми постоянно си стои на телефона
Здравейте,

Бих искал да попитам за съвет и да ми кажете ако аз съм в грешка.

От известно време (над 6м. ) приятелката ми постоянно стои на телефона си - Facebook, Messenger и т. н. и в неподходящи моменти като например докато сме вън или говорим и тя решава, че някой който и е писал е по важен и почва да си чати и понякога в рамките на 30-40 минути.

Мога да дам перфектен пример от скоро като бяхме на почивка. През деня си прекарахме чудесно, а вечерта се прибрахме в хотела и пиехме по няколко коктейла на терасата. Всичко до тук добре, но може би час или два по-късно и писаха някакви колеги от курса и, и реши, че е по важно да вземи да си пише с тях и то в рамките на час и мен да ме заеба буквално и аз следователно се обидих и си легнах.

В последно време това ми идва в повече защото става много често и постоянно стои на телефона си и то даже през нощите да говори зад гърба ми или докато е с мен, а това ме обижда супер много и го приемам като неуважение защото аз и говоря нещо а тя ми отговоря с по една дума.

От моя страна като на мен ми пишат приятели аз никога не правя същото и просто отговарям с по една дума на тях и после мога им пиша след 5-6 часа, а при нея тя бърза веднага да отговори даже да е с мен на почивка или навън някъде и го разбирам, че и е по добре да е виртуално с някой друг от колко мен.

Благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   Вместо да искаш съвети от чужди хора, седни и поговори с нея

2.   Постави и ултиматум. Или ти или телефона. Ако избере телефона - еми кво такова.

3.   Благодаря за коментарите. Искам да кажа, че съм говорил доста пъти с нея за това и тя го взима за нормално и съответно аз спирам до там защото се изнервям като и обеснявам, че това не е нормално и никой друг не го прави, а тя продължава.

4.   Значи са и по-важни от теб. Или си пише с мъж.

5.   За мен такива хора са простаци и елементарни. На 28г. съм, но нямам фейсбук. З*еб*ах всички от много години и поддържам около себе си само роднините си и малко общи познати, семейни като нас с дете. Честно казано хората са отвратителни, показват го и тук, и не заслужават вниманието ми. А приятелката ти си търси нещо различно от теб. Скучен си и.

6.   Проблемът, авторе, не е дори точно в телефона, а в това, че приятелката ти е зле възитана. Да прекъснеш разговор, защото някой ти е звъннал, може само, ако става дума за неотложен проблем и въпреки това казваш на събеседника "Извинявай! ". В останалите случаи се отговаря с "Не мога да говоря, ще се чуем по-късно". В моето семейство са забранени телефони, когато сядаме на масата, пък ако ще и Доналд Тръмп да се обади. Това правило го въведохме главно заради 16-годишната ни дъщеря, която е нон стоп на телефона си. Трябва да се научи на уважение към околните! Когато си с някой - без значение колега, роднина и приятел, ти трябва да му отдадеш цялото си внимание, защото другото се приема като пренебрежение.

7.   Имам приятел, който е на 40 години и действа по същия начин - на кафе, на гости /дори, когато той е домакин/, просто пипва телефона си се отнася. Намирам го за крайно невъзпитано и неуважително към останалите - да, има разговори, които не търпят отлагане, но винаги можеш да станеш за пет минути от масата и да се разбереш, а не цяла вечер да се пулиш в телефона си и да игнорираш, хората около себе си.

8.   Долавям нещо обезпокоително, единият от вас иска да се изолирате от света и да сте си самодостатъчни, а другият търси общуване и с други хора. Ако е така, просто не сте един за друг.
Ако не е така, проблемът е сравнително лесно решим. Всички хора имаме нужда от лично пространство, в което да правим каквоно си искаме. Час и половина на ден за лично време не е много, дори в казармата позволяваха по толкова. Използвай го, за да прочетеш книга, докато тя чати, да гледаш филм, който на нея не би и допаднал, да поиграеш на компютър. Ужасно неприятно е, някой да иска да те обсеби до такава степен, че да не можеш да се чуеш с приятел заради него. И е много отблъскващо. Все пак всичко трябва да е в някакви граници. Поговорете и ги определете.

9.   Здравей :)
Ще ти споделя мнение от опит.
Това, че получава съобщение от някой и веднага му отговаря, стои дълго време на телефона, та дори и по цяла нощ, може да наведе на мисълта, че има някой, който й е много скъп и търси компанията му по всяко време.
Поговорете си сериозно за вас, а ако има колебания от нейна страна и продължава да те игнорира или я остави или я игнорирай и ти, и виж дали ще те търси и ще има интерес към теб. Ако е не, то тогава не е твоето момиче, колкото и да я харесваш.

10.   И аз съм така. Просто тези нови технологии са страшно зарибяващи. Някои програми. Не е неуважение.