Споделена история от Семейство

Властната ми майка
Здравейте!
Имам проблем и за първи път го споделям с когото и да било.
Аз съм момиче на 22 години, студентка и все още живея с родителите си. Майка ми е изключително властна натура, още от малко момиче съм свикнала на силен контрол от нейна страна и го приемах за нормално, но вече не издържам.

Живея в непрекъснати скандали и тормоз, излизам навън и на пъвата минута тя ми се обажда, за да попита кога ще се прибирам... Не ми разрешава да излизам с приятели до късно, да ходя на море, излет, ски... места, на които моите приятели ходят постоянно... И да уточня, че не съм финансово зависима от нея.

Основната причина за цялото и поведение тя открива в моя приятел (поне от както съм с него ).
Имам сериозна връзка от 6 години, която майка ми не одобрява. 6 години, всеки божи ден тя обижда моя приятел, бил такъв, онакъв, как съм могла да съм с него, бил ми под нивото и най-различни неща от този сорт, но много по-обидни и лошо звучащи.

Тя изпада в кризи, крещи като побесняла, била съм и съсипала живота, не съм заслужавала такава грижа през годините, не съм оценявала какво била направила за мен! Моят приятел дори не подозира за нейното отношение спрямо него (Не се срещат много често). Вече не мога да стоя вкъщи под постоянен тормоз и да излизам навън сякаш нищо не се е случило. Събирам всичко в себе си и вече започва много да тежи. Не мога да споделя с никого, на вън все съм усмихната, а хората си остават нищо неподозиращи.

Мнението и за моят приятел не е породено от нищо конкретно, той е нормален човек и бих казала, че много добре се справя с живота, достоен е за уважение, не за презрение. Аз наистина го обичам и никога не бих се разделила с него заради майка си...
Притеснява ме факта, че ако си тръгна от къщи, тя ще се съсипе (аз съм единствено дете). А ако остана, ще продължи да ме притиска и аз ще продължавам да прощавам, а не знам до къде ще ме доведе това... Моля Ви, дайте ми съвет!

Коментари

1.   Изнеси се от вас и не реагирай по никакъв начин на нападките ?, пълен игнор!

2.   Щом си и финансово независима можеш да вземеш самостоятелно решение. Майка ти няма да се съсипе, такива много добре знаят, че някой ден ще излетиш от гнездото, но се стараят колкото се може повече да властват. Обаче кофти ще се получи, ако не ви потръгне съвместният живот и се наложи да се върнеш с подвита опашка. Прецени добре, 6 години е сериозна връзка и все пак... А къде е ролята на баща ти?
Мечо Пух

3.   Ти си млада жена, вече пораснал човек. Крайно време е да заживееш като такава - независима, самостоятелна в бита и решенията си.

Ако останеш с майка си (моите уважения към жената, която те е родила и отгледала), ще се деформираш. Впрочем ти тепърва ще усещаш психическите последствия от подобно властно и истерично поведение. Изнеси се от дома на родителите си. Дай време на майка си да свикне с новото положение.

Понякога майките и татковците не проявяват онази зрялост, която очакваме от тях. И не искат да ни пуснат, да ни оставят да живеем живот с наши собствени грешки и постижения :)). Това е много объркващо, защото именно те са нашето мерило за мъдрост и порастване, за правилност.

Не се поддавай на манипулации и помни - НЕ ти я съсипваш, тя сама се съсипва. И го приписва на теб. Както ревнивецът приписва вината за изблиците си на своя обект на ревност, както побойникът обвинява жертвата си, че го предизвиква. Така и мама. Е, не в тази отблъскваща степен. Но принципът е същият. ;))
Започни самостоятелен живот. Успех :))
Ел

4.   Цял живот ли мислиш да живееш с майка си, само защото си единствено дете? На твоята възраст е съвсем нормално вече да си самостоятелна и леко да се отдалечиш от нея както емоционално, така и физически. По принцип самите родители би трябвало да го инициират това, но в повечето случаи им е по-добре детенцето да е до тях и да му се бъркат в живота колкото може по-дълго. Особено властните майки като твоята. Бъди й благодарна за всичко, което е направила за теб, но не й позволявай да контролира живота ти.

5.   Няма да ти е лесно, но все пак си достатъчно голяма за да решаваш сама. Поговори с нея, обясни й, че искаш да живееш вече сама, да поемаш отговорности и да градиш живота си. Мисля, че е въпрос на време тя да свикне с това, че си пораснала достатъчно за да вземаш решения сама. Все пак й се обаждай често, вероятно тя се притеснява за теб като майка, за някои майки е твърде трудно да разберат, че дацата им вече имат свой живот.

6.   Ревнува това е и не иска да приеме, че ти вече си жена и рано или късно ще създадеш семейство и ще я напуснеш. Затова е всичко, да зарежеш гаджето че да е спокойна че няма да я изоставиш и винаги ще бъдеш с нея. А тя изобщо не подозира, че така само посява разочарование и може би ненавист у теб.

7.   Моята дъщеря направи точно така, влюби се в неподходящо момче, минаха много години, имам и внуче.Приела съм го вече, но продължавам да мисля ,че не беше за нея. От ден на ден го доказва. Аз искам само едно ,да са живи и здрави, щастливи, да се справят с трудния живот, но не могат. Не може семеството ти да няма пари, а ти да пушиш и да не се съобразяваш нито с жена нито с дете. Затова мило момиче, говори с майка си и разбери защо е против твоя приятел. Може би си заслепена и не виждаш всичко.

8.   Авторке дори и за грешиш с приятеля си имаш право на собствени грешки в твоя живот. Губиш много като се съобразяваш с майка си. Като се омъжиш трябва да се съобразяваш с дете с съпруг сега ти е моментът да ходиш на ски на море, ходи, никога пак няма да си на 22.

9.   Какво предпочиташ да се махнеш и майка ти да се ядоса а ти да мислиш че е съсипана (което няма да е точно така тя ще очаква след седмица да се върнеш) или да стоиш в къщи и да съсипват теб..?? Помисли добре над този въпрос щом си самостоятелна е по добре..!! И не се затваряй вътре в себе си намери приятелка която да ти е толкова близка като сестра на която да споделяш всичко, която да те съветва и ако майка ти я одобрява ще е огромен + за теб, но това не е толкоз важно трябва да се разбираш мн добре с тази приятелка и да си споделяте всичко така ще е много по добре говори и с майка си и гледай да намирате тема за общ разговор без скандали и прочие
`crazy girl`

10.   Щом си финансово независима се изнасяш и си решаваш проблема. в отнощенията ти с приятеля ти не я намесваи няма смисъл. моита вика и крещя мъжът ми знае за отношението и. не повярва докато не я чу как ми крещи. ти имаш свои живот и правото да грешиш или да постъпваш правилно. аз съм правила много грешки в живота си но поне са си мои и съм се поучила в нещо от тях