Споделена история от Семейство

Да си тръгна ли, от това семейство?
Здравейте ще помоля за съвет ако някой е минал, през подобна ситуация. Омъжена съм от 9 години имам две деца още от началото на брака ми нещата не вървяха добре супругът ми е доста нервен обижда ме понякога, понякога не се държи добре и с по-голямото ни момче, но в последно време нещата станаха нетърпими той и цялото му семейство се обърнаха против родителите ми, не ми дава да разговарям с тях по телефона, не дава да виждат децата. Баща му и сестра му говорят против тях, . Сестра му заедно със децата и мъжът и са денонощно при нас. Един път си тръгнах но, той ме помоли да се върна и го направих, но втори път няма да има. Много ми е тежко за родителите ми, те не идват на празниците при нас защото не им говорят все едно не ги познават а баща ми дойде като нормален човек и им се извини ако нещо е сгрешил. Свекър ми заедно с дъщеря си много пъти ми натякват че не съм добре майка и децата все са болни, че не мога да гледа и т. Н моля за съвет.

Коментари

1.   Да, насила не стават нещата, сама ще ти е по-добре, ако имаш финанси и къде да отидеш.

2.   А какво точно казва съпруга ти за вашите? Намесят ли се ваши-няши отношенията се развалят, съчувствам ти напълно. И аз съм в подобна ситуация.

3.   Взимай децата и си тръгвай щом не те уважават. Преди това поговори с адвокат.

4.   Такива хора нямат оправия. Според мен е най-добре да спасиш себе си и децата, докато е време.

5.   багажа и дим да те няма щом ще се делим на наши и ваши добри и лоши, всеки по пътя си. Нямат право да те делят нито теб нито децата от родителите ти, каквото и да са казали едва ли ще е било за лошо.

6.   Обади се на родителите си и им се извини. Те не са заслужили такова отношение. Не си могла да се застъпиш за тях. Ама как така няма да ти дава да се виждате. Какъв е тоя? Ами ти, защо толкова го слушаш? Обаждаш се на родителите си, отивате с децата на гости, той ако иска да идва. Какво са виновни хората, че мъжа ти не е добре. Ами ако един ден ти не можеш да си видиш внуците? Как ще се чувстваш? Ако ти прави скандали си тръгвай от там и без това те манипулират и са те направили послушна овчица.

7.   Възможно ли е да се опитате ти, децата ви и мъжа ти да живеете на друго място.Друго за което се сещам е да се намери някакъв начин да поговорите всички заедно и да отстраните неразбирателството . И третото нещо което не мога да разбера е защо трябва всичкия този народ било от твоята или от страната на мъжа ти да Ви се меси и това да има голямо значение за Вас двамата.

8.   Във форума все големи мозъци, все бързи съвети, бягай, зарязвай и тем подобни. Знае ли някой каква е реалната действителност, тук виждаме само половината истина, и веднага заключения. Мен ме заинтересува това -" а баща ми дойде като нормален човек и им се извини ако нещо е сгрешил. " Това "извини" и "сгрешил" е същественото. Кой се извинява, ако е невинен? . Защо авторката не каже цялата истина и тогава да се коментира? Нанесена рана оздравява, но казана дума-война може да стори, както в случая.

9.   Имам къде да отида майка и баща ми имат голяма къща, имам сестра която е омъжена и живее при мъжа си. Родителите ми имат собствен бизнес два магазина и ресторант, мога да работя при тях. Мъжа ми е полицай, на последния скандал ме заплаши че ако си тръгна децата ще останат при него, той има познати адвокати има много връзки, и ме страх за децата.

10.   Един живот живееш, не е чернова. Не позволявай на такива нахални твари да ти съсипват здравето. Изнесете се!

11.   Второто изречение може да бъд вписано в Книгата на Гинес за дължина!
И не трябва да им запетая в заглавието!

Не става ясно къде живеете- сами, със свекъри??

12.   В подобна ситуация съм.Все няма време държи се пренебрежително.Не ходим никъде вече и така 13-та година.
Разликата е,че уважава всички няма твои мои родители.
Но е тежко като си седиш само вкъщи наистина дотежава.
Разбирам го,че работи и иска да са добре нещата финансово,и аз работя,не чакам на готово.Но ми се иска понякога да имаме време за нас и детето.Разбира се като заговоря за това,или обещава за някой ден или започва да се държи грубо,че мрънкам в кавички.
Тръгвах си,от обиди и викане 2 пъти,но като не живеем заедно е добър с мен,иска да се срещаме и т.н.(това само,за да се върна).
Сега вече като се скараме му казвам,че той ако иска да си отиде,няма да тръгвам и пак да ме връща.Обаче не-той не си тръгва.
Яз понякога не издържам.

13.   Естествено, че ще си тръгнеш и още питаш.