Споделена история от Семейство

Колко пари за ремонт на баня?
Здравейте, искат ми 3000 лв за ремонт на баня (къртене + материали и монтиране на някои малки неща). 3 квадрата е и общо с душ кабина и мебели ще излезе около 6000 лв. Дали това е нормално и колко пари излязоха вашите бани?

Коментари

1.   Много е, но не майсторите са се изхвърлили, а по-скоро ти с мебелите.

2.   Цената е нелогична. Смятай около 40-50лв на квадрат за материал с труд. Душ кабината е между 400 и 1000лв.
Цялото нещо не трябва да е повече от 2500-3000

3.   Долу горе толкова. Ако се стискаш може и за 4000 да минеш, но после ще те е яд от икономиите. Имай предвид, че банята се ползва постоянно поне 10-15 (до следващия ремонт), а може и 30-40 да минат. Така че всеки вложен лев си струва - стига да е даден за добра услуга или керамика, а не заради лакомията на някой некадърник. Термостатен смесител непременно, всякакви кранове и душове от Видима нагоре. Без китайски простотии, защото след 1г ще купуваш пак. Препоръчвам ти гладки плочки - на мода са разни релефни, после искаш да закачиш нещо с вакуум, но не може заради релефа.

4.   нормално е по скоро 4-5000, аз толкова изхарчих но при мен къртене и изнасяне и изхвърляне на боклук нямаше и си купувах отделните неща когато са на "промоция", пиша го в кавички защото тук в България всичко е с изключително високи надценки и промоциите са по скоро разумните цени без промоция.

5.   Зависи какво ще правят къртене ,В и К, лепене кой ще плаща плочките теракола каква марка е ,фирма ли ще го прави голям малък град много са факторите.При нас в малкия град ако сам си купиш теракола и плочките без ВиК услуги 2 кв. баня излиза 800-1000 лв. Някои майстори взимат скъпо и като видят че не си на ясно и още повече те дерат.Поразпитай колеги съседи които са правили скоро ремонт да те ориентират малко.

6.   На мен много ми се вижда, но всичко е относително. Плочките варират в различен ценови диапазон. За по-евтино има вариант да се налепят върху старите. Зависи и от майсторите, ако имаш познати няма да качват цената. Търси промоции в нета, има неща, които можеш да вземеш изгодно, освен това не се хвърляй на най-скъпото. Аз в момента прикключих ремонт на кухнята и ми излезе около 3000 всичко, но купувах само материалите, другото ние с помощта на приятели си го направихме. Мебелите все на промоции, има находки, просто трябва да се разровиш в нета. Всичко си е до човек. Аз например не държа да имам най-скъпото, има много безумни неща, които не отговарят на цената. Гледам материалите, от които е направено и търся някаква златна среда между качество и цена. Консултирай се и с други майстори, търси изгодни оферти.

7.   Като имаше майстори да сте ги ценили. Сега кадърните са извън БГ и цените на тези услуги са и ще са високи.

8.   Какво? Три хиляди!
Тези много са се засилили на бърза печалба.
Какъвто и да е ремонтът, каквито и да са монтажните дейност, трудът на майсторите не струва три хиляди лева.

9.   Баня с мерак и добър майстор за малка баня смивка и душ отделение - 7 до 8000 лв преди три години- проект, материали, разбиване, душ, мивка, шкаф, стъкло между душ-отделението и мивката, нова врата, шкаф под мивката, мивка, чешма, душ, таван с гипсокартон, нови плочки с хидроизолация под тях и нови лампи, канали за електроинсталация и тръба за пералня, нови мръсни канали в рамкитена банята. Направи си сметка само материалите и от там започвай. помощникът на майстора взимаше по 50 лв на ден преди три години. При нас нищо скъпо и уникално, но от средния клас.

10.   Зависи какво точно ще правиш, добре е да уточниш какво точно и какъв клас искаш, защото мнго зависи. Шурея преди 3 г. мисля си прави баня 2 квадрата. Разкърти старите плочки, смени тръбите, нови плочки (вкл. и стените), пакет с итонг (да не се виждат тръбите), бойлер, тоалетна, мивка, душ, шкаф, окачен таван и му излезе 3 бона крайна цена с материали, труд, всичко. И гледаше всичко да е изгодно или на промоция, нищо скъпо и луксозно, а просто прилично. Аз преди 9 г. правих същото на подобна баня - 2 бона, но тогава цените бяха доста по-евтини от сега. По сегашни цени щеше да ми излезе пак около 3 бона.

11.   На нас нш излезна 2500 лв.

12.   1 е прав/а.

13.   За работа 1500 най-много, материали и оборудване 1500 също максимум. Всичко останало е кожодерство. На мен един майстор само за работа ми искаше "за начало" 3 000, можело и повече. Не му се обадих повече, нахалник.