Споделена история от Семейство

Отвратена съм от някои деца
Здравейте, живея близо до парка и често ходя там, с приятелки или сама. Сядам на някоя пейка и чета книга или пък снимам с фотоапарата.

Често покрай мен минават деца и ги слушам какво си говорят... И просто нямам думи. На такива глупости, цинизми, грубости и простащини се наслушах от хлапета на видима възраст от 11-12г. А иначе добре облечени, още невинно изглеждащи отвън, но с покварени мозъчета.

Уж са заедно, а се обиждат помежду си с най-цинични и гнусни изрази.

Аз ли нещо съм старомодна, просто ме отвращават такива деца без елементарно възпитание, нагли и цинични. Разбирам че интернет и улицата ги възпитават днес, а ние нямахме такива екстри и затова не знаехме много неща и не стигахме до такива крайности, дори да е имало конфликти...

Още съм млада и не съм станала майка, но се ужасявам от мисълта че и моето дете може да стане такова... Ужас.

Коментари

1.   Аз съм майка и гимназиален учител. Такива са - точно такива, каквито ги описвате. Разглезени, невъзпитани, вулгарни, неамбициозни - да не говорим, че 80% пият, пушат и се дрогират. Моето дете е още малко - тепърва ще е в първи клас и ме е страх - не, по-скоро съм ужасена, какво следва. Колкото и да говориш и да възпитаваш, и да наставляваш - то попада в тази среда, стреми се да се впише и...
Не ми се мисли.

2.   На 14 съм и се чувствам по същия начин за връстниците ми. Да не говорим за по-нататък. В нашия град е още по-зле.

3.   Да, това са деца с лоши гени и лоши родители. Затова много внимавам с кой общува детето ми и понякога не гу пускам да си играе на някое места...

4.   Ще стане. Неизбежно е. Родиш ли го в България - точно това ще стане. Успех!

6.   Такива са децата във вкъщи едни, а на улицата - други.

7.   И ние в пубертета сме се "обиждали" така. Това е част от закачката помежду им и не вярвам да влагат лоши чувства. В тази възраст децата не мислят какво правят, действат и говорят импулсивно, но се израства.

8.   Истина е, че сега масово децата са разглезени. Но нека това не рефлектира върху теб и бъдещите ти деца. Имам бебе и не го мисля това, и мен ме дразнят такива глезанчета, но какво да се прави.

9.   То и аз съм отвратена от някои възрастни, особено тук... такъв е живота. Шарен свят.

10.   По-добре не пишете такива теми, че ей сега лелките и чичаците веднага ще почнат да дрънкат как те на тяхната възраст са били същите и кви ли не глупости са правили.

11.   Не се притеснявай за своите деца, защото там ти ще играеш много голяма роля във възпитанието.
Понеже често пия кафе на двора или на терасата, която е към улицата, много пъти съм ставала свидетел на детските игри и караници. На базата на всички деца с лоши думи в речника си, има и възпитани, усмихнати и добри дечица. Това, което аз съм забелязала е, че децата попиват като гъби от изказа на родителите си. Псуващите деца са основно тези, чиито родители псуват. Не, че по-обраните деца не са научили някоя друга мръсна дума, но или не го използват, или го правят много рядко.
Точно срещу мен живее много добро семейство от спокойни и интелигентни хора. Нито веднъж не съм чула детето им да псува, но за сметка на това съм го чувала да обяснява на другите, че това е лошо и не бива да се карат. Разбираш ли? Децата попиват от родителите си, а родителите имат правото да решават, с кого да събират децата си.

13.   Някои родители твърде много отговорност прехвърлят на "улицата". И край мен е имало много хора, които псуват, но аз така и не се научих. Адски ми е некомфортно да изрека неприлична дума, дори във виц, разказ на случка, сред близки хора, обзема ме срам и просто не мога. Не си спомням нашите да са ми са се карали, но майка ми е същата. Скоро ме напсува един шофьор, докато я карах към тях, ама яко и цветно. Искахме да разкажем на баща ми, но никоя не можа да се пречупи да цитира тирадата. А пък мъжът ми би се смял с дни... Исках да му разкажа, ама нямах желание.

14.   До ном 4. Не си прав/ ва, живея в Щатите и по мои наблюдения и тук е така с подрастващите, светът се побърка, както каза някой по - нагоре, в къщи са едни на улицата са други.

15.   На 16 съм и забелязвам всичко това. Не само по улиците. И в училище. Отвратително е.

17.   Само като прочетох първите думи глупостти цинизми се отвратих от тези деца.