Споделена история от Семейство

Емоционален тормоз
Искам да попитам хората, които влизат тук и четат истории случвало ли ем се е подобно нещо и как биха реагирали на него. Ако сте на 30 години и от скоро живеете със едниният от родителите си, защото не сте имали друг избор. Но преди това дълго време сте били самостоятелни. А този родител е вечно недовлен от вас и върви след гъзът ви и ви прави забележки на всяка крачка. Вечно е намръщен и често ви казва какво си мислите вие за него, че ще го уморите или неща от този род. И колкто и да се стараете да му помагате, да му засвидетелствате внимание и уважение, все се случва нещо, че ви жегва с някоя дума и ви разтройва. А после ви се извинява. Но, до следващия път. Пред хора често ви сече и обича да ви поучава, без да иска прави така, че ви злепоставя, обича да се обяснява на непознати хора и разкрива не само своя но и вашият личен живот.
Инфантилен и на пръв поглед много наивен, но в същото време усещате в поведението му към вас една подтисната пасивна агресивност. Не вика, не се кара, не избухва, но често конпенсира всичко това, когато сте емоционално уязвим и имате нужда то подкрепа и разбиране, просто знае как да ви натисне там, където най-много ще ви заболи. Често се опитва да ви вмени чувство на вина, като използва шаблони, като " Какво направи пак? ", " Ще ме умориш" и подобни, за ситуации в които няма никаква причина да използва подобни изрази. Пример: На работното ми място, където работя имаме сот и много чувствителна аларма. От няколко дена вечер, когато всичко е заключено нещо я активира и ни търсят за да видим какво е.. Споделих го това на родителят си от женски пол и първита й приказка беше " Какво пак си направила? " Веднъж срещам стар съоченик и си говорим нещо на гарата и тя е с мен. И изведнъж се включва в разговора да му каже, че ме уволнили от работа.... което мислех да не споменавам. И много най-различни такива неща.. Никога не съм мислила да посягам на живота си, аз обичам живота си и себе си като цяло, но е имало случаи след разгори с нея просто едвам съм се сдържала, да не си причиня някоя рана или пък нещо по страшно... Тези желания имам само, когато е използвала всички тези методи описани по-горе в момент, когато съм по чувствителна и на вместо подткрепа срещам упреци.

Коментари

1.   Аз бих се махнала от такъв родител. Така и направих де. Живота е един, няма да го похабявам за да угодя на болен мозък.

2.   Зако живетте заедно?
Зако излизате заедно?
Зако не се отделиш?
Какво очакваш да се промени ри или искаш тотално да поледееш?
Всеки да ки живее живота си. На 30 си.

3.   Спри да ѝ споделяш каквото и да било! Говори си с нея само общи неща, и само когато дава мноого зор за мохабети, като гледаш повече да я излучваш и по-малко да говориш ти. Откажи се от идеята, че някога поне за едничко нещо би ти дала съчувтвие или поне разбиране. Така ще ти стане по-леко.

4.   Не ми се е случвало такова нещо, но, ако ми се случи(аз и не бих позволила да се стигне чак до нещата, които ти изброяваш), директно си хващам багажа и се изнасям на квартира сама(ако нямам достатъчно пари с приятелки). Не ме интересува майка ли ми е, баба ли ми е, стринка ли ми е.. Някой унижава ли ме по начина, който си описала директно е вън от живота ми и окото ми няма да мигне.

Ж. 25г.

5.   съвет от мен търси си квартира в най скоро време в началото ще е трудно, но ще си много по добре след време недей да отлагаш и да мислиш, че ще се оправи положение.....

6.   Това ли е при теб? Има и по-зле-не само психически, но и физически тормоз-истеричка, която ми направи белези по носа, тъй като носех очила, като ме удраше. Въпреки че не живея с нея от много години, емоциовалният тормоз продължава, тъй като съм финансово зависима от нея, тъй като с работата е трудно. Сао да уточня, че съл разведена и ми гледат сина в момента, който е при тях, тъй като ми се налага да излизам в чужбина.
Просто приеми, че това е характер-властна жена, обичаща да командва и да си налага мнението, имам чувстовото, че не понася изобщо жени, вкл. и собствената си дъщеря. Забелязах, че такъв властен характер и вечно мрънкане, съчетано с истерия е типична черта на хора, употребяващи алкохол с години. Не обичам майка си и баща си, това е, но не можем да ги избираме.
Така че, ицнеси се на квартира колкото се може по-скоро. По-добре да мизеруваш, но няма да търпиш психически тормозл

7.   Аз съм жертва на емоционален тормоз.