Споделена история от Семейство

Аз ли мисля грешно?
Здравейте, аз съм жена на 24 години.
С мъжът ми, сме заедно от 6 години и имаме 2 малки деца, момче и момиче.
Гледах си децата до преди 1 година, но, тъй като парите ни са малко започнах работа, а децата започнаха да ходят на детска градина, за да можем да вързваме 2-та края. Плащаме висок наем, а и сметките си вървят, а храната няма даже да я коментирам...
Мисля че всеки има нужда да расте, да се изкачва в живота, да постига нови цели и т. н., но, мъжът ми явно не мисли така.
От 18 годишна възраст работи в една и съща фирма (в момента е на 27), за нищожни пари, до никъде не стигат, а работното време е от 8 до когато свърши и е изключително натоварващо.
Родителите ми са му предлагали по-добра работа, по-добре заплатена, не толкова натоварваща, но, той си знае неговото.
Парите наистина не стигат за нищо, така че решихме че ще е добре да започне да кара курсовете за категория C, последователно и Е и така да стане между народен шофьор за да сме по-добре в живота. Да, но това продължава вече от почти 3 години, а той все още е минал само листовките. Все е изморен, свършва късно работа и не може да се яви в часа, или някакво друго извинение...
Семейството му също е свикнало да се задоволява с малко и живеят на принципа-Получавам малко на месец, но, поне е точно.
Не мога да живея така. Писна ми всеки месец да мисля кое да платя, а и нямам кой да ми помогне. Не помня последният път в който съм си купила нещо, в който ми е подарил нещо... Отгоре на това и пуши, което ни събаря още повече. Обичам го въпреки всичко, имаме 2 прекрасни деца, но искам да им осигуря и хубаво бъдеще. Искам да се върна в България, да направим ремонт, да живеем уютно, да сме щастливи... Каква е ползата да работим цял месец като идиоти, като в почивните дни нямаме тек стотинка даже да излезем... Как да го разтърся за живота? Как да го накарам да си отвори очите, да иска повече от живота?

Коментари

1.   Пишеш, че сте в Чужбина ли? Няма как да го караш, ако не иска, варианта е ти да изкарваш повече. Много хора са така
..

3.   Въпрос на нагласа. Най-добре ходете заедно при добър психолог и обсъждайте проблема.

5.   С мъжа ти имате различни представи за живота, което е лошо за един брак. Тук не става дума дали днес да ядете картофи или ориз, а как да се развивате. Когато не гледате в една посока и той е на мнение, че е достатъчно да изкарва колкото да не умрете от глад и просто да съществувате, трудно ще го убедиш, че трябва да работи над себе си и да се развива за общото добро.
Или трябва да се примириш, че цял живот ще броите стотинките и просто ще я карате някакси, или ти започни да се развиваш и да изкарваш повече пари. Уморително е да дърпаш напред семейството, но като види, че губи лидерската роля, може да се стресне. Разбира се, има вариант да се разделите, но понеже пишеш, че го обичаш, не е вариант поне засега.

6.   Булче, не мислиш ли, че малко късно си се сетила, че искаш нещо повече в живота? След като народи две деца!
Говориш за него и родителите му, а към себе си и към собствените си родители, защо нямаш изисквания? Родителите ти само на него ли могат да предложат работа за повече пари?
Казваш решили сте, той да става международен шофьор, но май той участие в такова решение не е имал? И желание да върши такава дейност няма, това е доста труднна работа, не е просто шофиране. Мислиш ли как се сменя спукана гума на ТИР, а ако се спукат две гуми наведнъж, как се лепи гума на камион на пътя в някой джендем? Как се кара понякога 2 км ТИР назаден, като се набухаш с камиона в тясна селска уличка да разтоварваш/товариш.
Живота е труден, така е, на никой на този свят не му е лесно. Когато ти се иска нещо би трябвало да се лишиш от друго.
Ако се задоволяваш с малко, примириш се с по евтина квартира и положиш усилия, и ти да изкарваш пари, може би ще събереш пари за мечтата си да ремонтирате.
Мъжът ти може да върши неговата си работа, щом и до преди година е издържал жена и две деца на квартира със заплатата си, значи не е чак толкова ниско заплатен. Добре знаем че в чужбина работодателите и законите спазват и увеличават заплатите на работника си всяка година. Можеш да му предложиш да смени фирмата, ако в друга за подобна длъжност има по добро заплащане, но да го караш да сменя професия и то такава която ти си избрала, не е правилно. Нова професия не се учи лесно и не всяка професия става за всеки.
Малко е смешно в 21 век жена да казва, че й се наложило да работи, а децата да са на градина. Та това е нормалното майката да работи а децата да са на градина. Късно си почнала работа щом и второто дете е достигнало възраст за градина.

7.   Булче, не мислиш ли, че малко късно си се сетила, че искаш нещо повече в живота? След като народи две деца!
Говориш за него и родителите му, а към себе си и към собствените си родители, защо нямаш изисквания? Родителите ти само на него ли могат да предложат работа за повече пари?
Казваш решили сте, той да става международен шофьор, но май той участие в такова решение не е имал? И желание да върши такава дейност няма, това е доста труднна работа, не е просто шофиране. Мислиш ли как се сменя спукана гума на ТИР, а ако се спукат две гуми наведнъж, как се лепи гума на камион на пътя в някой джендем? Как се кара понякога 2 км ТИР назаден, като се набухаш с камиона в тясна селска уличка да разтоварваш/товариш.
Живота е труден, така е, на никой на този свят не му е лесно. Когато ти се иска нещо би трябвало да се лишиш от друго.
Ако се задоволяваш с малко, примириш се с по евтина квартира и положиш усилия, и ти да изкарваш пари, може би ще събереш пари за мечтата си да ремонтирате.
Мъжът ти може да върши неговата си работа, щом и до преди година е издържал жена и две деца на квартира със заплатата си, значи не е чак толкова ниско заплатен. Добре знаем че в чужбина работодателите и законите спазват и увеличават заплатите на работника си всяка година. Можеш да му предложиш да смени фирмата, ако в друга за подобна длъжност има по добро заплащане, но да го караш да сменя професия и то такава която ти си избрала, не е правилно. Нова професия не се учи лесно и не всяка професия става за всеки.
Малко е смешно в 21 век жена да казва, че й се наложило да работи, а децата да са на градина. Та това е нормалното майката да работи а децата да са на градина. Късно си почнала работа щом и второто дете е достигнало възраст за градина.

8.   Женена си за безотговорен смотаняк.

9.   Има две деца и отказва да се развива, какъв е този мъж и баща? Ако за теб не иска, нищо не го оправдава, че не се бори за по - добро бъдеще за тях, похвално е, че ти също работиш но явно не ви стига. Наистина неприятна ситуация, човек трябва да мисли добре с кого се обвързва.

10.   Ох леле, като гледам някои коментари, просто ми настръхва косата... Виж, момиче... разбирам всичките ти проблеми, разбирам, че имате дооста кавги и неразбирания, но и вярвам, че бракът ти може да бъде спасен!! Сигурна съм, че този човек няма жажда за живот поради някаква причина и мисля, че тази причина са родителите му. Смятам, че точно с тях трябва първо да говориш, за да могат те да те разберат и да поговорят със сина си. Ако това не се случи по план, съветвам те да се свържете с трето лице, а именно психолог. Сигурна съм, че там ще намериш някой, който да те разбере и да знае как да ги помогне. Животът е пред теб, дерзай и не се отказвай от хората, които обичаш и имат нужда от някой, който да им помогне!! Успех, бъди силна!

11.   Може да не иска да започва работа при родителите ти, не иска да е с връзки. Ако стане международен шофьор с месеци няма да го виждаш ще си хване друга може би. Според мен много си се фокусирала над материалното. А и като толкова много искаш почни ти работа. Ти въобще обичаш ли този мъж. Само знаеш да мрънкаш. Аман от такива като теб.