Споделена история от Семейство

Мама ме изложи.
Ще се опитам да съм кратка. Вчера бях с майка ми на разходка след като си продадох учебниците. Докато си вървяхме видя една нейна приятелка която, нека да кажем е от София, а ние живеем в Пловдив(не искам да споделям истинска информация).

Те са били най-добри приятелки в училище и не са се виждали от 10години. Жената си има син на моята възраст. Аз понеже съм срамежлива и не обелих и дума и си бях на телефона през цялото време. Мама по едно време ми се караше за това, ама аз какво да правя? Аз не мога да се социализирам. Ще се изложа само пред момчето и жената.

Та, мама почна да и споделя за семейните ни проблеми. До тук добре. Приятелки са и трябва да си казват тези неща. Но после почна да споделя излагащи неща за мен, от сорта че съм страшно непохватна и такива. То през това време си писах с една приятелка и тя ми каза че и майка и прави така. Момчето почна да се смее, а на мен ми стана неудобно. Та аз като си намеря приятели и мама почне да си говори с майките им, тя ще ме изложи. Представете си ако си намеря гадже (невъзможно, защото съм грозна и дебела)...

Вашите родители правят ли така? Правилно ли е? Трябва ли да поговоря с мама за това?

Коментари

1.   Да, говори с нея и и обясни как се чувстваш след нейните приказки с други хора в твое присъствие.
На никой не би му било приятно да чува,че бил непохватен и други такива.Ако те уважава като личност...но явно те счита още за малка и глупава, не би трябвало да те поставя в ситуация, в която да се чувстваш неудобно и злепоставящо пред хората.

2.   Успокой се, мила, момчето едва ли е приело нещата толкова навъте, може би просто машинално е пуснал този смях, колкото да не е неловко. Искам да ти кажа, че ти изобщо не си грозна, не се срамувай от нищо, рано или късно ще намериш правилните хора. Не се притеснявай за това. Все пак говори с майка си - кажи й да не говори неща за теб, когато се вижда с майки на твои връстници, защото не ти е приятно. Успех, миличка, и никога повече не казвай, че си грозна! Не е така!

3.   Не мисля че си грозна и дебела - няма такива неща -

4.   Когато си намериш приятели ще си илизаш с тях и на тях няма да им пука кво казва майка ти, те ще искат да с теб а ти се гримирай и си сложи готини дрехи дръж се готино и всички ще те харесват аз съм момче и ти го казвам защото такова момиче от нашия квартал което беше дебело и уж грозно а като се направи и се усмихна и е вече в нашата компания и много готин човек и аз я харесвам а аз съм най популярното момче в даскало и ревнуват много момичета от нея защото тя е всеки ден в нас! Бъди себе си!

5.   Аз си мисля, че последният ти проблем е, че майка ти те е "изложила".

6.   Мисля, че не е учтиво да си пишеш на телефона, когато си с майка ти и приятелката й. Поне от любезност е редно да се откъснеш от телефона и да размениш две три приказки с нея или просто да помълчиш. Не е права майка ти да говори за недостатъците ти пред приятелката й.