Споделена история от Семейство

Отгледана съм от нарцисист...
Здравейте, момиче съм, на почти 15, родителите ми са разведени от 5 години и живея при майка си заедно с по-малкия си брат. Наскоро имах проблеми с майка си и не знам всъщност кой бе виновен, защото признавам, че и двете бяхме донякъде...
Тя винаги ми повтаряше някакви неща с баща ми, какво бил направил, какво ѝ казал, как я обидил и така нататък, но постоянно казваше, че той бил нарцисист.
Аз никога не я слушах и не ѝ вярвах.
Смеех ѝ се, тъй като звучи малко налудничево, ей така да реши каква болест има. Но днес НАИСТИНА СЛУЧАЙНО забелязах на телефона ѝ как търси “децата на нарцисистите” в гугъл. Потърсих същото от моя телефон и прочетох първите няколко статии. Осъзнах, че почти всички характеристики за дете, страдащо или страдало от родител нарцисист, отговарят на мен. Аз съм свръхчувствителна, без капка самочувствие, неуверена в себе си, не знам коя съм и какво искам, постоянно се опитвам да вндрявам ред вкъщи, понякога се държа като пълен егоист, признавам си, но наистина се боря с това и давам всичко от себе си да върша неща и за другите и т. н. Страх ме е от това, което трябва да направя и не знам как да се справя с проблема си. Ако имате опит или знаете какво да направя, дали да се свържа с терапевт или друго, моля да споделите! Ще се радвам да чуя и вашите истории!! ❤️

Коментари

1.   Почти във всеки човек има нотка нарцисизъм, но има хора с патологичен нарцисизъм и именно те са опасни за околните, защото те са толкова самовлюбени и са супер егоисти, че могат да объркат живота на много хора. Жив пример, Бойко Борисов е такъв, сега друг нарцис се готви да ни трови живота, това е Слави Трифонов, който е по патологичен и от Бойко. Хитлер е бил непоправим нарцис и знаем в какво го превърна тази болест.

2.   Това е поредната любима думичка на днешните кифлички - "нарцисист". Чели недочели разни статийки в нета и стават професори по темата.

Според тях всеки който не им играе по свирката, е нарцисист. Успоредно с това са абсолютни егоисти. Опа, чакай малко - това не ли е адски близко до психопрофила на нарцисиста? Сещаш ли се колко тъпо изглежда това отсрани?

Да вземем например теб - ти самата признаваш, че си "пълен егоист". Ако вземем предвид фактът, че повечето жени рядко имат обективна самопреценка, това значи, че щом ти се самодефинираш така, означава, че другите едва те изтрайват. За майка ти даже не искам да коментирам но ще ти дам една идея - що не пробваш да поговориш с баща си да видим той какво ще ти каже и как ще ти го каже. Вече си голяма, сама можеш да прецениш кой говори истаната и кой преувеличава. Кой знае, може би ще останеш учудена от резултата.