Споделена история от Семейство

Въпрос
Здравейте. Искам да питам дали в живота Ви са се случвали много лоши неща, ако не сте слушали съветите на родителите си? Под лоши неща имам предвид да изгубите някой от семейството си, да не Ви се получава в никаква работа и т. н. В тежка ситуация съм относно избор, но знам, че родителите ми никога не биха подкрепили такъв избор, ако бяха живи. Страх ме е и няма на кого да кажа, имам лели и братовчеди, но те не разбират, говорят ми глупости или се подиграват.

Коментари

1.   Виж сега, помисли какво биха те посъветвали родителите. Те ти желаят доброто. Иначе животът ни дава уроци.

2.   Някой от хубавите неща в живота ми са се случили именно защото съм направила точно обратното на това, което са ме съветвали родителите ми. Някои от най-големите ми грешки са били в резултат на последван техен съвет. Родителите ти мислят доброто, но съдят от позицията на своите преживявания и опит и не винаги могат адекватно да оценят обстоятелствата и какво в крайна сметка е най-добре за теб.

3.   Трябва малко повече конкретика в това което питаш, уроците са точно това да вземаме сами решения,когато ни се струва,че е най-трудно

4.   Напълно подкрепям номер 2. Родителите ни мислят доброто, но гледат от своите камбанарии и това което на тях им се вижда "добро", често изобщо не е такова всъщност.
Най-добрите решения в живота си съм взел със собствената си глава, често през яростната съпротива на родителите си. И сега, гледайки назад - съм благодарен че съм послушал себе си и сърцето си, а не тях.
Именно благодарение на това, сега имам възможностите да им помагам и да ги подкрепям в приближаващата старост. Ако ги бях слушал, щях да мога само безпомощно да гледам.
Слушай сърцето си.

5.   Номер 2, не мога да дам по-конкретна информация. Имам нужда да споделя, трябва ми сериозен съвет, но не мисля, че мога да обясня всичко в сайта и в темата. Някой да знае поне някой онлайн терапевт или психолог, на когото да споделя? Нищо друго не ми идва наум, не зная какво да правя. Пак казвам, лелите/чичовците и братовчедите ми няма да ме разберат (пробвах), само се подиграват или дават неадекватни съвети.

6.   Здравей, чак много лоши неща не са ми се случвали, но много съм бъркал, когато не съм слушал съветите на дядо ми! Затова, един съвет от мен, питай някой възрастен човек с опит! Житейския опит, има голямо значение, грешките които съм правил като по-млад, не бих ги правил сега, имам вече опит...

7.   Авторе, няма как някой да ти даде адекватен съвет, без да знаем за какво става дума. Понякога родителите са прави, поглеждат на ситуацията от позицията на опита си, а понякога - не, просто не са в час с нещата. Всички хора понякога са прави, понякога - не.
Като не искаш да дадеш детайли, просто вземи решение сам. Забрави психолога, те никога не дават решения, а те карат да погледнеш на ситуацията отсртани, да разбереш какво те плаши, какво всъщност те спира и т. н.

8.   И понеже ти трябва сериозен съвет, го търсиш тук от анонимни хора, които въобще не знаят за какво става дума, защото не искаш да обясниш повече? Когато въпросът е несериозен, няма как и отговорът да е сериозен. Хората са ти отговорили просто по принцип, както е било при тях, но това не значи, че така може да е и при теб в конкретния случай. Освен това, каквото и да решиш, последствията ще ги носиш ти, а не ние тук. Като ти трябва психолог, отиди и си направи консултация в кабинета му.

9.   Израстнах без майка и баща.