Споделена история от Семейство

Няма къде да отида с бебе на 9 месеца
Аз съм жена на 30 години, живея със бащата на детето ми(който не го припозна) от 4години. Преди него имах брак, от който имам 2деца, които останаха при баща си. Със този човек който живея има 3деца с моето стават 4, но не е на негово име. Първите 2деца са от първата му съпруга, 1има от втората и 1 от мен. Мисля, че няма смисъл от обяснение 3 4деца от 3различни жени мисля че ви е ясно. Ако тръгна да разлазвам моята история, ще напиша роман затова давам искъсо. В живота си направих ужасно много, ама много грешки повечето от които са непростими и най-голямата грешка е този човек, който в момента ме гони с 9месечното ми момиченце. Нямам къде да отида, нямами пари да се издържам. Най-голяма ми грешка в живота, доверих се провалих живота си и на децата си. Не ми се живее, но като гледам това малко съкровище, тя няма вина ното което и да друго детенце за грешките на родители те си. Окаяна съм, е
Виновна съм, никога няма да си простя, ама никога. За това малко ангелче, всичко ще си дам, не искам да я оставям както другите 2останаха. Та бащата на милото ми момиченце ме заплашва че ще се обади в закрила, ако не се махнем от негота къща. Щели да я вземат от мен, защото съм оставила 2 и съм нямала средства и къща за да я гледам. Моля ви помогнете ми, искам работа и подстлон, една стаичка за да има къде да си отгледам детенцето. Моля ви за помощ. Ужасно много имам нужда от помощ, Майка ми е в чужбина но не мога да замина заради издръжки а и
Тя е омъжена, баща ми е тук, но се отказа от мен. Моля ви, ако не беше дъщерипката ми, нямаше да търса помощ, аз и на улицата щях да живея, но ще се боря за нея, за нейното щастие. Знам че ще е без баща, от което много боли. Но нямам друг избор, . Моле ви помогнете ми.

Коментари

1.   Иди провери в социална, за майки предлагат помощ. Какъв е този, с какво му пречи те, издръжка ще дава ли? Други роднини, познати?

4.   Майка ти ти е варианта, как не можеш за заминеш, каква е връзката с издръжките?

6.   Съжалявам да го прочета.
Не знам как сте си позволили да бъдете толкова наивна и да родите дете от този боклук.

7.   Не знам как точно очакваш да ти помогнем тук. Потърси социалните или организации за защита на жени. Има защитени жилища, в които можеш да се настаниш временно с детето докато намериш друг вариант. Иначе грешките ти няма да ги коментирам, че ще стане прекалено дълго.

9.   Виж ЕсоЕс селищата в интернет. Потърси други неправителствени организации.Сещам се и за отец Иван. Свържи се с него,той ще те защити. И искай от майка ти пари.

10.   Как ?!!... Защо по дяволите си оставила мъж и две деца за ... Човек като този който описваш ?!! Жено ?!!.. Защо ?!! Толкова много ли е значел за тебе че си се отказала от семейството си ?!! От децата си ?!! С какво те е спечелил такъв човек и те е отчуждил от собствените ти деца ?!! Къде ти е бил умът ?!! Дори не съм моралист и ти се чудя !!! Казваш че децата нямали вина , ами ти ?!! Дори циганите в моя край не си оставят децата !!! На въпроса ти , предполагам че ще ти окажат съдействие от някоя неправителствена организация , само потърси в гугъл какво смяташ че ти трябва . Но преди да правиш каквото и да било поискай прошка от бившия ти съпруг и от децата ти . Знай че просто няма да ти потръгне в живота докато не го направиш и не я получиш . Кармата е силно нещо и сега ще ти се връща бая тъпкано за действията ти . Нищо не остава неизплатено на този свят . Дано ме разбираш . Извинявай ако съм те обидил , но понякога нвкои истини не са приятни , особено ако ти ги посочва непознат човек ...

12.   Зарязала си съпруга и децата си заради пеперудите в стомаха ли?Дето все със тях се оправдавате за да изневерявате.Ама като се чукна в горния праг,видя долния,нали?Сгрешила си,сгрешила,че си напуснала семейството си,всички грешим,но за чий ти беше и дете да раждаш?Не събра ли две и две,че на човек,зарязал три деца от две жени не може да се разчита?Бързаш да раждаш,а това е дете,не е кръпка да го разпориш или вещ,да го скриеш някъде.Колко е права народната мъдрост,че това,което сам си направиш цялото село да се събере не може да ти го направи.Потърси социалните,със сигурност ще направят нещо,тук е анонимно и дори да искаме -защото има много добри и състрадателни хора-но заради анонимността не можем да ти помогнем.И най-важното-опичай го тоя акъл дето го носиш в главата си,престани да вършиш глупости.

13.   Здравей аз съм мъж на 37 години живея в Германия
Много бих искал да ти помогна но незнам как да се свържа с теб?

14.   Самаряни е това, за което аз се сещам. Имат горещ телефон.

15.   Имаш веднъж право на помощи като самотна майка и веднъж право на издръжка от бащата - произходът е доказуем. Нека не си мисли, че ще се размине току-така. Вместо той да те плаши със закрила на детето, потърси ти там консултация, както и при социалните - веднага си запиши час.

16.   Потърси организации, който предлагат жилища точно за жени в твоето и подобно положение, и в този случай никой няма да ти вземе детето, а ще получиш подслон и помощ. Вариант две ако бившия ти мъж е добър човек и няма нов живот с друга жена до себе си, да поговориш с него, да се върнеш при семейството, да обясниш, че си сгрешила и на добра воля да ви приеме. Друг вариант мисля, че нямаш освен ако майка ти не желае да ти изпрати пари и да ви прибере при себе си, в общи линии е това.
Другото да оставиш детето на ясла, но мисля, че поне 10м трябва да има навършени, не съм сигурна, но може да пипиташ и да започнеш работа веднага, което значи сегашния да изчака още месец, за да се изнесеш, но този вариант може да ползваш и комбинирано с първия, защото хем ще се изнесеш, хем ще можеш сега или след няколко месеца да хванеш живота в ръцете си. Обърни се към организация, изхода е това.

17.   Обади се в някоя организация помагаща на жертви на домашно насилие. Те ще ти съдействат да си намериш работа, ще ти дадат временен подслон докато си стъпиш на краката. Даже и мъжът ти да не те бие, самият факт, че те гони с бебе на ръце говори що за човек е, това също си е насилие. Потърси помощ и то бързо.

18.   Мила, първо изключително съжалявам да го чуя! Ето тук оставям линк към сайт със по- мънички но и по-евтини апартаменти, ако искаш разгледай и други ако ти трябват по-големи. Напиши града в който живееш. Ето го: https://m.imot.bg/results?rub=2&type_home=2~1&currency=1&extri=13&sort=1 ( ако линка не е активен, сайта се казва imita.bg) И помоли майка ти да ти изпрати пари от чужбина за апартамент. Ако имаш поне средно образование ( а аз мисля че имаш ) за работа няма да е толкова трудно. Дето се вика, може и сервитьорка да станеш някъде. Това от мен. Моля те, коментирай от време на време под тази история, да видим как си. Много ти съчувствам и пожелавам с бебчето да си намерите дом по-скоро. А на тоя боклук не му обръщай внимание. Късмет ❤️

20.   Отговарям ти веднага, тъй като аз бях в сходна ситуация-на квартира, без работа от много време, родителите ми не ме искат, само синът ми и така.
Вариантите не са много-отиваш в областние град и те настаняват за период от 6 месеца в Защитено жилище, регистрираш се в БТ. След това, се подават документи за еднократна финансова помощ, за Варна тя е 350 лв.
Мобилизираш всичките си сили да търсиш работа, докато имаш право да седиш там, детето ще може да започне ясла.
Тъй като бащата не е припознал детето, не знам дали изобщо имаш право на издръжка. Трябвало е да го убедиш да го признае.