Споделена история от Семейство

Как да говоря с дъщеря ми...
Моля модераторите да одобрят темата ми! Тежка е чисто човешки. И категорично реален случай.
Провокирана от въпроса на 10 годишната ми дъщеря защо баща и е мнооого възрастен, запитах се какво да и отговоря все пак... Самата аз, отгледана от възрастен баща, ми е ясно, че това е модел, с който съм създала семейството си. Казах и, че е съдба, аз съм живяла точно по този начин, че моят собствен баща е бил стар... че баща и много я обича.. Минахме през много трудности, нямаме брак /подпис предстои като факт го споменавам/но връзката ни е изключително стабилна вече 15 години. Обичам бащата на детето си и той мен.
Обикновени хора сме, без много доходи -и двамата
Единственото ни дете, желано, обичано, късно родено обаче... Късно се срещнахме...
Какво да и кажа, не зная... Това което и казах, достатъчно ли е? !
Моля хора под 35 години(или незасегнати лично от подобен случай/ да не коментират! Съзнавам че звучи дискриминационно, но на 15 няма как да имаш житейски опит като на 55..

Коментари

1.   Само не казвай, че искаш този "модел" да продължи и при дъщеря ти.

2.   Аз съм на 31, съпругът ми е на 48 и тази година станахме родители за първи път. В бъдеще планираме още деца. Дъщеря ти няма право да те съди. Обясни й, че си се влюбила в баща й и възрастта не е от значение в любовта. Колко известни личности стават родители на късни години, особено мъжете. Може да й дадеш и такива примери.

3.   Боже, на 48 да се планират още деца? Супер безотговорно. 48 не е новото 28, моля ви се...спрете с Холивуд, дето ставали бащи на 70 години. Те имат по 70 милиона за всяко дете...

4.   Според мен е било достатъчно да й кажеш, че възрастта на баща й прави неговата любов към нея още по-голяма! И това само има значение.
Без фаталистични и съдбовни нотки...

Ж46 със съпруг на 51 и бебе на 15 месеца
(с родители, които са били и двамата на 23 при моето раждане, а мама почина преди 14 години... ето ти анти-пример! )

5.   Известните личности хич не ги давай за пример, номер2, защото те поне са богати и съответно ще имат пари да ходят по скъпи лекари при нужда, а при смърт на възрастния децата им ще ходят по скъпи топ терапевти.
Да ви е живо и здраво детенцето, но такива като вас не е редно да парадирате и да се опитвате да се изкарвате нормални.

6.   От номер 2: откъде знаете какво ни е финансовото състояние? Не сме милионери, но можем да си позволим да гледаме преспокойно 3-4 деца. При някои хора така се стича животът и създават семейство по-късно. На около 50 има много енергични и добре изглеждащи мъже. Ние продължаваме със семейното планиране без да плащаме данък "общевено мнение". Съветвам авторката и всички в нейното положение да направят същото и да отстояват решенията си дори пред собствените си деца.

7.   Аз съм в подобно положение, само че с 2 деца. Какво да ти кажа: още когато сте решили да създавате дете с възрастния си мъж, е трябвало да помислите за подобен въпрос (защо бащата на Х е на 35, а ти си на 65 примерно).
Какво можеш да отговориш - ами животът е шарен, хората са различни, срещат се и се събират на различна възраст. Важното е да се обичат, разбират и да са добро семейство. Сега кофти фактор ще е ако живеете в малък град и останалите семейства около вас са с млади родители. В големия град хората доста по-малко се интересуват от останалите около себе си.

8.   Аз съм на 49, препитавам се с умствена дейност най-общо казано, тренирам, качвам върхове в планини, карам ски, гмуркам се и се спускам в пещери. Имам малки деца на по няколко годинки и не съм богат.
От 17 годишен се смея на 20 и 30 годишните дядовци.
Тъй че не ми говорете за възрастови граници.
Един истински мъж и на 70 години може да заплоди всяка здрава жена в детеродна възраст- това го казва биологията.
Всякакви теории за ама аз, ама той, ама тя не са биология.
Пък за хората, те така или иначе ще намерят за какво да ви одумват, тъй че темата за възрастовата разлика е добра - винаги ще знаете по коя тема ви оплюват.

9.   Дай повече подробности - ти на колко си, той на колко е...

10.   3 Щом искат, майката е млада, но и бащата може дълго да живее, важно е желанието, пък и до 48 може да е спести и да има какво да остави. То и на 30 няма човек гаранция, че живота ще му е много дълъг. Нека се обичат хората и да се радват на децата си.

11.   Аз пък се чудя на разни момиченца, как се хващат с разни момченца дето и те като тях не знаят на кой свят се намират. Та и семейства и деца се мъчат да правят.
Пародия.
Друго е с истински мъж, да я подхване, да я научи, жена да стаме при него и така да е благодарна. А не да се джавка с някакво момче по-заблудено и от нея.

12.   Дано детето да не повтори моя път-НЕ го искам !...Никак не е нормално да станеш баща на 55 за пръв и единствен път в живота,но се случи-ако бяхме по-млади,щяхме да искаме две деца...
Аз наближавам 50...мъжът ми е на 66...
Авторката.
Благодаря на коментиралите..

13.   Като прочетох темата ти и аз намерих отговор на въпросите, които ме интересуват. Всмисъл, че ти ми даде отговор на въпроса ми. И аз имам дъшеря, моят съпруг е с 37 години по-голям от мен.

14.   Дядо ми е направил четвърто дете на 64, така че АКО ОБИЧАТЕ жената е помолила без излишно чешане на езици! Раздавайте си акълите другаде, задала е конкретен въпрос към хора, които разбират ситуацията.

Дядо беше по-голям от баба с 25г., тъпото е, че той почина преди 7г., а тя си е направо млада още. Въпросът в детето ти е породено от ЧУЖД човек, някой идиот е направил коментара и й е повлияло, децата нямат такова тъпо мислене като възрастните. Дори в много отношения са много по-умни от нас.