Споделена история от Семейство

Искам възмездие
Здравейте,

Пиша тази история с надеждата да намеря някак си утеха, тъй като вече няколко седмици не мога да намеря покой. Става въпрос за брат ми. Беше нападнат на улицата посред бял ден. Прибирал се към дома и видял как някакъв нещастник блъска, скубе, удря някакви момичета. Решил да се намеси. Отишъл при тях и казал на това келеме да спре, без да го провокира по никакъв начин. Брат ми ми разказа как за момент погледнал към момичетата и следващото нещо, което помни е как пада на земята и усеща, че кърви. А това лайно се опитало да му се нахвърли отгоре и да го нокаутира. Да, ама не! Брат ми се окопитил и с два шута в главата успял да му разбие носа, а след това хубаво да обърше земята с това говно. Не след дълго други минувачи се намесили, та успели да я спасят таз отрепка.
Гордея се с брат ми, заради постъпката му, но когато го видях с шевовете по горната му устна се изпълних със страшна ненавист към този индивид, който едва ли ще имам късмета да срещна някой ден. Мъдрувах какво можем да направим. Единственото нещо, което ми хрумна е да подадем жалба в полицията. Проблемът е, че не знаем кой е бил въпросният "човек", а около мястото, където се е разиграла сцената няма и камери. Другите неща, които ни карат да се колебаем са, че нямаме свидетели и въпросният индивид реално е пострадал повече от брат ми, та се притесняваме от възможността евентуално дело да се обърне срещу нас.

Защо по дяволите лошите неща се случват на добрите хора?
Защо, когато се опиташ да помогнеш получаваш това?

Последните седмици си задавам постоянно тези въпроси и ми е трудно да намеря отговор. Вие какво мислите? Какво мога да направя?

Поздрави и приятен ден.

Коментари

1.   Съжалявам много за гадната случка.
Всички си ги мислим тия неща, и по-рано или по-късно ще се случат на всички нас един по един. Мисля си този гадния ако го беше закопчал брат ти за някой стълб на момента, сега щяхте да си го имате в мазето да речем.
Ей такива ми ти работи и подобни си ги мисля.

2.   мълчи си, бития бит ебания ебан, квото станало там си остава.

3.   Подкрепям №2. защото ако ровиш е възможно брат ти да затъне повече в съдебно дело, накрая да излезе, че онзи е с по тежки телесни повреди и брат ти да бъде осъден. Пък и когато се намесиш в бой е нормално да излезеш от битката с наранявания. Какво е очаквал, онзи да го послуша и да му се поклони ли? Да се месиш в чужди отношения и да казваш на побойника какво да прави си е провокация, не знам как ти разбираш думата, обаче провокацията в повечето случаи е словестна дейност.
Иначе постъпката му е много добра, да се намеси за да спаси жена/и от побой, но не е можал да прецени добре действията си. Ако е преценил че има силата да победи побойника не е трябвало да се заглежда в момичето, а да обезвреди побойника и тогава да гледа настрани.

4.   Радвай се, че брат ти се е оправил. Онова лайно е могло и да го убие, ако не се е освестил. Няма оправия за такива.

5.   Бой и ебане не се връщат. На мен ми дойде акълът, когато тръгнах да "спясявам" една парцалеса от бой. Е, освен от бияча, ядох шамари и от самата парцалеса.

6.   Отидете до полицията

7.   И аз искам възмездие за тях. Тъпкано да им се върне.