Споделена история от Семейство

Това не се издържа.
Правилно ли постъпвам като режа баща си. Не уважи празника на сина ми. Не дойде на първия му рожден ден. Дори не му честити.
Едва дойде на сватбата ми. Има проблем с алкохола и пие много. Скача на бой на майка ми. 20 г го търпя накрая го заряза. На всичкото отгоре лъже че е болен от рак за да привлече внимание. Лъже, че ходил в София на изследвания но разбрах, че всъщнпст не е ходил. Няма да споменавам как за дане стане дълъг поста. Не сме се чували от много време но наистина слагам точка в отношеноята ни. Знам, че е грях но не издържам повече.

Коментари

1.   Ами какво да ти кажа - трудно е, знам, алкохолизмът е страшна болест и е съсипала много животи. Гледай на него като на болен човек и все пак се опитай някак да му помогнеш, колкото и лош човек да ти се струва че е...опитай се да намериш поне мъничка частица добро, някъде вътре в него...

2.   Правилно!

3.   От инфото което си дала мисля че баща ти е по обиден от теб. Едно на ръка е алкохола, той си пие казваш от повече от 20 години, но за да се принуди един дядо да не иде на първи рожден ден на внук си, за да се принуди да лъже че е болен от рак, значи е много наранен и няма кой да го разбере.

5.   Той вечно е обиден. Не дойде на годинката защото не поканих леля ми (сестра му), а просто беше в тесен кръг и нямах възможност да каня цялата му рода. На сватбата обилолих България да му каня родата. И той пак не е доволен. Имам много примери но наистина трябва цял ден да пиша. Постоянно си внушава, че майка ми не учи а всичко. Но аз съм на 26 г няма как майка ми да ме учи. Наистина много пъти му мълчах. Е вече не издържах. Той все ни питаше кога ще идем да го видим. А ние като идем да го видим той едва стъпва на краката си от пиене. Е така ли се посреща зет и дъщеря. До тук бях. Длъжна ло съм му наистина? Не че съм изрод, боли ме за него ама той прекали.

6.   Моя баща е същия. Все ние с майка ми сме му виновни са всичко и каквото и да направим за него, а то не е било малко, никаква благодарност и сме все лошите. Дори внучката си обижда, че била проста, без да му е направила нищо. Как може да кажеш на 7-годишно дете, че е просто в малкото пъти, в които общуваш с него? Обаче от приятелите си, с които ежедневно се наливат, по-хубави няма. Те са на пиедестал, а ние сме нищожества. А колко пъти е пребивал майка ми за глупости. Явно алкохола не прощава.

9.   Най-глупавото и деструктивно нещо е човек да държи гнили връзки в живота си.

Такива се режат. Бащи, майки, сестри, чичовци, мъже, жени... без значение.

Братан.

11.   Правилно постъпваш мила, започне ли човек с пиенето няма оправия още повече, че този човек е и насилник! Бащата на един приятел пиеше и накрая се докара до гроба, лошото, е че и той върви по пътя му и всички опити да го врязумя удрят на камък. Най - много ме подразни коментара защитаващ този насилник, според който жените трябва да сме безгласни букви и да търпим да ни унижават радвам се, че модераторите си свършиха работата дано не допускат повече подобни изказвания. И аз не съм в добри отношения с баща ми като дете открито ме наричаше смотана, само защото бях по - затворено дете, след смъртта на баба и дядо цялата домакинска работа се стовари върху мен в бонус с ходене на лекции и работа, понеже майка ми не работи и си живее с всой свят, което адски много ми тежеше. Натякваше ми като ме скъсват на някой изпит, накрая спрях въобще да му казвам как върви следването ми. Караше ме по едно време да му обезкостявам, рибата и пилешкото все едно, че не може сам. На една Нова година стигна до там и пържолата да ме кара да му режа и то пред приятеля ми. Адски унизена се почувствах, за капак на всичко почти цялата вечер не седнах и търчах от хола до кухнята да прислугвам. Оттогава не празнувам Нова година с тях. Преди 10 дни не издържах казах му какво мисля, че не желая повече да им слугувам и се изнесох. Оттогава не сме виждали и чували чувствам се много по - добре при приятеля ми. Ж. 27

18.   И какво трябва да търпим всякакви издевателства и да си мълчим така ли? По твоята логика сигурно ще изкараш невинен и Викторио, който погуби жена си и детето си? Сигурно ще изкараш невинен и Петър, който преди 17 г. убива децата си, само защото жена му го е напуснала или бащата, който хвърли по същата причина 5 г.си син от мост? Сигурно държиш на каишка жена си и не и даваш да работи и да излиза с приятелки?

24.   18, за кого говориш? Бащата на авторката каква връзка има с Виторио и Петър, или с мъжът хвърлил детето от моста?

25.   Здравей от това.което прочетох аз мисля, че си постъпила правилно не го мисли толкова няма смисъл хора които имат проблем с алкохола по принцип няма как да им се помогне каквото и да им казваш и правиш опити да им помогнеш, ако те не искат да се променят по свое желание за да стане това те сами трабва да поискат помощ и да осъзнаят, че отежняват положението на себе си и близките си, защото тях ги е грижа. Не дръж токсични хора в живота си без значение дали е баща ти.... знам, че ще ти е много трудно, но трябва да бъдеш силна и да продължиш напред

26.   Към номер 24, на един тип, които беше писал по неин адрес, че жените трябва да търпят всичко и, че мъжете винаги са прави. Изкара авторката едва ли не лошата. Доста често се подвизава в темите на жените и ги напада, че трябва да са като в арабските страни.

27.   26, коя е темата в която е писал, авторката и друга ли тема има? В арабските страни жените не могат да спорят с мъжете. Там мъжете определят правилата и всички жени се съобразяват с тях.

28.   В тази тема ,но и в други се подвизава изтриха му постовете.

29.   Правилно постъпваш.