Споделена история от Семейство

стари ергени!
Как мислите, има ли шанс мъж на 43 стар ерген живееш с мама, без дом, кола само с една заплата да създаде семейсво и да има деца и друг живееш в чужбина на квартира с кола и прилични доходи въпроса ми е към младите дами до към 35, може и мъже да коментират. Да кажа че и двамата господа изкат млади жени до 35!

Коментари

1.   Ти как мислиш? Дали има шанс?

2.   Не.

3.   То по принцип почти всичко е възможно, но някои неща са малко вероятни. От такова дълго, несвързано и неграмотно изречение не става ясно почти нищо освен възрастта и това, че са ергени, все едно всички ергени са еднакви.
За можене - може, стига да поискат и да срещнат подходящите жени

4.   Да. С такива които имат много тежки daddy issues имат шанс, но и там не е сигурно в дългосрочен план.

А теб всъщност какво те бърка?

5.   Ако и към двамата има привличане, естествено, че този в чужбина! 43-годишно мамино синче много трудно се откъсва от полите на мама, но ако има желание от негова страна, ще има и начин. Помосли си обаче дали си готова заради този мъж на две неща.
Първо, да се справяте с дърта свекърва (100% е такава щом синът и още живее с нея), което включва манипулации, интриги, вменяване на чувство за дълг и вина, появяване неканена по всяко време, месене, даване на неискани съвети, обиди и преструвки тип болна, ще умира, ако не се съобразявсте с нея и тн. Ще бъдеш ли опора на мъжа си, ще го подкрепяш ли в това да отблъсква тези нападки? Ще налагате ли заедно граници? Ще го уверяваш ли, че постъпва правилно като се грижи за себе си и за теб, за вашето спокойствие и щастие? Ако се наложи да прекъснете контакт, ще издържиш ли на социалните нападки тип родителите трябва да се търпят, без значение как се държат?
Второ, след отделянето, тепърва трябва да го научиш да бъде партньор в домакинството, не малко дете, което чака да бъде обслужено - пазаруване, чистене, пране, гладене, готвене, гледане на деца. Често такива мъже са много мачкани и манипулира к от майките си, не вярват в себе си и в собствените си умения, нямат самочуствие, не знаят как да изразяват мислите и чувствата си, защото са учени цял живот само да слушат и изпълняват без право на мнение. Готова ли си да бъдеш търпелива и да му помогнеш да израстне като личност, имайки предвид, че това може да отнеме 1-2-3 години, а може би и повече?
Пиша ти тези неща като човек, който е преминал през това. Много по-млади сме от вас и успяхме да преминем през това заедно. Не съжалявам за мъките и усилията. Обичам мъжа си много, той е любовта на живота ми, но трябваше време. В началото аз го подкрепях. Сега той подкрепя мен и ми е опора. Ролите се сменят с времето, но трябва взаимна любов, търпение и уважение. Не бих го направила за всеки, а с човек, който няма и желание, няма и смисъл.

6.   С една дума - не. Кауза пердута.

Адвокат на дявола.

7.   Шанс имат само на сън... мъж дето живее с майка си на заплата каквото и да иЗка е без значение. Е, освен ако маминка не му намери и жена. Ако изобщо съществува достатъчно добра за синчето, че той е цвете мамино.

За да имаш претенции и да избираш трябва да има ти какво да предложиш. Вие с майка ти това, което го предлагате няма коя да го вземе. Къде ще я заведеш тази жена? При маминка ли? Заедно си търсите ново попълнение? Или искаш тя да те вземе вкъщи и да стане маминка 2. Смешна работа. За протокола съм на 24г. и сопола не бих си хвърлила по теб.

8.   Липсата на доходи и жилище не биха ме притеснили по никакъв начин, ако обичам този човек. Но въпроса с майката трудно може да се пренебрегне. Това означава, че такъв човек е психологически незрял и дори да се откъсне от майка си ще иска да получи същите грижи от жената до себе си.
Ако искаме деца ще си родим такива, не е нужно да дондуркаме и мъжете.

9.   Щом е живеещ "с мама" значи е писано от недоволна стара мома, която се заяжда. А я си представи, че майка му живее с (при) него?

10.   Номер 9 въпроса беше зададен за да чуя мнението ви ,не да коментирате автора.И за протокола не съм стара мома родих дете още на 18.Никой не нападам че няма деца или че е стар ерген,прави ми впечатление само големите претенции които имат тези мъже относно жените и създаването на семейсво!

11.   Всеки може да си намери патньор .За някоя жена , дори и мъжът ,живееш с мама , може да е добър вариант .
За тези жени ,които мислят ,че ще цъфнат вържат в чужбина ,нека се пробват .Но , да не дойде мама и в чужбина и да си правят компания в квартирката .

12.   Разбира се за всичко в този живот има шанс, но в описаните ситуации шансът клони към нула. Защото за да искаш жена с 10 години по млада трябва да предложиш нещо. На 45г възраст трябва да имаш да покажеш, че си постигнал нещо в живота си.
Какво са постигнали персонажите, те са на 45г, а са постигнали точно толкова колкото има всеки 19-20 годишен младеж, дай една причина жената на 30г да избере твоите персонажи пред всеки 20-22 годишен мъж. И на секс не може да ги победят, и на имане и на постижения. За да избере тази 30 годишна жена 45 годишния трябва да е много грозна, или с две три деца, или с видима инвалидност.
Какво са правили тези мъже през последните 23-25 години, че постиженията им да са, като на 20 годишен. Всеки 20 годишен жевее или при мама, или на квартира, повечето имат кола и работят.

13.   Старите ергени са завършени егоцентрици, те затова са и останали без семейство. Независимо къде живеят- в България, в чужбина или на Луната.
Тези пък, които не са се отлепили от полата на майка си, са още по-зле. Такъв не бих си го причинила никога.

16.   Спокойно брат, на 27 съм аз живея отделно но нямам жена до себе си. Разбирам те

17.   И двата варианта не звучат добре. Имат претенции и знаят какво искат от жените, но реално не могат да предложат нищо особено насреща. На този, който живее с майка си няма да се спирам - там ситуацията е ясна, а и коментиращите дотук добре са го оценили.
Този в чужбина обаче изобщо не е по-добър вариант - сам мъж над 40, който се е борил да се установи в чужбина, със сигурност е видял много трудности, което деформира по-определен начин характера. Мъж, заминал с половинката си в чужбина се развива по-друг начин, съобразява се и с друго същество. Ако обаче през първите най-трудни години на адаптация е бил сам срещу всичко, това много го изкривява. Такива мъже обикновено също са завършени егоисти, цинични и оценяват потенциалните отношения като сделка - да не се мине, колко може да вземе, колко да даде - като цяло са загуба на време. Ако се завърти там жена, много бързо разбира, че иде реч за въздух под налягане и има голямо разминаване между начина, по който подобен мъж оценява и рекламира себе си и това, което реално може да предложи на партньора си. Стабилен доход и кола имат и много с 10 години по-млади мъже в страната, без обаче това да върви в комплект със закостенялото мислене, егоизма и неподлежащите на промяна навици на 40 годишния стар ерген.

18.   Номер 17 страхотен коментар , това което сте написали е и мое мнение по въпроса!

19.   И в двата случая мъж над 40 не си заслужава да се обвързва заради някаква жена. Старите ергени са блажени и живеят много по-дълго от женените мъже, защото не попадат под женския психически тормоз, който придобива все по извратена форма, заради прословутите женски права над мъжките, наложени от либерастите! Жените са неспособни за много дейности като мъжете, и не си струва днес мъжете за да се женят за тях. Технологиите-пералня, прахосмукачка, съдомиялна, и др правят днес жената напълно излишна за мъжа, още повече за ергените!

20.   Ето те ИСКАТ. Това е ключовото, А какво дават? Младост ли? Не. Енергия ли? Че един мъж на 33 е хем зрял хем цар в леглото. Ако стане баща това ще е на 45, ще видиш къде зимуват раците. Кръста ме боли, главата, г-за...ще си самотен родител на практика. Дори и да имат пари, ще ти излезе през носа всяка стотинка. Старите ергени са стиснати! А за маминка...Това е автогол. Тя е минимум на 63 и възрастовите й отклонения ще ти съсипят здравето. Да не говорим, че ще й отнемеш златото на инките....

21.   Едва ли има шанс 43 годишният.