Споделена история от Семейство

Развод невъзможен
Здравейте, имам нужда от съвет
Историята е следната баща ми се изнесе от вкъщи когато бях на 15, от тогава живее щастливо и безгрижно с любовницата си
Майка ми сама ни изгледа с брат ми без издръжка и без никаква помощ, този човек винаги е бил злобен и агресивен пияница, избягвам го от години защото единственото което съм чула от него са само обиди
Майка ми няма пари за да се разведе, от няколко години разви деменция нуждае се от постоянни грижи, аз работя на 2 места за да покривам сметките, заради това че няма развод на майка ми не и се полага нищо не може да вземе ТЕЛК и не и се прилага помощ за отопление
Тази година писах до адвокатска колегия и и назначиха безплатен адвокат за да може да се разведе и да получим помощта за отопление, баща ми не се яви на делото, въпреки че каза че ще се разведе по взаимно съгласие
След това делото беше прекратено и всички мои усилия отидоха на вятъра, той и съсипа живота, съсипа и моя а Сега и цяла зима пак по негова вина ще умираме от студ
Имам ли шанс да го осъдя, искам справедливост
Известен е ще потъне от срам ако дъщеря му заведе дело срещу него, нямам никакви роднини и брат ми не ми помага имам нужда да чуя и друго мнение
Моля помогнете ми

Коментари

1.   Защо по взаимно съгласие? Могат да се разведат по фактическа раздяла: https://www.apis.bg/bg/post/news-20181011
Потърси свестен адвокат, безплатният толкова ще ти свърши работа, както си забелязала.

2.   Продължавай с развода .Това ,че не се е явил ,не е пречка .Бъди настоятелна пред служебния адвокат .
Телк също можеш да извадиш .

3.   Авторке, има нещо, което или не знаеш, или не ти казват. Първо, ТЕЛК, т. е. становището на лекарската комисия, няма нищо общо със семейното положение на човек. Второ, за първи път чувам за прекратяване на бракоразводно дело без съгласието и на двамата съпрузи. А ако баща ти не иска развод по взаимно съгласие, то майка ти може да подаде сама заявление за развод по исков ред. Има право също така да си потърси неизплатените издръжки на децата. Какво значи няма пари? Нали има безплатен адвокат? И последно, социалните служби, които отпускат помощите, не се интересуват от разводи и женитби, а от реалното финансово състояние на домакинството. Двама свидетели са нужни, за да се докаже, че домакинството се състои от трима души, а четвъртият - макар и във формален брак с майката - отсъства.
Аз не съм адвокат и подчертавам това, но дори на мен от елементарна правна култура тези неща са ми ясни. Моят съвет е всичко това, което го пишеш тук, да го кажеш очи в очи на баща си. Той вероятно е доста повърхностен и безотговорен и не си дава сметка какво причинява отказът му да уреди развода.
В този сайт надничат много адвокати и се надявам, че някой от тях ще ти даде по-детайлен съвет за възможностите, които има семейството ти да уреди статута си.

4.   Е, то телка няма общо със семейното положение според мен.

5.   На каква база е прекратено делото за развод? Ако единия не се е явил, делото се отлага, не се прекратява. Имай предвид обаче, че след развод той може да си поиска половината жилище, разгледай нещата от гледна точка на това, че може да ви остави на квартири или да иска наем от майка ти за неговата половина от жилището
За ТЕЛК са й нужни само медицинските документи, това няма общо с развода.
Колкото до това ти да го съдиш, не виждам на каква база можеш да се опреш, ти си пълнолетна и ако не учиш няма как да го съдиш за финанси. След навършване на 18г ти сама трябва да се грижиш зимата да ти е топло.

6.   Нещо са те заблудили. Мои познати ке подведоха той дори е в чужбина, от години същата история. Не консумиран брак и нямаше проблем.

7.   Развода струва 40 лева. Дано го осъдиш.