Споделена история от Семейство

Как да го накарам да купим кола?
Здравейте на 23 години съм и от 2 месеца живея с приятелят ми. Според него колата е най-голямата глупост.. обаче аз много искам да имаме кола..
Често пътуваме и ни е необходима. Как да го накарам да си купиме... след време и дете като имаме.. просто нужна ни е.. живеем в голям град... Моля дайте съвети

Коментари

1.   Изкарай пари за кола и я купи ти.

2.   Ами да, по-добре, ако имаш собствен доход си събирай и купи, ако нямаш няма как да го накараш .Ама аз не го разбирам този мъж- за мен му свидят парите, друго обяснение нямам. Това колата си е такава необходимост, не е истина.

3.   Mъж без кола не е мъж. Че тя колата е по важна от жената!

4.   Моят приятел е същият, но все пак е най-добре ти да си купиш, ако имаш възможност.
2, ти можеш да нямаш обяснение, но мога да те уверя, че при мен хич не му се свидят парите, просто не иска да се занимава при положение, че при нас няма и къде да се държи кола и много хора са така. Аз не съм съгласна с това, но разбирам гледната му точка и тя няма нищо общо с пари. Разбира се, не всички случаи са като моя.

5.   Мъж, който смята колата за глупост? Къде го намери тоя хаха? Повечето биха продали и майка си, и жена си за колата..

Щом искаш съвет тук, явно сте минали през фазата с говоренето и обясненията.. Наистина май ще е по-добре, ако имаш собствени доходи да си събереш и да си купиш. В моето семейство никой не е шофиор, имат някакъв огромен страх от коли.. Като мъничка, я да се разболея и да се наложи да отида до болницата, я от училище 2ра смяна - все с таксита или познати.. Много е неудобно без кола, тя си е необходимост. Не, че не е възможно да си живееш добре и без личен автомобил, но е много по-удобно и практично.

6.   Щом не иска, значи е преценил, че не му е необходима кола в момента. Вярно- в много случаи е необходимост/ като единствено средство за отиване на работа например/, но в други е по-скоро глезотия. При това нямате и дете все още. Като сте от голям град сигурно има градски транспорт, таксита и т. н. За междуградси и международни-влакове, автобуси, самолети. Но ако пък ти ако толкова много искаш-купи си я сама. Едва ли ще те спре. Само от 2 месеца живеете заедно- никак не е удачно да настояваш много.

7.   Може би приятелят ти идва от семейство, в което не е имало кола. Ако дълго време се е справял без такава, ще му е трудно да оцени ползите. Може да се страхува от шофиране, ако е преживял нещо травматично. Защо не разбереш причината?

В мое приятелско семейство жената купи колата. Т.е. - тя я изплати, докато мъжът и пое други разходи.

Ако нямате готови пари, а иначе сте с приличен доход, защо не му предложиш ти да поемеш изплащането и, докато той се грижи за други плащания??
Ел

П.П. Впрочем вие от колко време сте заедно? Казваш - само два месеца живеете на семейни начала. Пък същевременно планираш дете вече.
Я помисли - да не си го подплашила човекот? :D :D

8.   От авторката: Мне не сме говорили изобщо.. просто в началото на връзката ни той сподели това за колата.. и аз си мисля че няма да иска... как да го подпитам дали ще си купи кола..?

9.   Номер 3, ти или си много тъп, или си инвалид?

10.   от 7
А защо трябва да го 'накараш' или да го 'подпитваш'? Говори с него в прав текст. Какви са тез рецепти за номерца и чупки в кръста, дето ги търсиш още на втория месец?
Ако не купи кола скоро, ще го зарежеш ли, бре, моме :P :P :P?

11.   Авторке много зависи и как сте в финансово отношение. Една кола има годишни разходи плащаш всеки ден за удоволствието да имаш кола пред къщи независимо дали я ползваш или не. Това са прибилизително 250 лв гражданска, 70 лв винетка, 50 лв данък, 70 лв масло, 200 лв акумолатор, 400 лв гуми частите са в зависимост от марката и годинките, да не слагаме глоба или акт и като се има на предвид парите за покупката и парите за гориво и то става, ако разполагаш на ден с най-малко 50 лв само за колата купи си.

12.   А всичко е суета и гонене на вятъра! ...

13.   Спести си сама пари и си купи кола. Когато усети удобството, сам ще реши и ще си вземете по-добра

14.   Оле милата... Ако работиш и имаш пари и ако не ти е проблем да събереш и да си вземеш действай.... Има и подобен вариант да кажеш "Аз искам кола ти като не искаш да си вземеш АЗ ще купя" ... Вярвам ако е свестен че няма да те остави сама да я платиш и или ако не ще помогне с поне половината сума или ще купи той кола..! успех и се надява да се сдобиете с количка :)

15.   Доколкото разбрах, не сте женени и според мен не е добре да я купувате заедно, защото ако се стигне до раздяла (разбира се, че не ви го пожелавам) ще се наложи да делите. Малко ми е странно - ние с две коли, пък мъжо иска трета, ама явно си е до характер. Много преди мен ти го казаха - ако имаш възможност, купи си самичка, пък било то и втора ръка.

П.С. За дете недей още да се точиш, вече обясних защо, чакай поне да се ожените :Д

16.   Номер 9 това е истината. Това че не ти е приятно не значи, че не е вярно. Хайде бягай на рейса.

17.   В големия град колата не лукс, а необходимост. той ще разбере това, когато имате едно дете. Ти не се притеснявай още нямаш нищо общо с него просто си купи една малка дамска кога и нещата ти се оправят.

18.   Точно обратното №17 колата в големия град е лукс при толкова видове и начин на транспорт, в малък град и на село е необходимост, ако не си наясно има села в БГ там идва междуградски транспорт веднъж седмично, няма таксита, нито метро, дори скапан трамвай не минава представи си. Малките градове с по две автобусни линии там ще трябва кола.
Авторке ако сте от София, Пловдив, Варна кола не ви е нужна ползването на таксита излиза по евтино не се съобразяваш с пиене, шофиране и куп др работи.

19.   Аз също не мога да го разберa, може би отговорноста му идва в повече или нe иска "излишни" разходи. На мен толкова ми е кофти че все още нямам че чак почва да се заформя като комплекс :d