Споделена история от Семейство

Нямам пари да се разведа
Женен съм с две деца. Бракът ми не върви и затова си имам любовница, която е разведена и живее на квартира с двете си деца. Обичаме се и искам да заживея с нея, но с тези заплати както и да го смятам, става невъзможно чисто финансово. Никога не съм бил материалист, но и без пари не става.

Жена ми взима 1000 лв, аз 1300, имаме и ипотечен заем, но горе-долу се оправяме. Любовницата ми също не взима много, като има и две деца и плаща наем. Взима и издръжка от бащата, но тя е мисля около 200 лв. Към момента не и помагам финансово, защото предпочитам да не лишавам моите си деца, защото и без това не живеем в лукс.

Да речем, че ще призная всичко на жена си, ще се разведем, ще заживея с нея. Обаче това означава да плащам моя си дял от кредита, т.е. 200 лв плюс още поне 300 лв издръжка. Аз даже не искам да плащам само 300, защото ми е пределно ясно, че са крайно недостатъчни. Според мен е редно да плащам поне 300 лв на дете, защото горе-долу толкова е половината издръжка на дете, т.е. общо 600 лв. На мен сърце няма да ми даде да плащам по-малко децата ми да мизерстват, като знам, че майка им с 1300 заплата и издръжка, трябва да плаща 200 лв заем и с останалите 1100 лв да живеят трима. Аз изпитвам уважение към тази жена и не искам да я поставям в такова положение. Тя ми е родила деца и макар да не се е получило между нас, не мисля, че трябва да я наказвам.

И какво се получава - аз ако плащам половината заем и издръжка за децата, това са поне 800 лв, които трябва да давам на тях. Аз оставам с максимум 500, с които трябва да живея аз, да поддържам колата, да плащам своята част от наема и да помагам евентуално на любовницата. Отделно по време на самия развод ще се изръся яко. А ако решим някой ден да имаме и общо дете, става още по-невъзможно. Разходите ще нарастнат още, а доходите поне първите 2-3 г. ще паднат. Нямам нищо против да отгледам и нейните деца, но ми е невъзможно на този етап.

Има толкова хора с развод и втори брак, че и деца от втория брак, та чак ми е чудно как се оправят с български заплати. Не знам как го правят, но както и да го смятам, ако нямаш 2 жилища без заем или ако не работиш денонощно, не става.

Коментари

1.   Кой каквото може да си позволи авторе това ползва. И аз искам султански харем с 300 жени, но съм наясно че не мога да си ги позволя.
Сметките ти обаче ми станаха интересни казваш дете имало нужда от 600лв месечно. Множко ми се видяха. За мен държавата правилно смята нуждите на дете 250-300 лв, като говорим за нужди а не глезотии. Това са достатъчно пари и за храна и за дрехи и за тока който ще похарчи детето.
То ти до момента с вашите доходи 2300, не харчите 1200 по децата. Ако давахте 1200 за децата и 400 за заема, и едни 350 за ток вода телефони, за колата едни 150лв на месец, то останаха 200лв какво ядете вие какво обличате. Някой те лъже жестоко с харчовете по децата.

2.   Освен, да започнеш да изкарваш добри пари, няма друг вариант.
Това с любовница минава, ако имаш 7-8000 лева доходи, женати те знае, какви ги вършиш, но знае, че вече е стара и абсурд, някой да и осигури и на 1/3 от това, което осигуряваш ти, така че си трае.

3.   Ми, пич, ставаш IT, дори най-нископлатените - да набираш някакви данни и да ги въвеждаш в таблици, или да въртиш елементарни базички, и изплуваш от мизерията!
Значи точно около 2000 лв. заплати ти трябва, за да реализираш намерението си. Тези 600-700 лв. "отгоре" на сегашната ти заплата ще ги даваш на старото си семейство и всички ще са, ако не доволни, поне спокойни. Пък след година-две ще те повишат, заплатата ти ще стане 2500 лв.. Ако си упорит и изкараш квалификационни курсове (които са доста лесни) - може и повече.
Не падай духом! Бори се за любовта си! Ако не го направиш ти, няма кой друг...

4.   Развеждаш се и отиваш да живееш с две чужди деца..Помисли пак, парите ще са най-малкия ти проблем.

5.   200-250 лв на дете до 10 г е достатъчно, тъй като и майката трябва да дава поне 150 от нея стават едни 350-400, които дори за тази възраст са много,
Та баба ми на село живее с 360 лв пенсия и си купува лекарства, плаща си ток, вода, всичко необходимо да готви и т. н и дори на женичката и остават понякога едни 50 лв да задели за черни дни, така, че не се ръси, никой няма да ти каже евала

6.   Не се развеждай, но се разделете. Май най добре е така.... но тезш дица без баща... авторе.. не си отивай.... помисли за децата.

7.   Да ти кажа много хора не се развеждат точно по тази причина.Много по-добре е да дадеш шанс на брака си вместо да гониш дивото-точно след година-две ще тичаш при жена си обратно.Даже да плащаш 400лв издръжка,200 лв кредит,сигурно 200 лв наем-оставаш с 500 лв да живееш.Постоянно ще си в безпаричие и двете страни ще искат и малкото ти оставащи пари.Новата ти любима като види,че нямаш лев да подкрепиш нея и децата и няма да седи заради един гол... с теб.Прочети теми тук-пълно е с такива истории-след това реват,че са направили грешка.Вместо да си при своите деца,ще гледащ чужди деца.С жена ти поне живеете в собствено жилище,с любовницата ще се завинаги на квартира.

8.   С чужди деца е трудно, какво не върви в брака, другата като за живеете няма да е мед и рози, розовото е само когато сте гаджета. Колко време сте женени?

9.   Имаме почти същите доходи вкъщи като тези на автора. С едно дете и кола на 9 години и трудно се справяме.
Често се шегуваме със съпруга ми, че заплатата му е ниска да си хване любовница и е вечно мой.
Имаме приятел чужденец с три брака, два развода и 5 деца и успява да издържа двете бивши и децата си. Електротехник е.
В България това е невъзможно - доходите ни покриват най-базовите ни нужди. И като влезе безпаричието вкъщи, любовта често си заминава.
Авторе, доста разумно си преценил и пресметнал нещата. Обясни ги и на любовницата и й виж реакцията. Какво не е наред в брака ви? Подозирам, че е секса и настанилото се еднообразие. То във всяка връзка има такива периоди. И с любовницата ще стане същото, само че ще се добави и безпаричието.
Пиши какво си решил.
Ж 42

10.   Правилно ти го каза номер 8...

11.   Кога смачканите от жени комплексарчета ще започнат да плюят както жените по другите теми?! ;) Или отхвърленото и болно модераторче, което се е натресло тук да одобрява само нелепи женомразски коментари им е видяло сметката?! ;)
Останалите модератори как я подбирате тая измет психично болна, която бърза да се намести в сайта, за да си поуспокои комплексите и яда, или вие хич не ги и подбирате?!

12.   През ум не ми е минало да вадя калкулатор, когато напуснах предишния си съпруг (той ме биеше), за да се омъжа за голямата си любов. Наех квартира, гладувахме една зима, мръзнахме, но се събуждахме един до друг, приятели помагаха, сменихме си работните места, за да сме заедно, а и да можем да си стъпим на краката.... Днес ни е смешно даже, но тези спомени са най-хубавото, което имаме. Разказвала съм тук за кръглия зелен килим - най-големият лукс, който си позволихме в мизерната си квартирка и на който сядаха приятелите с бутилка вино по средата, просто имахме само два стола. Сега килимът ми е в кабинета у дома, даже според неговия цвят преобразих цялата стая, просто този килим е реликва за нас. Да, продължаваме да връщаме негови стари задъления; да, нямаме никакви спестявания; затова пък прекарахме най-прекрасната ваканция в живота ми в едно варненско селце в бунгало на брега на морето срещу 10 лв. на ден... (Бившият ми съпруг винаги наемаше президентския апартамент, където и да сме отсядали, но се случваше призори да се събудя и да плача във възглавницата от самота). С любовта на живота ми живеем скромно, но се забавляваме с всичко, което правим. Вчера си изпекохме чушки да ги сложим във фризера за зимата, затворих буркани с лютеница, направих и сладка няколко вида, той отговаря за киселото зеле... Ще преживеем. Започнах няколко свои проекта, които тръгнаха добре, него го повишиха в работата, нещата вървят. И това не е връзка от вчера, т.е. не са онези хормони, които първоначално ни разтърсват, от 8 години сме така, женени сме. За да си прави човек такива сметки като автора преди изобщо да е заживял с някой, когото твърди, че обича, означава само едно - че не го обича. Всичко се нарежда едно по едно, пари се изкарват, колелото на живота се върти, налага се да поемеш повече ангажименти, повече отговорности... но изборът е важен. Изборът!
Навремето съпругът ми ме спечели с думите: "И във вълча дупка бих живял с теб!"

13.   Авторе, май хем те сърби, хем те боли. Ако трябва намери си друга работа или започни втора работа и се раздели. Давай едната заплата на бившата си и децата си.

14.   Разведи се, бе авторе! Съберете се с любовницата да си изживеете тръпката и голямата любов на живота си! Какво си седнал да правиш тука бакалски сметки!? Къде ти е романтиката и пеперудите в стомаха? Нямало пари за храна? Какво ти пука, сега при скучната съпруга ядеш 3 пъти, при любовницата ще ядеш баничка за лев, но ще правиш три пъти на ден любов! С главно Л! Ще вечеряте хляб и маргарин на свещи (защото са ти спрели тока), но нощите ще са незабравими!
Като не можеш да се оправиш с българската заплата, върви изкарвай швейцарска! Нали си пич?

15.   Пич, оправи си семейството ако можеш....
това което си написал е извънредно голяма глупост, честно.

16.   Само след два месеца мизерия, гледане на чуждите деца, които те мразят, плачът на собствените, които обичаш ще свалиш розовите очила. Когато любовницата/любовникът стане съжител романтиката изчезва при първия празен хладилник, неплатена сметка. Ще ти стане ясно, че пеперудите са измрели и нямаш пари да пиеш едно кафе от автомата в работата, носиш си сандвичи с мас или маргарин за обяд и тайно от колегите ги нагъваш лакомо. Даваш на чуждите деца пари за дневни, твоите мизерстват. "
Сам си решаваш. Защо да не можеш както всички да имаш просто любовница без обвързване? Или тя е. намерила единствения, който ще зареже своите деца и ще гледа нейните?

17.   Истината е проста - чувствата отминавата, хладилника и сметките остават. Когато бедността влезе през вратата, любовта излита през прозореца - Оскар Уайлд. Не усложнявай своя и живота на децата си заради глупостта, наречена любовница. Стегни се и си гледай семейството. Защо си го създал, да го зарежеш и да са нещастни? Децата без баща, жена ти сама. Това да я вземе друг за втори брак, забрави. Всеки си прави сметките виждаш, и те не излизат. Освен това, не вярвам в щастливите втори бракове, в които всички - и заразяни и деца са едно голямо щастливо семейство. Това е само по тъпите американски филми- това противоречи на човешката пиррода.

18.   Човек като не се развежда, всички казвате "разведи се, децата каква представа ще имат за любовта". Като се развеждаш, казвате "Не се развеждай, оправи си семейството, защо мишкуваш с човек, когото не обичаш". Последно?

19.   Нейните деца няма да те приемат, защото не си баща им. Дори и да им се мазниш и глезиш с играчки, пак ще си чичкото, който мама и домъкнала вкъщи. Може би поредният.
Твоите пък деца няма да искат да те виждат, пък какво остава да ти идват на гости и да гледат жената, разтурила семейството им. А с другите деца забрави да се погодят, ще се гледат на кръв и карат.
Като поживееш така месец-два, ще ти секне сексуалния нагон и ентусиазъм. Любовницата, уж веселата жена, която се конти за теб и те дарява с ласки, ще се превърне в типичната мърмореща жена когато не достигат пари и когато и нея я напусне сексуалната еуфория. Ще ревнува от бившата ти, децата ти, няма да ги иска у тях. Дори и да се преструва, няма да е вечно. Едва ли има любовница, която умира за чуждите деца. Ще се насадиш сам доста добре. Тези прекрасни идилии с любовници и децата им са само по филмите. Кръвта вода не става , винаги ще предпочиташ твоите пред чуждите. Както и любимата ти ше дърпа чергата към своите деца.

20.   Ситуацията е против вас. В момента, в който заживеете заедно, изживяването на любовта ще стане мираж. Все пак там има две деца и сексът много скоро ще стане дефицит. Твоите ще страдат. Едните никога няма да те заобичат като баща, твоите може и са се обърнат срещу теб, защото в техните очи ще си ги зарязал, а ще гледаш други деца. Дори без финансите в тази ситуация шансът да си щастлив клони към 0. Сега да добавим и финансите. С нищо не можеш да подпомогнеш новото семейство. Много скоро това ще започне да дразни. Пак си прочети за бедността и любовта. Много, ама много е вярно.

21.   Защо се стигна до любовница, секс ли липсваше? От колко години бяхте заедно с жена ти? Много хора тук са абсолютно прави. Ако все пак не виждаш бъдеще с жена ти, може да сте съквартиранти, а любовницата да остане такава, ако сте ок с това. А, тя защо е сама? Човек трябва да се стреми вкъщи да му е хубаво, а не да търси любов навън, това е по-лесно отколкото да положи усилия за връзката си.. Но новото нали е по-сладко...

22.   Няма как да ти помогна освен да ти дам пари назаем.