Споделена история от Семейство

Мрънкане
Здравейте, на 18г. съм и живеем с моя приятел, който е 5 години по голям от мен, в тях с техните. От скоро съм тук и чат пат готвя нещо и чистя нашата спалня. От няколко дни сме само тримата защото майка му е командировка. Та трябва аз да готвя, пера, чистя, няма проблем, за което, понякога ми писва, защото не мога да си почина и като оправя се къпя и лягам, няма време за друго.. Готвя отскоро по принцип, преди не ми се е налагало просто.. Правя български ястия и за човек, който не е готвил никога стават перфектни, не го казвам защото аз съм ги правила.. Вчера правих и леща яхния и реакцията на баща му беше е кво е туй вътре, а аз бях сложила на ситни кубчета лук, една чушка и морковче, защото знам че се слага.. Като готвих ориз с пиле пак сложих по малко било тюрлю гювеч, днес се захванах да правя гювеч и взех една наелонова торбичка, за да обеля картофите, приятеля ми като се развика ма кк може да вземеш такава голяма чанта за това, ползваме ги и за друго, мисли малко и просто изпуших захвърлих всичко и им теглих една.. Той като започна да ме блъска, аз се разплаках и в яда си му се изплюх в лицето, защото ми писна, не стига че човек се старае ами мрънкат за всичко.. Шибна ми един шамар и ме блъсна със стола към стената, не за първи път ме удря.. Започвам да си мисля, че нямам място тук, въпреки че сме заедно от 3 години и много се обичаме.. Моля ви добри хора, посъветвайте ме.

Коментари

1.   "не за първи път ме удря... много се обичаме"

Още първия път като ме удари, разбрах, че ме обича.

Майтапа на страна - напусни тази къща... ВЕДНАГА!!! Ако не ме послушаш, ще си провалиш целия живот.

2.   Наистина много те обича, щом те бие и те използва като слугиня.

3.   Тръгнала си с него на 15, няма да коментирам колко сериозен избор си направила. Сега сте решили да си играйкате на семейство? Ама се получило играчка-плачка. Ако не искаш да отнасяш още шамари, събирай багажа и си ходи у вас.

4.   "му се изплюх в лицето" - това към любовта ли спада вече!? Явно нови прийоми в 21 век, а ние старомодните ...!?

5.   Гледат на теб като слугиня, а не като на човешко същество. Бягай, на 18 си, живей си живота!

6.   Аве, ейй, не обърквайте авторката, трябва да се научи да домакинства, възрастта ѝ е перфектна за това, сега му е момента!

Иначе хората от любов и се бият - така е било и така ще бъде. Един шамар не е много в замяна на плюнка в лицето - пито, платено!

7.   На 18 , вече пристанала в детската стая на мъжо , от 3 години връзка, до сега яла доста бой ?!
Ти нормална ли си , това ли ти е мечтата ?! Нещо , като да учиш , да се квалифицираш , да работиш , да се забавляваш , да видиш малко свят ?

8.   Я се махай от тия ненормалници. Не знам жената как ги търпи, горката.

9.   Като във вица:Щом та бий,начи тъ убича!!!!!Бягай бързо със 100!!!!!!Иначе той те обича и цял живот бой!!!!!!

10.   Отново фантазиите на глупавко мъжле, на което феминизма му е неудобен и го прави още по-жалко нищожество.

11.   Това не може да е любов, освен ако не е характерна за другия етнос. Момиче на 18, живее с по-голям у неговите родители, и е третирана като слугиня. Защо ти е това ранно живеене с някой? ! Защо не сте нормална млада двойка, която просто са си гаджета? Защо искаш на 18 да се омирисваш на манджи, готвиш на нечии родители, чистиш, като може да си обикновено момиче, което има и свой личен живот?
Май са те приготвили за млада майка, а бъдещият татко още от сега си показва любовта и каква ще бъде и занапред връзката ви. Да, нямаш място нито в тоя дом, нито с този. Един съвет-не избързвай с живеене заедно, живота е пред теб. Няма да ти избяга този момент, но няма и смисъл да си го причиняваш на 18. Млада си, живей. Имай си приятелки, живей, забавлявай се, пътувай, развивай се. Учи, завърши нещо, намери си добра работа. Няма нужда да се обезличаваш заради някой си. Та ти си станала домакиня, направо прислужница. Това ли искаш да ти се случва на 18 години, така ли си представяш младостта си?
И кажи на вашите за този хубавец. Никой родител не би търпял.

12.   Той от любов я бие човека, вие нищо не разбирате ...

13.   Хора, вие прекалявате!

Вас май не ви интересува дали се обичат и колко, а гледате, че авторката чистила и готвила! И откога това е срамно, да ви попитам?
Вие не чистите ли? И не готвите ли? Тя разбираш ли била третирана като слугиня, защото сготвила и изчистила...хаха

Алооо, модерните ви дъщерички какво правят?
Спят до късно, гримират се, напрекъснато по заведения и кафенета, харчат вашите пари и не излизат от социалните мрежи! Спят с отрепки, наркоманчета и полугейове и това вас не ви притеснява?
На това му викате "да си гледа живота"!
И защо после молим ти се здрави и нормални семейства няма?
Авторката не само че превъзхожда вашите дъщери, но и има по-голям шанс да успее, защото може да си планира деня, не бяга от работа и отговорности, умее да сплотява и да движи домакинството. А вашите дъщери какво могат? - Do u speek eng? Ей тва могат!

Авторке поздрави от номер 6
Браво на теб
И винаги може да преосмислиш връзката си, но се изисква да седнеш с приятеля си насаме и на четири очи да разрешите проблемите си или да се разделите културно като зрели хора.

Пиши развитието на историята си (kiss)

14.   10 на мене феминизма не ми пречи, даже и помага -поря го с 200 отзад и после фостата, дайрекшън.

15.   13 от 11
Това , ако е любов, не знам какви представи имаш и какви имат другите хора. Любов е едно, да си млад е съвсем друго. Всеки като млад страшно много идеализира света, любовта , другия пол и т.н. Но като пораснеш, вече проглеждаш и поумняваш. Момичето е младо и няма опит. Тук не визирам чистене, готвене и всякакви домакински работи. Явно няма опит с мъжете ,което си е нормално и затова веднага е хукнала да става домакиня. Както се вижда, никой не и е казал Браво, а още я товарят. А отношението на уж гаджето е потресаващо. Та той още като гадже и посяга, пък какво остава , ако имат дете.
Момичето трябва да обърне внимание на нейният живот, защото просто като чета историята, все едно е обезличена. А човек, който обича , не посяга заради някакви си глупости, а би и помогнал. В историята не прочетох уж гаджето да и помага за нещо, нито някой в това семейство да и помага. Майката я няма, а момичето се е нагърбило да се грижи за чужд дом.
Авторке, просто се изнеси, върни се при вашите.Така си се превърнала в част от пейзажа за този мъж, а своя живот си оставила на пауза.

16.   Айде пак психичните разстройства се обаждат. За номер 6 и 13 говоря.

17.   Моля за мнение на коментиралите по въпроса:
Ако сте мъж и жена ви, която е на 18г и се грижите изцяло финансово за нея, ви тегли една майна (напсува ви), когато й дадете съвет, къде се хвърля боклука в къщата на родителите ви, как бихте постъпили?
Как бихте постъпили ако когато ви скача, бунтува се срещу ваш съвет и ви псува я бутнете и тя ви се изплюе в лицето?
Съвсем сериозно питам! И желая реални обмислени отговори.

Иаче едно на ръка че авторката ни е станала булка на 18г, вероятно, или произлиза от бедните прослойки, или родителите й са разведени и никой от тях не държи за неиното образование и развитие. Отишла е булка в чужд дом, а родителите й са се отървали от задължения.
В новото семейство обаче тя не е дъщеря, а снаха и е нормално от нея да се изисква да готви и шета, особенно щом не работи, но и да работеше пак ще трябва да домакинства. Няма как да очаква, че щом живеят при свекърва й тя да продължава да пере слиповете на сина си, че и нейните прашки. Какво да направят свекърите да я отглеждат и да й шетат или да и наемат жена да й чисти?
Нормално е също свекъра да пипита "кво е туй вътре" в дадена манджа, той е свикнал на манжите на жена си, възможно е и да не обича даден зеленчук в манджите и е най нормално да очаква снахата да се е научила на рецептата на свекърва си, след като до сега са готвили със свекърва си, минала е семейното обучение, а не да му сготви манджа от интернет. Авторката приема това за мрънкане, но не е така. Много хора не биха приели пилето с ориз да има тюрлю гювеч в него.
В бедните "нормалните" семейства като това на мъжа на авторката нещата, които може да се ползват повторно се ползват докато се скъсат. Авторката е получила съвет от мъжа си, че големите торби могат да се ползват за второ пазаруване или за друго пренасяне на стоки, мъжете ги ползват да си носят работните дрехи до работа, викнал е за да не ползва авторката такава торба за боклук, вероятно някога му се е случило да няма с какво да си носи работните дрехи, а тя веднага скочила да псува, че мъжете в къщата били недоволни.
Затова за мен в случая авторката греши. Когато напсуваш мъжа който ти носи продукти за гювеча и ти плаща тока и водата за да сготвиш е нормално да те блъсне, а когато на същия му се изплюеш в лицето е нормално и да те удари. Аз съм жена и ако храня друг човек, който не ми е дете и той/тя ме напсува или ме наплюе в лицето вероятно и аз ще ударя.
Предишните удари понесени от авторката вероятно са по подообни причини.
Без значение дали си на 18 или на 28 год решила ли си да си играеш на семейство ще се налага и да шеташ и да готвиш, такъв е живота, не може да се ползваш само от позитивите на дадено решение, налага се да поемаш и негативите. Да имаш дете е най хубавото нещо на този свят обаче е свързано и със сменяне на наакани памперси. Имах предвид всичко на този свят си има хубави и лоши периоди и когато избираш нещо знай че трябва да го приемеш и с негативите му
Какво да правиш за в бъдеще ли? Опитай се да мислиш и живееш по техния начин и не прави за бой, ако обаче някога някой ти посегне без да си го напсувала, наплюла, нагрубила, а просто защото в чинията му манджата е прекалено гореща, тогава бягай надалеч, обади се на анимус да те спасяват, тогава ще си права да избягаш.
На мрънканията им отговаряй нормално без да се сърдиш, свекъра като каже "кво е това вътре", отговори "не обичаш ли морков, не знаех, другия път ще се съобразя".

18.   17, щях да ти отговоря, ако не го беше представил манипулативно и с други думи от на авторката. Нищо не опревдава боя между другото.

19.   18 факт е че ти вероятно разбра какво исках да кажа, а аз нищо не разбирам от изречението ти, може би защото съм жена.
Щом боя нищо не го оправдава, Каква би била правилната реакция на приятеля на авторката, да я прегърне напсуван и наплют ли, или при първия неин изблик на нападение срещу личността му да я изгони на улицата??? Защото да те напсува любимата и да те наплюе също нищо не може да я оправдае.

20.   17, много турски и индийски сериали гледаш. Сто процента си мъж. Само в тия сериали го има това робско мислене и прекланяне на главица до пода. В нормалните семейства хората си помагат взаимно и за домакинските задължения. Нито ръцете на свекъра, нито на уж мъжа са от стъкло , че да ги е бъз да не се счупят, че да не помагат и да са останали на ръцете на едно момиче. Просто явно типичното мислене на бг мъжа, че не може да пипне нещо вкъщи, сакън да не го помислят за жена. А свекъра, дето уж свикнал на манджите на жена си, не е бебе и не е на ресторант, ще яде, каквото му дадат. Като искат ядене и обслужване като на петзвезден хотел и ресторант, ще плащат или най-малкото ще помагат.
Не обърквайте представата на момичето за света. Не е нормално да си робиня, само щото обичаш някого и живееш с техните. Нормалното е тоя някой да ти помага.

22.   20 - да помага в слагането на олиото в манджата ли или да ръси подправките?

Аз също съм виждал, как жените взимат от грамадните пликове за най-елеметарни неща за изхвърляне или директно ги зихвърлят чисто нови такива торби! Но това не са торби за еднократна употреба. Може да струва 25 ст., 50 ст. - без значение, но е достатъчно здрава да издържи и 10 кг., следователно да вземеш нея, за да изхвърлиш обелките от лук или морков как ви се вижда? Това наистина е много дребнаво, но и липса на съобразителност от страна на авторката! Иначе всички искаме да пазаруваме еко-храни, стоки и пр., нали? Но чисто нови торби, използвани по 1-2 път се захвърлят ей така. Както във всички къщи, така и в тази на свекърите ѝ е пълно с пликчета. Това е несъобразителност. Много е дребнаво даже, че се налага да се коментира. Никой не е казал, че свекърът ѝ е лош човек и това да го обвинявате заради тази реплика е налудничаво. Същитите тези думи може да са изказани в знак на почуда, да се заиграе с думи, за да впечатли, да се направи на интересен пред нея - все пак не е дъртата до него, а млада булка - а тя изтълкува нещата по всяка вероятност погрешно. Т.е. е толкова за*хана, че даже не разбира от намеци!

Да крещите и викате, да се изплювате върху лицето на някой, можете и за вас е нормално, а същият този трябва да е супер обезличеният цървул, който трябва да стои безропотно пред вас и да мига на парцали!

Еййй, това българките сте страшни същества значи....

Модерната българка иска мъжът ѝ и той да е домакин!!!!

13,6

23.   20 жена съм и не съм гледала нито един турски сериал.
Права си, че в "нормалните" семейства хората си помагат взаимно за домакинските задължения. Обаче в нормалните семейства не се женят на 18г, в нормалните семейства жените работят и изкарват пари, нормалните семейства си осигуряват свой дом не се намъкват при свекърите, в нормалните семейства жените не псуват мъжете си на майка и то в дома на майка им.
Разбираш ли разликата????
Свекъра в случая има изисквания, защото предоставя покрив и плаща общия ток, нашата авторка не само не изкарва пари за режиини, но сигурно не знае къде се плащат. Ако авторката работеше, докарваше още една нормална заплата, щяха да могат да се изнесът на квартира, тогава свекъра щеше сам да си готви.
Научи се да не приравняваш всички хора с твоето положение, има и такива хора като нашата авторка. За съжаление тя никога няма да достигне твоето ниво на образование и няма да работи длъжност като твоята, няма да има и мъж с професията на твоя мъж, така че няма как да иска от мъжа си да й помага поравно в домакинството. До колкото разбирам и ти си на някъкво ниво в което не можете да си позволите домашна помошница, затова се налага да делите домакинските задължения. Твоята представа за света е сбъркана, приемаш само твоя вариант за правилен, но нямаш същите изисквания за постижения към авторката каквито имаш към себе си.
Нормално е мъж да помага на жена си, ако тя е образована поне колкото него и носи почти същия доход за домакинството!
Когато обаче жената няма средно образование и не работи е още по нормално да поема всичката домакинска работа сама, защото мъжете в къщата от своя страна поемат финансовата поддръжка.
В случай, че само жената работи /има и такива/, е нормално мъжът да готви шета и дори излиза в "майчинство".
Моя приятелка е с висока ръководна длъжност с надежда за още по голямо развитие, съответно много натоварена и с голяма заплата, мъжа й работи към ВИК нещо на бюро и в момента той е в отпуск по майчинство, пере готви и ходи с количката в парка. Това също е нормално.

24.   23 от 20
Адски лесно е да прилъжеш 18 годишно момиче, че това е любовта и да я накараш да живее с теб. Адски лесно е да и внушиш, че няма нужда да работи, защото ще се грижиш за нея, защото я обичаш. Просто това за мен е едно младо момиче, което е излъгано и още витае в облаците. Момиче, което не осъзнава, че нейният си живот трябва да уреди. Жалкото е, че много млади момичета нямат подкрепа от родители, а се хващат с някой, само защото им се врича в любов. Грешките на младостта. Тази груба реакция може да идва точно от това, че обещанията се разминават с реалността, и вече са свалени розовите очила. Не я оправдавам, но я разбирам. Нормално е мъж да помага, ако цени човека до себе си като човек. Няма значение образование и т. н. Тук опираме до човешките неща. Не може да очакваш от едно момиче да готви на теб, на нея си, на майка ти, баща ти и да не каже гък. Това е някаква изветряла патриархална система. Свекърът може да помогне, дори и с нарязването на една салата. Както и уж мъжът може поне да и помага с нарязването на продуктите. Но българският мъж иска да е като султан и нищо да не пипва.

25.   24 Пропускаш фактите "сме заедно от 3 години " и "От скоро съм тук и чат пат готвя нещо"!!!!
Така че никой не си е прилъгвал слугиня!!! Тея розови очила за които говориш 3 години ли траяха или до момента в който момичето разбра че ще има и задължения, айде моля ти се.
Истината при авторката е че тя е отишла в онзи дом с ясното съзнание, че там ще е снаха.
"Не може да очакваш от едно момиче да готви" Ама разбира се, както и момичето не може да очаква, свекърите и приятеля да й станат родители, да се грижат за нейните нужди /покрив, храна, ток, вода, топло, дрехи и т.н.
Щом е пристанала и живее с мъж тя не е момиче, а жена на мъжа си! А мъжа й не й помага в домакинството, защото тя не му помага в финансирането на семейството, това е!
Как разбираш живота 24? Момичето да лежи по цял ден, приятеля й да работи, а вечер да й сготви, пере и шета ли?

26.   А бе авторката е за оплакване, бе. Едно пликче ѝ развалило живота и връзката рухнала...

Хайде успокойте се, ще си намери нов! Достатъчно стАбилен, че да не си и помисля да стъпва повече в кухнята.

27.   25 от 24
Три години връзка, а от скоро е съжителството. Връзка е едно, живеене друго. Това съжителство може да е месеци примерно, а не че 3 години вече живеят. Написано е в първите 2-3 реда.
Жена на мъжа си се става като имаш пръстен, брак, фамилията му носиш. Иначе се водиш гадже, приятелка. Тук не става ясно дали работи и дали някой не и пречи. Ако е някой ревнивец, който иска да седи до печката и да не работи, защото друг ще я хареса? Тук не се знае реално момичето от какво семейство е, до колко ги е грижа за него, помагат ли и . Ако е момиче, което е било оставено на произвола на съдбата, е адски лесно някой да я излъже.
Мъжът не помага в семейството, защото така е научен. Защото в България се втълпява на мъжете, че дома е женска грижа и, ако случайно пипнат нещо, ще им паднат ръцете или сметнат за жени. Някои мъже с мъка може да ги накараш да измият чиния примерно, ама иначе искат ракийка и салатка. Има страшно разхвърлени мъже, но защото така са научени от някоя майка-орлица. Затова масово са мамини синчета.
Животът си го представям с разделение на дейностите. Всеки да си има и свободно време. Мъжът да свърши едно, аз-друго. Той някой път да пусне пералнята, да не чака само мен. Не е сложно да пуснеш копчета. Да не е дърво в кухнята, да има елементарни познания, най-вече за него си. Да се усетиш, че не живееш сам все пак.
За мен това е объркано младо момиче, което явно няма кой да и даде съвет. Трябва да уреди себе си. Ужасна грешка е това живеене с цялото домочадие, различни поколения на едно място не е на добре. Какъв социален живот имат като двойка? В историята няма нищо подобно.

28.   27 Ако след 10-15 г все още няма пръстен и фамилия, но още живее с него и имат 2-3 общи деца, пак ли ще се води ГАДЖЕ?
Айде моля ти се, хиляди хора в бг живеят десетилетия без брак!
В момента в който поне единия от двамата, приемат от партньора си да поеме задълженията на съпруг/а, те стават семейство живеещо на семейни начала. А нашата авторка е приела да живее с партньора си като със съпруг. Защото гадже означава не той а самата авторка или родителите й да й осигурят постоянен покрив и да й плащат тока, тя или майка й да й готви само за нея, а с гаджето се излиза на среща, той да поеме най много сметката за заведението и да й даде някое подаръче.
Ти хубаво си представяш за себе си живота с разделение на дейностите, обаче вярвам, че би избирала бъдещия си съпруг по образование и възпитание, по начин на мислене. Плюс това ти 27 би изкарвала доходи колкото партньора си, няма да легнеш у вас докато той работи и да чакаш да си делите кой колко пъти да натисне копчето на пералнята.
Съветите ти са правилни за образовани жени, които се справят в живота сами и без мъж, могат да си платят квартирата и всичко без мъж. Самия факт, че авторката ни е на 18г, говори че тя няма средно образование, средното се завършва на 19г и надали свекърите я пращат на училище, купуват й учебници и й дават джобни.
А социалният им живот е според това което си осигурят и според обкръжението им.
Но 27 приеми че съществуват такива хора! Бедни ниско образовани, ниско квалифицирани и техния живот се различава от твоя, но пък ти без тях не можеш да оцелееш. Те цял живот ще работят по тежка по черна работа, няма да работят седнали на бюро. Но ти през целия си живот ще имаш нужда някой да направи стоки с двете си ръце, за да има в магазина за теб, ще имаш нужда някой да работи отзад в ресторанта за да можеш ти да си поръчаш вечеря, ще имаш нужда от работата на мъжа на авторката, каквото и да работи той, ти ще купуваш от труда му.
Аз лично съм благодарна на тези хора и съм наясно, че съм зависима от тях, както и те от моите пари, защото обичам да си купувам готови продукти, нямам време да си произвеждам всичко сама. Предпочитам някой като мъжа на авторката да ми произведе гардероб, не бих искала, аз да си отрежа дърво да го направя на дъски и сама да си скова гардероб. А жените на онези които режат дървета им готвят манджа и им перът, защото рязането на дървета е много тежка работа и мъжете им често едвам имат сили да вечерят. Те не са като нашите мъже, разбери го. Не трябва да мислиш и да слагаш мениджъра на равно с дърводелеца, толкова общо само в групата мъже, както не можеш да сложиш и себе си наравно с авторката, защото в живота си сте имали различни избори полагали сте различен по степен труд в образование и кариерно израстване.

29.   28, хората живеят десетилетия без брак , защото мъжа не предлага. Защото не иска да дава пари за пръстен, сватби и т.н. Нека да не се лъжем, че това не е причината толкова хора да живеят без брак. Бракът обвързва, а за повечето мъже това е бреме. Затова и не предлагат. Дори и да живеят заедно, по закон са все едно съквартиранти.
Авторката е поредното младо момиче, което няма помощ в живота. Може да си промени бъдещето, но ще и трудно.

31.   На който не му харесва да си готви сам. Трябва да са по-търпеливи с теб. Прав е, че една голяма чанта може да се използва много пъти но не е това начина да ти го каже. Трябва по-спокойно.