Споделена история от Семейство

Защо развитите държави имат ниска раждаемост?
Всички т.нар развити държави са с коефициент на плодовидост под 2.1 деца за една жена, тоест населението им намалява. В България коефициентът е 1.5, много богати държави като Швейцария, Люксембург са с подобна раждаемост. Със сигурност финансите са важен фактор, но явно не единствен. Според вас какви са причините за ниската раждаемост в развитите страни?

Коментари

51-54 от 54

53.   До 50

Живееш в Бългрия. Трябва да те "накажат" за нещо. Ако с малко си напред, ако малко си крилна от правата, трябва дате "коригират". И не. Не е за теб. Просто трябва да повярват, че на теб ти е станало "гадно".

55.   Не се правете. че не разбирате. Знаете отлично какво искат да ви кажат хората. Естествено че проблема не е в качествените дрехи а в отношението към другите. Една дете възпитано добре дори и да носи качествени според вас дрехи няма да унижава тези. които нямат неговите възможности. Не изопачавайте нещата.
Защо оправдавате авторката като нарича другите хора утайки. Не те тя е утайка.

56.   Причините са доста.
1. В развитите държави 99, 9% от децата доживяват до пълнолетие, а не от 10 оживели 3.
2. В селското стопанство се използват машини, а не от 5 годишни да помагат на нивата.
3. Повечето жени ходят на работа и физически няма как да отгледат качествено много деца.
4. Населението масово живее в апартаменти и няма как в 60 кв. метра да отглеждаш 10 деца, т. е. има де ама не сме като едни от махалите.
5. Образование е важно, а колко работещи могат да осигурят качествено такова на много деца?
Сигурно има и още, но за това де сещам в момента.

57.   Тук си изсмуквате от пръстите разни глупави съждения, които са далеч от истината. Планът за "златния милиард" е в действие и действа, а най-голям принос има мръсният гнусен феминизъм. Ако мъжете не сложат със сила жените където им е мястото, "демократичният" изродски свят ще се самоунищожи. И най-умният си е малко прост, само че този "умният" дето раздава неограничени права за жените в същност е много прост. Там, където не вирее феминизъм и жените са преследвани от закона за женски безобразия и пропаганда за равенство с мъжете, обществото няма този проблем и човешкият фактор при тях расте в геометрична прогресия, а просташкия "демократичен" свят все повече се смалява и по предположение хипотетично неговата територия дори и без воийна ще бъде населена от общества с патриархално устройство и мъжко върховенство. Та тези общества открито даявяват! - "Не ни трябват огън и меч, с оная си работа ще ви победим! "

51-54 от 54