Споделена история от Семейство

Някой да ме осинови.Нямам роднини баба и леля са в чужбина.Тати също и ни изоставиха
Здравейте! Пиша Ви защото искам да Ви кажа нещо спешно. С майка ми се караме постоянно и тя ме бие обижда ме и какви ли не глупости. Удря ме с нож чупила ми е чаша на главата и какви ли не. И знаете ли? Гони ме от вкъщи. Искам да ви кажа още нещо. Искам някой да ме осинови. Не знам как става но искам.

Коментари

1.   Отиди в Закрила на детето, обясни всичко и би трябвало да ти помогнат. Ако имаш доказателства още по-добре.

2.   На колко години си?Ако наближаваш 18 си намери работа надалеч от нея -друг град или държава.

3.   Държавна агенция за закрила на детето
София 1051, ул. „Триадица” № 2
sacp@sacp.government.bg

Звено за административно обслужване – приемна. Тел: 359 02 933 90 11

от 09.00 до 17.30 ч. всеки работен ден и в случай, че има потребители и след обявеното време.

Главна дирекция „Контрол по правата на детето”
Териториални отдели на ГДКПД

Приемно време: от 09.00 до 17.30 ч. всеки работен ден

София, 1051, ул. „Триадица” № 2. Тел.: 02 933 90 35, 02 933 90 39 Тел./факс: 02 933 90 44

4.   1. Когато майка ти се разбеснее, запиши я тайно с телефон (гласов запис или още по-добре видео). Ако не успееш, направо продължавай със стъпка 2.

2. Обади се на телефон 032-643-964, това е номера на отдел Закрила на детето (работи до 17:30 ч. в делничните дни). Обясни каква е ситуацията, като започнеш с думите, че майка ти е нестабилна психически, силно агресивна и те е страх за живота ти. От там ще поемат случая и е много вероятно да те вземат от вкъщи и да те заведат в защитено жилище.

6.   Съжалявам не мога да те осиновя. Ако имах възможност щях да го направя.