Споделена история от Семейство

Майка му не ме приема
Здравейте, майката на моят приятел не ме харесва след последната ни раздяла. През много сме преминали, имаше проблеми и от двете страни и след близо година разделени решихме да се съберем отново. Тя не знае моята страна на историята само неговата и ме гледа меко казано на кръв. Искам да си оправя отношенията с нея, защото много държа на него и семейството му, но не знам как мога да се “издигна” в очите и отново. Готова съм да направя всичко по силите си за да стана пак част от семейството.
Най-вероятно ще има критики от ваша страна и искам да видя на непознат човек мнението и ако имате съвети ще е от полза!

Коментари

1.   Не виждам какво можем да ти кажем, без никаква информация! Кажи поне за какво сте се разделили за да дадем съвети как да действаш.

2.   Разделихме се защото нямаше добра комуникация , не си споделяхме чувствата и проблемите. Една година карахме така, разделихме се за два месеца , събрахме се за около година през която и двамата много мълчахме и накрая всичко стана непоносимо . Не знаехме как да говорим един с друг , той е кибретлия а аз прекалено чувствителна. Сега бяхме разделени за година без никакъв контакт ,но не сме спряли да мислим за другия и да се обичаме.

3.   На колко години сте, че споделяте кога се разделяте, с кого и защо? Родителите нямат право да избират партньори на децата си. Ако се опитват да се месят, обиждат, правят интриги, злобеят и т.н. без значение от чия страна са, тяхното дете трябва да им обясни, че поведението е неприемливо и няма да бъде толерирано и след това да наложи граници. При много от родителите никой не е идеален за отрочето им, така че не се старай да им се “харесваш”.

4.   Не се мъчи, не е твоя работа дали те харесва. Тя си има своето мнение, з което приятелят ти е допринесъл. Той й е развалил мнението за теб, така че не е твоя работ д го оправяш. Не можеш. Просто не се занимавай с нея. Повечето свекърви не харесват снахите си. Ти си се събрала с него, а не с нея. Това, че тя не те харесва е негова вина, а не твоя. Не говори добре, че сподрля с мама любовните си неволи. Занапред ще е така и ако станете семейство.

5.   Според обичайните действия на жените, най-вероятно хубостницата се е хванала за новото клонче - по-богат, по-печен ,обаче след годинка му е омръзнала и е получила ритник в задника и сега се “прибира” при предишния.
И ако той е балък, хората около него не са.

6.   Щом една година сте били разделени, не очаквай промяна в майка му, и тя е жена и знае какви си ги вършила през тази година. Гледай на мъжа да спечелиш доверието, защото с него ще живееш, но ме съмнява, дали и той ти има доверие. Изобщо шашева работа, скоро пак ще има раздяла!

7.   "След последната ви раздяла" и каква е причината за последната ви раздяла? Какъв съвет искаш като не даваш никаква информация.
Разбирам, че преди това те е приемала добре. Освен това казваш, че знаела само неговата част от историята, това си сгазила нещо по- сериозно.

8.   От 1
В такъв случай ще търпиш изисква се време за да докажеш, че го обичаш и за да си с него си се променила и по малко показваш чувствителността си. Той от своя страна е длъжен да стане по смирен, да е по малко кибритлия. Но е хубаво това да го изговорите двамата насаме.
А свекървата ще трябва да изчзкаш с времето ще те приеме, все пак два пъти си изоставяла семейството от което искаш да си част, на което не свекърва, а всеки нормлен не би ти повярвал и е нормално и тя да се чувства объркана от противоположноста на твърденията и действията ти до момента. Нормално е да ти няма доверие, че от тук нататък ще търпиш сина й с плюсовете и минусите в характера му. Нормално е да я е страх да не изоставиш пак сина й, а тя напразно да влага емоция в отношенията ви и после да търпи нервни състояния на раздразнен от изоставянето син.
И се дръж като нормална снаха, показвай й уважение, като майка на приятеля ти, подаряваш й по някое дребно подаръче понякога, ухажваш я като ви посети, но държиш и дистанция да не вземе да идва по често от два пъти месечно и да не си помисли че може да командва във вашата връзка с приятеля ти. Ако си помисли че сте приятелки и иска по често да идва у вас говориш с приятеля си, че уважаваш майка му и са ти много приятни разговорите с нея, но държиш и да имате ваш си живот и е добре да не се събирате повече от веднъж седмично по няколко часа с нея.

11.   На 24 години сме.Не съм била неверна , за тези които така мислят ,нито съм “сгафила”. Понякога несподелянето на малките проблеми така правят нещата . Какво сме правили тази една година и двамата знаем , той доверие ми има аз му нямам все още ,поради мъжкото его което кара много от момчетата /мъжете да не оценяват какво имат и си търсят нещо нощно,макар и неосъществено. Благодаря на тези които отговориха сериозно , няма нужда от продължаваме на темата прочетох това от което мисля ,че имах нужда.

13.   Нормално е да не те харесва след последната ви раздяла.