Споделена история от Семейство

Това основателна причина ли е да откажа да заживея с него ?
Връзката ни започна преди година. Разбрах, че само седмица преди това жена му и новороденото им бебе си тръгнали . Реших все пак да дам шанс, стори ми се читав човек. Разказа ми неговата версия, чух от тук от там и друга версия и реших да видя все пак какво ще се получи между нас.
Не ми хареса, че не си търси детето изобщо. От половин година започна все по-здраво да ме притиска да заживеем заедно. Запопнаха постоянни скандали и ултиматуми. Казах му съвсем откровенно,че искам това да се случи, но при положение че започне да взима детето и аз тогава имам право да преценя. Защото в момента аз имам връзка с един ерген, аз по никакъв начин не усещам, че той е баща. И ако в един момент това дете започне да идва, аз не знам какво ще ми е, ще мога ли или не да бъда с този човек. Просто той постоянно казва нека мине още месец, още 3 и ще започна да го взимам. Но вече година нищо. Искам нещата да са ясни и тогава да пристъпваме към заживяване заедно. Не искам да си тръгвам наранена или наранила някого. Основателна причина ли е според вас това отлагане от моя страна. Заради последния ми отказ днес бях обиждана, овикана и обвинявана. Че си изпускал жени и отказвал заради мен. Е казах му, че може да се чувства напълно свободен щом не е удоволетворен от мен.
Е това зряло ли е според вас, да не бързам на тази крачка. И не нямам нищо против детето, просто аз ще трябва да заживея с мъж, който е като ерген,който обаче едно че не е и второ всеки момент това може да се промени, а аз не знам изобщо дали ще мога на това нещо. И вече ако съм в дома му ще е много по-трудно за всички ни.

Коментари

1.   Какво значение има дали взема детето или не щом има подобни скандали, обвинения и обиди ? Този мъж не го е грижа за теб, грижа го е да има кой да му върти домакинството, затова и напира толкова.

Според мен потърси да разбереш каква е другата версия на случилото се, защото най-вероятно е истинската.

2.   "...бях обиждана, овикана и обвинявана.Че си изпускал жени и отказвал заради мен."
Тези неща са ми достатъчни за да не го погледна никога повече.

3.   Не мога да разбера, теб те притеснява, че ако започне да взима детето на по-късен етап, то може да ти е неприятно и искаш да разбереш от сега дали ще е така ли? Не разбрах какво имаш предвид. Това, което трябва да те притеснява е, че ако направи дете на теб, няма да гледа и него. То се вижда, че не се интересува, няма какво повече да го чакаш. И да го вземе от тук натам - от лицемврие ще е, защото го чриъискаш. Той е контролиращ, нестабителен и създава драми и проблеми още от сега, които ще ескалират. Този човек не става за семейство, той не става дори и за неангажираща връзка. Казвам ти го като разведена жена с дете, чийто баща създава невероятни проблеми. Зарежи го, знам за какво говоря. Един мъж на първо мясти трябва да осигурява спокойствие. Не го ли прави, това не е мъж, а човек от неопределен пол с емоционални проблеми.

4.   Та една жена с дете, и то новородено, са се махнали от този принц, ти се чудиш дали да заживяваш с него?! Една не е могла да го изтърпи, и то бащата на детето си, и ти си мислиш, че тоя е стока?! Щом не си търси и детето поне, е ясно колко си сбъркала в преценката си за този хубавец. Никакъв мъж не е ,нито баща, нито годен за партньор. Вечният ерген, който ще прави деца и няма да ги търси повече. От такъв бегом с 300 км.

5.   Не бил си виждал детето и не и харесвало на нашата. Ако го взимаше щеше да обясняваш как не си длъжна да го гледаш да и да му готвиш.
Абе тва жените тотално не сте в час. Цялото ви мислене е чисто и просто от моментните ви чувства и настроения.
И най вече вечно недоволни от всичко, което мъжа прави.
Била дочула разни работи. Бас държа, че си се счупила да ровиш и разпитваш за него.
Ама после иначе за искреност говорите и чисти отношения.

6.   Разкарай го!
Една майка

7.   " Е казах му, че може да се чувства напълно свободен щом не е удоволетворен от мен. "

Браво

Мъж съм. (моля феминистките да подминават)

8.   Мен по-скоро би ме притеснявало отношението му, не това, че не вижда детето си. Не се знае що за стока е била бившата му жена и дали не избягва нея или тя не му позволява да си вижда детето. Прочети из форума - по-добре без взаимоотношения с бивши жени и ревниви деца, които те обвиняват за раздялата на родителите.

9.   Докато не опиташ няма как да разбереш
Ако имаш проблеми след това никой и нищо не би те спряло да си тръгнеш
Според мен не си достатъчно влюбена в този човек щом имаш притеснения и ако е така си тръгни от него навреме,но явно той е манипулатор и ти е трудно .

10.   Не е твоя работа, да го натискаш насила да си гледа детето и да носи отговорност. Но можеш да си направиш извода що за човек и те обижда и манипулира и ти още се чудиш? Не си добре.

11.   Никакво бъдеще няма тая връзка. Бягай до като можеш.

12.   Бегай далеч щом така поставя нещата и те обижда, явно толкова е интелигентен и речника му е беден да те убеди по друг начин. Винаги съм се чудил що за човек трябва да си да не се интересуваш от детето си.

14.   Права си разбира се. Ти подхождаш много зряло, но той...има си някакъв мотив да те притиска преди да е показал и другата страна на връзката ви.
А това че, стига дотам да поставя ултиматуми и да обижда... Не, щом си позволява дори сега да те обижда, после ще е по-зле.

15.   "...реших да видя все пак какво ще се получи между нас."
Според мен нищо не е получило до тук,а ако отстъпиш и останеш с него най-много да се получи като с бившата, да гледаш дете сама. Не знам как човек, който тръгва с друга една седмица след като го е напуснала жена му с дете и изобщо не проявява интерес към детето си , може да бъде читав. Свръх егоист и безотговорен ми изглежда от написаното до тук. Виковете, обидите и аргументи от сорта, че други го искали и ги изтървал изобщо не ги коментирам. Намажи му ските и не се занимавай повече с него.

16.   Трябва да ти светне червената лампичка, че някой ден и ти можеш да бъдеш изостсвена с бебе на ръце от този мъж. И още по-лошо - да забрави, че имате дете. А и обвиненията му, че си изпускал други шансове заради теб също са показателни, че му е все тая дали ще е с теб или с някоя друга и не си специална за него. Поради гореспоменатите причини аз нито бих заживяла, нито бих имала изобщо връзка с такъв безотговорен човек.

17.   Права си да не бързаш. А и бившата му жена да си тръгне с бебе... и той да не се интересува от детето..нещо не е наред с него..

18.   Ти ще трябва да заживееш? Трябва? Моля?
С цялото ми налично уважение, но си малко или много луда, че въобще си мислиш нещата, които си изписала тук.
Ти си пълнолетна, зряла жена. Имаш правото да взимаш самостоятелни решения и не дължиш никому обяснения. Основателна причина е дори това, че просто в момента не искаш, дори да не си наясно с причината и точка. Това е. Никое човешко същество не е в състояние да те насилва да правиш нещо против волята си. Никое човешко същество няма правото да ти лепи етикети и да се държи с теб така, сякаш си втора ръка човек.

Между другото, нека малко отклоним темата. След като този мъж не е добър баща на детето си, ако ти му родиш второ, дали ще е добър баща за него? Ако примерно станете семейство и се разведете, той дали ще поглежда вашето общо дете? Дали няма след седмица да започне нова връзка? Помисли малко над това. Мисля, че си се захванала с безотговорен и грубоват мъж, който няма да допринесе за по-хубаво бъдеще.

19.   За мен е голям червен флаг,че не поема никаква отговорност,че не се грижи изобщо за детето си. Утре ще забремени и теб, не очаквам по-различно отношение към вашето дете. Аз не бих била с такъв мъж.

20.   Напълно правилно мислиш
Ж30

21.   Вие жените все се навирате при такива, дето е ясно, че за нищо не стават. И на мен вече ми става смешно колко " добра" e женската преценка. Тва как работи женският мозък си остава загадка.

23.   Авторке, довери се на интуицията си! В момента тя ти крещи: бягааай! Щом изобщо имаш някакви колебания да заживееш с този мъж, значи не бива да го правиш. Ако ги нямаше, щеше да го последваш накрая на света, както направих аз, въпреки че съпругът ми също има дете. Нямах грам колебание. И до голяма степен тази моя увереност се укрепи от факта, че той се грижи всеотдайно за детето си от предишния брак. И това ми впечатление не ме подведе, защото мъжът ми не само към дъщеря си се отнася отговорно, а и към мен, и към работата си, и към възрастните ни родители, и към дома ни, и към приятелите ни.
Вторият подводен камък са думите "изпускам жени заради теб". Ако истински те обичаше, той тези жени нямаше да ги вижда изобщо. В сърцето и съзнанието му щеше да си само ти и да е готов целия си свят да преобърне, за да бъдете заедно. Моят съпруг го направи. Точните му думи бяха: "Бих живял с теб и във вълча дупка".
В резюме. Вие двамата не се обичате истински. От оскъдните сведения, които ми дава написаното, съдя (може и да греша! ), че ти, авторке, общо взето си в житейската фаза "време ми е за мъж и семейство". Готова си да неглижираш недостатъците на този човек и макар да те обижда, макар да те сравнява с други жени, макар да виждаш безхаберието му към близките, към собственото му дете.... все пак си казваш: "Абе, може пък да се получи... " Ами няма да се получи, но аз не мога да измина твоя път с твоите обувки, така че ти си знаеш. Той пък е заел позицията "Всичко ми се полага тук и сега, моментално, а ако нещо не стане, ще тропна с крак и ще по получа". Това е инфантилно мислене. Той брак предложи ли ти, авторке? Ако толкова обичаш една жена, че не можеш да спиш без тя да е до теб в леглото, ами ожени се за нея! Не ти ли изглежда логично, м? Защото иначе и ти утре ще помъкнеш детето си нанякъде и след една седмица вакантното място ще е заето от друга, а ти и детето ти захвърлени на произвола на съдбата. Тези хора не се променят. Това е устойчив модел на поведение, те просто така мислят и така правят.

24.   Чавка ти е изпила акъла да търпиш тоя! Майко, аз как обичам да ги слагам на мястото им такива! Бягай с 300
Ж22

25.   Само жена може да се чуди дали да заживява с мъж, който не се интересува от детето си. Какво му е специалното- парите, колата, големият му атрибут? Самият факт, че изобщо не се сеща би отвратило всеки, ама жената го гледа със сърца в очите и се представя за булка вече. Да не би да мислиш, че ще го промениш, че ще се загрижи изведнъж и за вашето дете примерно? Много заблудени жени има.

26.   Остави го, докато е време. Докато нямате и вие още ваше дете, че тогава ще ти е трудно. Щом жената си е тръгнала с новородено..?

27.   Да, основателна причина е.