Споделена история от Семейство

Не искам брак, мъж, обвързване
Страхувам се от обвързването. Самата мисъл да живея с някого ме поболява. Ужас
Не искам брак, мъж. Страх ме е от сватби, рокли и прочие, изпитвам инстинктивен ужас.
Не искам и връзки, някакъв там на главата да ми дудне. И секс. Защо трябва да ги има тия неща!??
????

Коментари

1.   Имай отношения с жени, не е нужно да се жениш. Защо смяташ, че жената дудне, опитва се да ти помогне-вероятно, е има моменти когато мрънка, но можеш спокойно да и кажеш да не го прави. Защо хората се свързват, защото един ден така или иначе оставаме сами, понякога е по спокойно и по леко да имаш споделеност в някой които истински те разбира и уважава и това се случва когато през няколко сериозни проблема заедно

2.   Ми не се жени, някой да ти е опрял пистолет? Не виждам проблем.

3.   То не е задължително. Можеш и сама да си кесиш. Ще си гледаш коткоте и ще пускаш жалби против съседите и ще си щастлива.

4.   Ми като не искаш недей. Защо е тази тема? Да те потупаме по рамото?

5.   Кой па те насилва да правиш секс или да се омъжваш?

Живей си живота и туй то, к'во мрънкаш?

Хасан.

6.   Това, че си ненормална, не означава, че всички трябва да са като тебе.
Стой си сама като кукувица и недей да обясняваш на хората какво искаш и какво не искаш, нито кое как го намираш, понеже никого не го интересуваш.

7.   Аз също съм човек, който трудно се обвърза по -скоро трудно ще ми е да съжителствам с някого, защото много ценя личното си пространство и деца не искам просто знам, че това не е за мен. Колкото до секса никой не те кара да го правиш насила. Но това да питаш защо ги има тези неща ми е малко странно. Има много хора които искат да се оженят да имат куп деца и тн, аз не съм от тях, но уважавам избора им както те би следвало да уважават моя. Живей си живота както искаш според мен е излишно да пишеш тук цяла тема за това.
Ж23

8.   По хубаво нещо от съпруг, който да мисли за теб, да те подкрепя и да ти е опора няма според мен. Виж баба ти и дядо ти, виж някое щастливо семейство. Брака е много хубаво и добро нещо.

10.   Отиди на психолог. Според мен човек трябва да живее така, че да е щастлив. Ако теб това не те прави щастлива не го прави. Но самият факт, че пишеш за това значи, че има и други неща, затова и си мисля за психолог. Успех.

11.   7, хубаво е че уважаваш избора им, защото ако те разсъждаваха като тебе, накрая няма да има и кой да уважава, разбира и разсъждава... :)

12.   Много хубаво, че знаеш какво искаш, интересно е само защо ти е да търсиш чуждото одобрение. Ако ти беше на сто процента сигурна в това, нямаше да изпитваш нуждата да го споделяш с непознати.

13.   Споко 11. Паразитчета като тази от темата: Имам нужда от помощ :( не издържам вече..." винаги ще има... :)

А за да пусне някой тази тема има 2 причини: Или близките и познатите (на авторката) си позволяват да ѝ натякват за размножаване и обвързване; или това е поредното проучване на някой скучаещ човек, който си въобразява, че пускайки питания в мрежата ще може да добие представа кое как е в главите на хората. (ако е така - човеко, набий си в главицата веднъж завинаги, че всеки човек е различен)

6, ако такива като теб действително не ви интересува, че има хора които по една или друга причина не искат семеен живот и деца, то изобщо няма да полагате усилие и да отделяте от времето си да коментирате. Ето само в този сайт има толкова много теми, които получават по едва 2 коментара.. . А в теми като тази, такива като теб, 11 или някакви "поучители" винаги сте на първа линия :)

Още веднъж искам да поздравя номер15 от темата "Имам нужда от помощ :( не издържам вече..." за коментара му/ѝ, особено за това, че засяга темата за модерната просия.

14.   Ако майка ти и баща ти мислеха като теб, откъде ли щеше да се пръкнеш?
Аман от мизантропи и вкиснати същества, които едвам понасят себе си, но искат светът да е устроен по техните желания.
Споко, едва ли ще се намери някой, който до там да е намразил себе си, че да поиска да живее с теб.

16.   Аз съм на подобно мнение. Харесвам си необвърващия секс, чилеца и нетфликса, някой друг лаф, ама до там.

17.   Като се влюбиш няма да мислиш така ;)

18.   Номер 17 аз съм мъж на 27 години и подобно на авторката не желая да създавам семейство и деца. Любовта е слабост и грешка в преценката. Прави те уязвим и зависим от друг човек. Аз ако започна да изпитвам чувства към дадена жена ги игнорира или намирам начин да вляза в тежък конфликт с нея, за да я отблъсна.

19.   Олеле, поредната феминистка е Авторката. Всеки сам решава дали да се ожени, да има деца и домашни любимци. Защо трябва да ги има тия неща.... пита Авторката, ами никой не те кара ти да ги имаш като не искаш и не можеш.

20.   Що бе. Да имаш дете е по-гадно

21.   Какъв ти е проблема? Не е нужно да правиш нищо от тези неща ако не искаш. Не ни интересува.

22.   Живеем в 21 век, не в 19. Ако не искаш връзка, не си във връзка, ако не искаш деца, нямаш деца, ако не ти се прави секс, не правиш секс и готово. Живееш с както искаш и това е.

23.   Като авторката съм, само, че мъж. Не желая обвързване, камо ли да имам деца или семейство. По- добре сам, отколкото с семейство, дето да ми се качи на главата.

24.   На кой му дреме какво искаш? Да не би някой да те кара насила да се обвързваш? Стой си сама и не занимавай хората.

25.   Аз пък не мога да разбера какви са тези коментари??? Първо сайта е за споделяне, кой каквото му тежи да си каже. Тъй че коментари от рода "мен както ме интересува" някак не са на място. Ами като не ви интересува не четете! Сега, момичето ясно е написало, че има страх от обвързване и мисълта да живее с мъж я ужасява. В същото време ясно осъзнава, че има нещо объркано в това и не би трябвало да ги чувства нещата по този начин. Вариантите са - или още си твърде млада и е нормално на този етап това да не те влече или имаш нужда от психолог, вероятно някаква травма в миналото, чувство за отхвърляне, страх да не бъдеш изоставена. Помисли си кое е при теб. И нищо от написаното да не е, имаш пълното право да си живееш живота както на теб ти харесва, както ти ще се чувстваш полезна. И никой не би следвало да те обижда заради избора ти!!! Ако го правят, това говори повече за тях, а не за теб!

26.   24, явно на теб ти дреме, защото темата е отпреди близо половин година, а ти пишейки коментар в нея я актуализираш/повдигаш :)
Сега с този коментар аз също я повдигам, но виждам смисъл да ти обясня тази логика, която ти очевадно нещо не си особено способен да схванеш самостоятелно. Май някои хора все още не осъзнават как работят социалните мрежи.